Femina.cz » Magazín » Zábava » Staňte se úspěšnou bloggerkou. Víme, jak na to!

Staňte se úspěšnou bloggerkou. Víme, jak na to!

Staňte se úspěšnou bloggerkou. Víme, jak na to!

Magazín: Zábava | autor: Lenka Šimková | vydáno 22. 04. 2014

S blogy neboli internetovými zápisky či deníky se v roli čtenářek můžeme setkávat velmi často. Co když ale máme chuť do blogosféry přispět jako autorky? Poradíme vám, jak se stát hvězdou blogové komunity.

Jak na to?

Z technického hlediska není správa blogu nijak složitá. V internetovém prostředí si můžete vybrat z několika poskytovatelů této služby a samotné založení blogu je tak otázkou několika minut. Stejně tak vkládání příspěvků nevyžaduje pokročilé počítačové znalosti. Ty jsou třeba až v případě, kdy si chcete více vyhrát se vzhledem blogu nebo jej chcete přenést na vlastní doménu, více profesionalizovat a podobně. Ale ani v těchto případech to není záležitost, se kterou si s případnou menší pomocí neporadíte.

Téma

Nejdůležitější je samozřejmě volba tématu blogu, tedy toho, jaká bude náplň článků. Na první pohled se nabízí nepřeberné množství námětů, ale je třeba, aby potencionální čtenář věděl, co ho na blogu pravidelně čeká. Při vymýšlení zaměření blogu nečekejte, že objevíte „díru na trhu“, tím však nevylučujeme, že se to může stát. I když sáhnete po mnohokrát omílaném tématu, vždy je možné se na něj podívat ze zajímavého, neotřelého úhlu pohledu. Můžete se tedy například věnovat zpracování vlastních myšlenek, zážitků a postřehů, blogu o vaření, kreativitě, módě či knihách. Nekopírujte ale ostatní bloggerky, zkuste nabídnout něco navíc – přidanou hodnotu. To vám zaručí, že se čtenáři budou vracet.

6 znamení, že je váš partner připravený na miminko

6 znamení, že je váš partner připravený na miminko

Biologické hodiny spustily alarm? Sama máte chuť stát se matkou? Dobře, ale na tohle musí být (as...

Naše doporučení

 • Věrohodnost – pište jen o tom, čemu rozumíte, co vás baví a dalo by se označit za vaši „srdeční záležitost“. 
 • Trpělivost – vybudovat úspěšný blog není otázkou několika dní, někdy ani měsíců. Neházejte proto flintu do žita, pokud nebudete mít hned tisíce čtenářů. 
 • Pravidelnost – snažte se přispívat denně, maximálně týdně. Když se na blogu měsíc nic nového neobjeví, zájem čtenářů opadne a jejich odliv se zvýší.
 • Propagace – k blogu je nejlepší založit facebookovou stránku a věnovat se jeho propagaci i na dalších sociálních sítích, spřátelených stránkách a podobně. Upozornit na něj můžete i v příbuzných diskusích, ale vyhněte se otravnému spamování – dlouhodobě se nevyplatí.

A co vy? Baví vás číst blogy? Máte nějaký oblíbený? Nebo jste snad sama založila svůj? Pochlubte se nám...

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
28. 04. 2014 Michelle Můj blog (reakcí: 0)
22. 04. 2014 pepina . (reakcí: 0)
22. 04. 2014 weronika9 blog (reakcí: 0)
22. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist