Femina.cz » Magazín » Zábava » Superženy aneb Jak to všechno zvládají?

Superženy aneb Jak to všechno zvládají?

Superženy aneb Jak to všechno zvládají?

Magazín: Zábava | autor: Hana Dragounová | vydáno 02. 03. 2016

Jsou stále upravené, jejich děti jsou vždycky jako ze škatulky levou zadní zvládají domácnost i práci. A navíc jsou s manželem stále jako na líbánkách. Jak to můžou dokázat?

Tak tuhle otázku si třicetiletá Petra pokládá dost často. Sama je na mateřské a kromě péče o malého syna se stará o dům, zahradu, manžela a ještě se snaží pracovat, aby dvouletou „dovolenou“ její kariéra příliš neutrpěla. „Snažím se to všechno zvládnout, ale mám pocit, že nic nedělám naplno. A výsledky tomu odpovídají. Doma je nepořádek, manžel už se ani neptá, kde má kalhoty a rovnou jde přehrabovat hromadu, která čeká na žehličku a v práci mi pořád hoří termíny,“ popisuje zoufalá Petra.

Superženy neexistují!

Přitom se Petra snaží vyrovnat někomu, kdo vlastně neexistuje. Když se pořádně rozhlédla po svém okolí, tak zjistila, že všechny ty superženy vypadají super jen navenek. „Obdivovala jsem kamarádku, která měla úspěšně rozjetou kariéru, dvě děti a ještě zvládala udržovat velký dům jako ze žurnálu. Pak se jednou svěřila, že má paní na úklid,“ vypráví Petra. Jak začala odkrývat tajemství i ostatních superžen kolem sebe, postupně se jí ulevovalo. „Nejsem neschopná, jen jsem doteď byla naivní. Chtěla jsem zvládnout něco, co zvládnout nejde,“ říká Petra. A my víme, jak to zvládnout.

Dobrá hospodyňka

I bez paní na úklid může tvůj domov působit čistě a útulně. Je zbytečné každý týden provádět generální úklid. Stačí ho provést jednou za čas a pak už jen udržovat něco jako „provozní pořádek“. To znamená, že sem tam se nějaký ten drobek najde, ale nic, za co by ses musela stydět před nečekanou návštěvou. 

Místa, kde se víc práší nebo drobí, zameť nebo setři klidně každý den. Těch pět minut si určitě najdeš. Maximálně využij šuplíky a skříňky, protože čím méně drobností bude ležet volně na stole i jinde, tím uklizeněji bude dům vypadat. A taky se ti volné plochy budou snadněji udržovat bez prachu.

Skvělá kariéra

Práce nebo rodina? Tohle dilema řeší hodně žen. Pokud pracuješ i na mateřské a zaměstnavatel po tobě chce stále víc a víc, zkus se vyrovnat jeho manželce. „Šéf se strašně divil, že dělám tak málo. Víc než hodinu denně jsem s miminkem prostě nezvládala. Pořád tvrdil, kolik času jeho žena na mateřské měla, a tak jsem mu řekla, že se teda zkusím vyrovnat jeho manželce. Na otázku, kolik hodin denně pracovala, mlčel. Jeho žena totiž při mateřské nepracovala,“ popisuje s úsměvem Petra, na kterou od té doby zaměstnavatel netlačí. Nakonec je rád, že vůbec pracuje.

Báječná milenka

Nedaří se ti vypadat pořád perfektně? Nejdříve se postaráš o děti, pak vyžehlíš manželovi košile do práce, lehce poklidíš a nakonec už v polospánku zvládneš jen rychlou sprchu? Zkus si každý den najít pár minut pro sebe a naplánuj si, co uděláš: pondělí – umýt vlasy, úterý – oholit nohy, středa – manikúra,… Navíc nikdo netvrdí, že doma musíš chodit v roztrhaném triku a vytahaných teplákách. Nic proti tričku a teplákům, ale kup si nové. Uvidíš, že se hned budeš cítit lépe a přitažlivěji. Jako ušmudlaná a uhoněná mamina asi nebudeš mít chuť na manželské povinnosti a radosti. Když se budeš sama cítit dobře, zvládneš být kromě starostlivé matky a pečující manželky i dobrou milenkou.

Perfektní kuchařka

Nejsi zastáncem polotovarů a chceš rodině připravovat čerstvé a zdravé jídlo? Proč ne? Zapomeň ale na recepty typu „vaříme půl dne, necháme přes noc odležet a zítra doděláme“. Zkus přejít na rychlovky, které máš za pár minut hotové. Praktické jsou i věci, které se v troubě pečou sice déle, ale bez tvé pomoci. Než se upeče takové kuře, stihneš plno jiných věcí. Velkým pomocníkem je taky mrazák. Měj tam vždy potraviny, ze kterých snadno vykouzlíš oběd, večeři nebo i pohoštění pro návštěvu. Ze zamrazeného vývaru vytvoříš polévku za pár minut, salám na pomazánku rozmrzne dřív, než se návštěva usadí, a rezervní chleba v mrazáku je téměř povinností.

Není potřeba být superženou. Stačí ale pár fíglů a ostatní tě za ni budou považovat. I Petra zjistila, že stačí málo a hned se cítí být lepší matkou, manželkou i milenkou a to vše bez toho, že by se vzdala kariéry. Když už ale něco nebudeš opravdu zvládat, neboj se požádat o pomoc nebo něco prostě odlož na později. Petřin manžel se tak třeba naučil dělat velké nákupy a koupat dítě. Pro jejího zaměstnavatele taky nebyla tragédie, když občas požádala o prodloužení nějakého termínu. Než se hroutit pod tíhou povinností, je lepší odhalit to malé tajemství, že vlastně superženou nejsi. Ale kdo ano?

Jak to zvládáš ty? Taky se snažíš být superženou?

foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
02. 03. 2016 pepina . (reakcí: 0)
02. 03. 2016 glady ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

24. 10. 2016 Horoskop Štír

Spor, který jsi v posledních dnech měla s kolegyní, se dneska vyhrotí na ostří nože a dojde k hádce, která přiláká i ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist