Femina.cz » Magazín » Zábava » V hlavní roli Popelka. Filmy, které nás nikdy neomrzí

V hlavní roli Popelka. Filmy, které nás nikdy neomrzí

V hlavní roli Popelka. Filmy, které nás nikdy neomrzí

Magazín: Zábava | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 09. 03. 2016

Která z nás si jako malá nepřála být odstrkovanou Popelkou, kterou z područí zlé macechy a protivných sester vytáhne nádherný princ cválající na bílém koni, aby ji pojal za manželku? Pokud ráda ještě dnes popustíš uzdu své fantazii, pak tě určitě potěšíme s přehlídkou filmů, které mají jedno společné - téma Popelka. Viděla jsi je všechny?

Pretty Woman

Tuhle klasiku zná každý. Neodolatelná Julie Roberts pomotala hlavu bohatému obchodníkovi natolik, že už se jí nechtěl vzdát.  Která z nás by nechtěla potkat mladého krásného milionáře, který by se do nás bezhlavě zamiloval? Věděla jsi, že tenhle film neměl skončit dobře? Vivian se po týdnu měla vrátit zpátky na chodník a v původní verzi byla dokonce drogově závislá. Pro happy end se tvůrci rozhodli až na poslední chvíli a dobrý konec nevymyslel scénárista, ale prosadila si ho producentka. Asi věděla, co dělá, protože film Pretty Woman se stal hitem, na který se dodnes s chutí podíváme i my.

Moderní Popelka

Americký film z roku 2004 má s původní Popelkou mnoho společného. I v této moderní verzi musí dívka jménem Sam snášet příkoří od své macechy a od svých dvou nevlastních sester. Její sen je dostat se na Princetonskou školu a vymanit se tak z těžkého osudu. A samozřejmě najít si kluka. Sny všech dívek jsou prostě stejné. Je víc než jasné, že se to Hilary Duff v roli Popelky podaří všechno - získá Austina, nejoblíbenějšího kluka ze školy, restauraci svého otce i vysněné přijetí na školu. A to vše za zvuku podmanivých písní. Připrav si kapesník. 

Věčný příběh

Tento pohádkově laděný film s Drew Barrymore v hlavní roli se už stal klasikou. I tady se na chudou dívku usměje štěstí v podobě krásného prince. Tentokrát jej tvůrci vrátili trošku do původního prostředí, takže zapomeň na mobily, počítače a vymoženosti moderní doby, hezky zpátky do pohádky. 

Krásná pokojská

Romantický snímek s Jennifer Lopez v hlavní roli rozparádil fantazii spoustě žen. Tak si to jen představ, převlíkáš postele v hotelových pokojí a nemáš žádné růžové vyhlídky na lepší budoucnost. A najednou se objeví bohatý atraktivní muž a obrátí ti život vzhůru nohama. Krásné snění. 

Ošklivka Betty

Tento příběh mladé holky s rovnátky a v nemožném oblečení jenom kopíruje principy Popelky. A miliony diváků nebo spíše divaček jsou z ní nadšené. Po celém světě vzniklo několik verzí. Ani Češi nezůstali pozadu a natočili Ošklivku Katku. 

Pomáda

A nesmíme zapomenout ani na úspěšný muzikál, který ovládal řadu let diskotéky a John Travolta se zubil z plakátů na miliony zamilovaných dívek a žen po celém světě. Všechny snily o tom, že i ony stejně jako Sandy jednou potkají svou životní lásku a stanou se z nich sexbomby. 

Tři oříšky pro Popelku

Copak bychom mohli zapomenout na naši klasiku? Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, spousta legrace, sněhu a konec jak má být. Nejlepší Popelka alesopň pro nás. Co pro tebe?

A co ty? Snila jsi také svůj příběh o Popelce? Nebo jsi vždy stála pevně nohama na zemi? A máš v zásobě ještě nějaký jiný popelkovský film? Napiš nám ho. 

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 03. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
09. 03. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)
09. 03. 2016 glady ... (reakcí: 0)
09. 03. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove DermaSpa Summer Revived

Dove DermaSpa Summer Revived

Naneste dávku jarního slunce...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 30. 05. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

30. 05. 2016 Horoskop Rak

Přestože jsi v práci pečlivá, tak dnes budeš muset ještě přitvrdit a také se víc soustředit. Chyba, kterou můžeš uděl... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Převratné novinky, podivné vynálezy i tip...

Prázdniny a s nimi i období dovolených se nezadržitelně blíží a asi není člověk, který by se netěšil. Mně je vcelku j...

Celý článek

Módní policie

TOPlist