Femina.cz » Magazín » Zábava » Těšíme se: Exotický festival AFRO-BAILAR v Praze!

Těšíme se: Exotický festival AFRO-BAILAR v Praze!

Těšíme se: Exotický festival AFRO-BAILAR v Praze!

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 31. 10. 2011

Ve dnech 2. - 6.11. bude Praha hostit unikátní kulturní událost. V těchto dnech se totiž koná Afro-Bailar Prague Festival, na který přijedou hvězdy luso-afro-latino scény, tedy umělci z portugalsky mluvících zemí Afriky a Latinské Ameriky.

Latino klub Palanca (největší latino klub v ČR), kde se festival bude konat, ovládnou v té době žánry jako kizomba, salsa, zouk, samba, tango, semba ale i afro, coupe decale, reggae a další.

Beginners friendly

Jeden z organizátorů, Rostislav Kryl (DJ Ross the Boss) vysvětluje koncept celého festivalu: “Moderní afro-latino tance jsou stále populárnější, řada lidí často nenajde odvahu jít na večerní party, protože se obává, že nebude zvládat taneční kroky. Někteří se zase zdráhají zúčastnit se určitého kurzu či workshopu pouze jednoho tance, protože jim vadí přílišná specializace na jeden žánr. My chceme nabídnout ochutnávku mnoha různých tanců, se špičkovými lektory. Navíc s možností vyzkoušet si nově naučené taneční kroky na následných večerních parties. Odpolední kurzy jsou rozděleny dle různých obtížností, od začátečníků až po pokročilé, takže se mohou přihlásit i lidé bez jakékoli zkušenosti s výše zmíněnými tanci.

Odpoledne kurzy, večer zábava

Afro-Bailar festival je rozdělen na odpolední program, jehož základem jsou taneční workshopy, a večerní program. V rámci večera čekají návštěvníky párty a koncerty zpěváků, jež ve svých žánrech patří k nejlepším na světě. Právě večerní party jsou díky své kvalitě jedním z největším lákadel a důvodem proč se na festival sjíždějí fanoušci latino hudby z celého světa a je to jeden z důvodů proč má festival přívlastek mezinárodní. Nejen zpěváci, ale i návštěvníci festivalu pocházejí z různých zemí, nejen z Evropy, ale například i z Kanady či Egypta. Není to však žádným překvapením, neboť afro-latino festivalů s podobně nabitým programem byste v Evropě napočítali na prstech jedné ruky.

Festival však není zaměřen pouze na hudbu, návštěvníci se mohou těšit též na 2 výstavy obrazů s africkou tématikou, módní přehlídky, ochutnávky Kapverdské kuchyně, prodej afrického zboží a další překvapení. Jedním z cílů Afro-Bailar festivalu je, slovy pořadatelů, “ukázat obrovské bohatství současné africké kultury“

Hlavní hvězdy festivalu

Z celkového programu je těžké vybrat nejzajímavější událost, neboť celý pětidenní program je neuvěřitelně pestrý a bohatý. Jistě zajímavý bude sobotní koncert hlavní hvězdy, kterou je kapverdský zpěvák Djodje, v současné době jeden z nejpopulárnějších kizomba zpěváků světa. Za zhlédnutí bude určitě stát vystoupení šestice guinejských bubeníků, skupiny La Group Nga Soso Hadie, jejichž živá vystoupení jsou naprosto strhující a živelná. Můžete je zhlédnout jak v sobotu v rámci koncertu, tak v pátek zdarma, při venkovním představení. Vyjma hudby, určitě bude stát za zmínku prodejní výstava obrazů Radu Tesaro Kirby , umělkyně českého původu, jež žila a tvořila 5 let v Zambii.

Vstupenky seženete na www.afrobailar.com - z večerů si nenechte ujít hlavně páteční a sobotní party. Odpolední program je možné zhlédnout zdarma!

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
19. 01. 2012 kghqmlkqef 7f3Lhj <a href="http://uuzyyynhwlwt.com/">uuzyyynhwlwt</a> (reakcí: 0)
17. 01. 2012 Cash We need a lot more inisgths like this! (reakcí: 0)
01. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
08. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 11. 2011 Lydia001 Festival (reakcí: 0)
03. 11. 2011 kralicek fesťák (reakcí: 0)
03. 11. 2011 manislava exotika (reakcí: 0)
31. 10. 2011 Daniela76 Exotický festival (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

17. 01. 2017 Horoskop Beran

Všechny spory, které jsi řešila, konečně naleznou řešení a ty budeš na straně vítězů. Raduj se také s ostatními, není... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist