Femina.cz » Magazín » Zábava » Rozhovor s šéfkou kliniky Esthé

Rozhovor s šéfkou kliniky Esthé

Rozhovor s šéfkou kliniky Esthé

Magazín: Zábava | autor: Redakce | vydáno 16. 09. 2009

„Myslím, že základ úspěchu v podnikání je kombinace velkého přání, vytrvalé práce, schopnosti přinášet oběti a také štěstíčka,“ říká Hana Raková, která založila v roce 1997 jednu z největších klinik plastické chirurgie a laserové medicíny Esthé.


Jak jste se dostala k oboru plastické a estetické chirurgie?

Po promoci jsem nastoupila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, a začala pracovat jako lékařka na ušním, nosním a krčním oddělení. Můj obor se v určitých aspektech prolínal s prací kolegů na plastické chirurgii, napadlo mě tedy tyto styčné body propojit. Oslovila jsem kolegu docenta Měštáka s nabídkou spolupráce a od roku 1990 jsme začali v rámci klinik společně operovat nosy. Protože se práce našeho týmu setkala s odezvou, měli jsme mnoho pacientů a operace rozšířili i na širší spektrum zákroků estetické chirurgie.

Můžete zmínit počátky rozjezdu vašeho podnikání?

Po 7 letech práce na klinice jsem se rozhodla odejít do soukromého sektoru. Vybudovali jsme s.r.o a začali pracovat s kolegou privátně - například v nemocnici na Homolce, v Pírkově sanatoriu a dalších soukromých zdravotnických zařízeních. Tím, jak narůstal počet pacientů a zájem o naše služby, vznikala urgentní potřeba vlastní kliniky, kde bychom byli svými pány, a mohli naplňovat naše představy o fungování soukromé kliniky. Také jsme se chtěli rozvíjet směrem k dalším oborům estetické medicíny.

Od roku 1998 jsem se pak začala věnovat novému odvětví v estetické medicíně, a to laserové a korektivní dermatologii. O tento obor je obrovský zájem, protože v posledních deseti letech se díky technologii vývoje laserů přesouvá zájem klientů od invazivních směrem k neinvazivním, bezoperačním metodám. Kombinací laserů, výplňových materiálů a botoxu jsme tak schopni oddálit proces stárnutí. Tomuto oboru se věnuji od počátku a nyní je klinika Esthé rozdělena na dvě samostatné části – laserovou estetickou medicínu a plastickou chirurgii.

O jaké zákroky je na vaší klinice největší zájem?

Největší zájem je o odstraňování vrásek Botoxem a výplňovými materiály. Z laserů je to vypínání pleti - rejuvenace, depilace, odstraňování pigmentací a žilek obličeje, frakční laser, což je technologie mnohočetných bodovitých mikropaprsků, které intensivně prohřejí kožní tkáň a destruují staré kolagenní vazivo, odpařovací laser k odstranění výrůstků bez operace a laser k léčbě akné. Velkému zájmu se také těší ultrazvuková lipolýza k redukci tukové tkáně bez operačního zákroku. Ale je toho mnohem více.

Rozmlouváte klientkám zákrok, pokud si myslíte, že jej nepotřebují? A dají na vaše doporučení?

Ve své ordinaci rozmlouvám zákrok pacientkám poměrně často a naštěstí na mé doporučení většinou dají. Pokud opravdu trvají na provedení něčeho, s čím nesouhlasím, zákrok opravdu neprovádím. To je zásadní věc. Podle lékařského pravidla „primum non nocere“ prvotní věc je nepoškodit pacienta.

Jaká klientela na vaší klinice převládá?

Co se klientely týká, převládají ženy středního věku, ale chodí k nám i mladiství s problematickou pletí a muži, kteří chtějí odpařit výrůstky na obličeji, které jim vadí při holení.

Nosí si lidé obrázky celebrit, aby vám ukázali, jak chtějí vypadat?

Obrázky celebrit naštěstí pacientky ke mně do ordinace nenosí, ještě jsem se s tím nesetkala.

 

Klikněte pro zbytek rozhovoru

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

27. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Chystáš se investovat peníze a nejsi si jistá? Než se do toho pustíš, raději se o tom poraď ještě s někým, kdo tomu r... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist