Femina.cz » Magazín » Zábava » Sonda do světa mužů. Překvapivá fakta, která jsi doteď nevěděla

Sonda do světa mužů. Překvapivá fakta, která jsi doteď nevěděla

Sonda do světa mužů. Překvapivá fakta, která jsi doteď nevěděla

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 19. 01. 2017

Jsi přesvědčená, že o opačném pohlaví víš všechno a nic už tě nepřekvapí? Nechval dne před večerem! Vsadíme boty, že nemáš tušení, jak pánové přemýšlejí o své přitažlivosti a proč jim skoro nikdy není zima!

Ach, ti pánové tvorstva. Občas to s nimi není jednoduché! Když teď na světlo vyšly nové a potvrzené informace o jejich chování, můžeme si konečně udělat obrázek o tom, co se skrývá „pod povrchem“. Takže, jak muži vlastně fungují?

1. Jsou stejně ukecaní jako ženy

Že jsou dámy tak trochu drbny a muži platí za mlčenlivé společníky? Tenhle zažitý mýtus se konečně uvedl na pravou míru. A může za to výzkum publikovaný v odborném časopise Science. Díky jeho závěrům se zjistilo, že bez ohledu na pohlaví člověk denně vysloví průměrně 16 tisíc slov. A pak že my, ženy, jsme upovídané. :-)

2. Jsou to pořád děti

Malý capart v dospělém těle? I když se ti to možná nezdá, je to skutečně tak. Ostatně, výsledek jednoho spotřebitelského průzkumu mluví za vše. Ten totiž odhalil, že každý čtvrtý muž se s dětskými hračkami hodně zabavil i v pokročilejším věku. A ruku na srdce, pokud máš doma už malého caparta, pak přemlouvat svého chlapa k tomu, aby s ním jezdil autodráhu nebo stavěl kostky, asi určitě nemusíš. Potřebuješ snad další důkaz, že někteří pánové jaksi odmítají vyrůst?

3. Jsou odolní proti chladu

Taky se u vás doma vede neustálý boj o nastavenou teplotu termostatu? Studie zveřejněná v časopise International Journal vypátrala, odkud vítr fouká. Ze závěrů vyplynulo, že zatímco tělesná teplota je u obou pohlaví zhruba stejná, ženy, i když menšího vzrůstu než jejich polovičky, vnímají vnější chlad větší plochou těla. Neptej se, jak je to možné, zkrátka je to tak! Takže, až se ti zase bude ten tvůj doma vysmívat, že jsi zmrzlina, tady máš argument.

4. Jsou tak trochu narcisové

Podle legendy se krásný Narcis tak dlouho vzhlížel ve studánce, až se v ní utopil. Tak nějak to vypadá i v moderní době. Výsledky nedávného průzkumu odtajnily, jak muži smýšlí o svém vzhledu. Celých 80 procent si o sobě myslí, že jsou kdovíjak přitažliví! Ovšem bez ohledu na realitu…

Tenhle překvapivý fakt si notuje i s dalším výzkumem, uskutečněným uznávaným psychologem Davidem Maxonem. Odborník totiž zjistil, že 65 procent fešáků bere svou vizáž jako indikátor úspěchu. No, pokud jde o tyhle kocoury ve videu, nemůžeme jinak než souhlasit… Potěš oko! Ale co obyčejní smrtelníci? Nemají trochu moc sebevědomí? 

5. Jsou pro rychlejší nákupy

Vánoce už jsou za námi. Jen tak mimochodem, co jsi k nim dostala od toho svého? Závěry další studie tvrdí, že chlapíci svým láskám pod stromeček většinou dávají jeden velký dar. Na rozdíl od žen, které sází na množství a vlastní vynalézavost, takže kupují několik menších… A co se rychlosti nákupů týče, to snad ani nemusíme zmiňovat. Nevíme, jak to máš ty, ale my, když už toho svého dostaneme na nákup, za ním vlajeme jako hadr na holi celým obchoďákem, abychom doma zjistily, že jsme toho půlku zapomněly. 

Tak co tomu říkáš? Je to pro tebe překvapivé, nebo spíš nic nového pod sluncem? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky!

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
20. 01. 2017 goldie ... (reakcí: 0)
20. 01. 2017 lucik21 ... (reakcí: 0)
20. 01. 2017 pepina , (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist