Femina.cz » Magazín » Zábava » Šest filmových tváří Marilyn Monroe

Šest filmových tváří Marilyn Monroe

Šest filmových tváří Marilyn Monroe

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 05. 11. 2010

I skoro padesát let po smrti nás pořád fascinuje. Největší blonďatá sex bomba, co kdy oslnila stříbrné plátno, se do kin pořád vrací. Další a další herečky se pokoušejí zachytit její magický šarm. Připomeňme si ty nejvýraznější z nich.

První byla v roce 1976 Misty Rowe, ve filmu Goodbye Norma Jean, který popisoval nuzné začátky budoucí hvězdy ve 40. letech, časech kdy málo sebevědomá křehká kráska o slávě jenom snila. Na rozdíl od Marilyn, málo známá Misty může snít doteď. Možná i díky tomu, že tento film zapadl.

MM filmová mánie se víc rozjela na konci 80. let. Tam patří i snímek Goodnight Sweet Marilyn, který zase zkoumal okolnosti tajemné smrti legendy. Prý taky nepatřil zrovna k povedeným. Z fotky můžete posoudit, jak povedená mohla být Marylin od Pauly Lane.

V 90. letech si divu zahrály dvě známé herečky, Ashley Judd a Mira Sorvino, a rovnou v jediném filmu, televizní biografii Norma Jean a Marylin. Jak název napovídá, tenhle film se na neproniknutelnou osobnost pokusil vyzrát tak, že ji rozdvojil na dvě ženy. Tmavovlasou Normu Jean hrála Ashley Judd, blonďatou Marilyn Mira Sorvino. Vzniklo docela zajímavé psychologické drama, přestože ani jedna z představitelek se svému obrazu nijak moc nepodobala.

Před třemi lety si Marilyn zahrála i Samantha Morton, ovšem ne přímo tu Marylin v dalším životopisu, ale ženu, která ji napodobuje. Ve filmu Mister Lonely má navíc dceru, co vypadá jako Shirley Temple, a spřátelí se s klukem (Diego Luna), co si zase hraje na Michaela Jacksona

Momentálně se připravují dva filmy o Marilyn. První, který by měl do kin dorazit příští rok, zachycuje natáčení filmu Princ a tanečnice s Laurencem Olivierem. Slavný britský herec čekal, že se do krásky zamiluje jako ostatní, namísto toho se ale vzájemně nenáviděli. Ve skvěle obsazeném titulu My Week with Marilyn tak na sebe v hlavních rolích budou štěkat Kenneth Branagh a Michelle Willams. Podle toho, jak ta umí hrát i podle přiložené fotky to vypadá, že by právě z ní mohla být skvostná Marilyn.

O totéž se pokusí i Naomi Watts ve filmu Blonde, který se chystá do kin v roce 2012. Vzhledem k tomu, že ho bude režírovat Andrew Dominik, tvůrce Zabití Jesseho Jamese, a scénář vnikl podle skandální biografie od Joyce Carol Oates, mohl by se i z tohoto vyklubat zajímavý projekt. I když Naomi se zatím diví, jak vůbec někoho jako Marilyn dokáže pochopit, a publikum se diví, kde hubená Naomi vezme Marilyniny proslulé křivky.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
10. 07. 2013 Ayuna Nu... (reakcí: 0)
25. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
26. 06. 2011 xxkotaskovaxx x (reakcí: 0)
24. 06. 2011 sotek Marylin (reakcí: 0)
24. 06. 2011 lijan Marylin (reakcí: 0)
24. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 03. 2011 Jana Marylin (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

20. 02. 2017 Horoskop Beran

Neboj se řešit všechny nepříjemné záležitosti, které jsi odkládala na pozdější dobu. Ti, kterých se to týká, ti budou... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist