Femina.cz » Magazín » Zábava » Úspěšné ženy- Angelina Nga Le: Lidé jsou mé Múzy!

Úspěšné ženy- Angelina Nga Le: Lidé jsou mé Múzy!

Úspěšné ženy- Angelina Nga Le: Lidé jsou mé Múzy!

Magazín: Zábava | autor: Nikol Kouklová | vydáno 25. 09. 2014

Tato mladinká fotografka, tvořící pod pseudonymem Mrs BlackBeauty má na svůj nízký věk za sebou poměrně hodně úspěchů. Zájem o ni projevují zahraniční média, světové agentury a loni byl o ní dokonce natočen dokument. Co ji na fotografii nejvíce baví a kdo je její múzou? To vše se dočtete v našem rozhovoru!

Kdy přišel moment, kdy sis vzala fotoaparát do ruky a proč?
Bylo mi třináct let. Chtěla jsem mít hezkou profilovku na portálu Lide.cz (smích). Vážně, takhle to všechno opravdu začalo. Neměla jsem peníze na profesionálního fotografa, tak jsem se snažila si fotografie sama pořídit. Nebyly to pouze portréty o mém vzhledu, ale i o mých pocitech a názorech. Když jsem objevila fotografy na uměleckých portálech, snažila jsem se mít fotky na jejich úrovni. Zajímaly mě názory tehdejších vzorů, tak jsem své autoportréty také publikovala. Měla jsem průměrné ohlasy. Pozitivní ohlasy mi dávaly sílu a naději, negativní ohlasy zase motivaci. Pamatuji si, jak mi jeden starší kolega napsal, když se mě veřejně zastával: "Nezoufej, foť dál. Měli jsme tady taky jednu mladou fotografku, která začínala jako ty a teď fotí celebrity a její fotky publikují i časopisy v zahraničí. Kdo ví, kde budeš za pár let." No a tak fotím dál.

Vyhraňuješ se spíše komerčním nebo uměleckým směrem?
Každá má osobní tvorba má svůj koncept. Nedílnou součástí konceptu je móda. Ta může podrthnout náladu, vyjádřit osobnost, odkázat na nějakou událost či poukázat na dobu, ve které se ten koncept odehrává. Také může odrážet můj vlastní svět.

 

Pamatuješ si první fotku, kterou jsi cvakla?
Pamatuji si všechno mé "poprvé". Má úplně první fotografie byla rodinná, to mi bylo deset let a byla jsem požádána rodiči. Má první zájemkyně na focení byla o 30 let starší výtvarnice. Má první zakázka byly akty. Mé první módní focení probíhalo v Národním divadle. Mé prvně zveřejněné fotografie byly ve Vogue Italia, se kterou jsem uzavřela i poté smlouvu.

Přichází k tobě nápady samy, nebo kam si pro ně chodíš?
Mé osobní projekty jsou tvořeny jen pro mé vlastní potěšení, žádný jiný záměr v tom není. Tudíž i nápady musí chodit samy. Když nepřijdou, tak čekám, dokud mě Múza nepolíbí. Když se jedná o zakázku, kde se snažím co nejvíce uspokojit zákazníka, je to jiné. Hledám inspiraci na základě jeho požadavků a to všude kolem sebe - v lidech, v emocích, v literatuře, ve filmu, v hudbě i v samotné fotografii.

Inspirují tě jednotliví lidé, které si vybíráš pro své focení, nebo přijde nápad a až potom sháníš vhodný model?
Nejdřív přijde nápad, nějaká myšlenka či nálada. Pak podle toho sháním vhodný model. Ale už jsem se setkala s velice inspirativními lidmi. Když jsem se na ně podívala, hned přišla vize. Jsou to mé Múzy.

Můžou si u tebe objednat focení třeba i 'obyčejní smrtelníci'?
Tito smrtelníci jsou mými nejčastějšími zákazníky. Ale takové zakázky nepublikuji, jelikož jsou hodně uzpůsobené jejich požadavkům. Proto to nejspíš vypadá, že nemodelky/necelebrity/neumělce nefotím. Ale tak to není. Fotím je velice ráda! Pokaždé narazím na zajímavé lidi. Nedávno jsem takhle poznala svojí spřízněnou duši. Člověka, jehož povaha je té mé témeř identická. Sdílíme nejen názory, ale máme za sebou taky hodně podobné zkušenosti. Naše poznávací rozhovory byly pro mě velice silným zážitkem. Tohle je jeden z důvodů, proč miluji focení. Umožňuje mi se sblížit s lidmi mnohem více než při normálních běžných okolnostech.

Proč a kdy se nevzdávat svých letních zvyků? Podzim nás nedostane!

Proč a kdy se nevzdávat svých letních zvyků? Podzim nás nedostane!

Je tu podzim. Nevzdávejte se návyků, které vám dělaly radost během prázdnin! Chůze, křížovky nebo...

Jaké projekty připravuješ v nejbližší době?
O svých osobních projektech nerada mluvím napřed, pokud jim nechybí poslední fáze dokončování. Cítím se tak zavázáně, že lidem něco slibuji, nějaký "coming soon". Ne vždycky to může vyjít. Navíc ráda lidi překvapuji. Mohu jen prozradit, že momentálně mám rozpracované dva produkčně i časově složité projekty, které bych ráda vystavila příští rok.

Máš nějaké vzory?
Mám jeden jediný vzor a tím je můj prastrýc. Člověk, který začínal s prázdnou ale i tak dosáhl všech svých snů. Dělá to, co ho baví a přes své obrovské úspěchy se tím vším nepyšní ani nechlubí. Žije si svůj vlastní život. I přes to všechno, co sám dokázal, je skromný, moudrý a láskyplný, má rád lidi a rád jim dělá radost. Pomáhá těm, kteří to nejvíce potřebují a aniž by očekával nějakou odplatu. Co se týče uměleckých vzorů, žádné nemám, mám jen oblíbené umělce. Nejoblíbenějšími jsou František Drtikol, Henri Cartier-Bresson, Guy Bourdin, Miles Aldridge, Michals Duane, John Lenon a Alan Edgar Poe.

 

Na svůj poměrně nízký věk máš za sebou spoustu práce a úspěchů. Jsi workoholik?
To mě potěšilo, děkuji za kompliment! Workoholik? Ani náhodou. Nejsi první, kdo se mě na to ptá. Jen dělám to, co mě baví. A to, co mě dělám, mě baví natolik, až jsem do toho zapálená.

S kým se ti spolupracuje nejlépe a proč?
Nejlépe se mi spolupracuje s lidmi, kterým věřím. Nemám ráda jakékoliv konflikty a problémy. Když tvořím, potřebuju pohodlí, pocit bezpečí, jistotu a důvěru. Proto je pro mě velice důležitá osobní schůzka před jakoukoliv spoluprací.

Plánuješ zkusit kariéru i v zahraničí?
Odcestovat do zahraničí a navázat tam spolupráci, to je mým velkým snem! Už se mi to v jedné zemi podařilo a to ve Vietnamu.

Děkuji za rozhovor.

Fotografie: MRS BLACKBEAUTY, David Le

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
26. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist