Femina.cz » Magazín » Zábava » Rozhovor s šéfkou kliniky Esthé

Rozhovor s šéfkou kliniky Esthé

Rozhovor s šéfkou kliniky Esthé

Magazín: Zábava | autor: Redakce | vydáno 16. 09. 2009

„Myslím, že základ úspěchu v podnikání je kombinace velkého přání, vytrvalé práce, schopnosti přinášet oběti a také štěstíčka,“ říká Hana Raková, která založila v roce 1997 jednu z největších klinik plastické chirurgie a laserové medicíny Esthé.


Jak jste se dostala k oboru plastické a estetické chirurgie?

Po promoci jsem nastoupila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, a začala pracovat jako lékařka na ušním, nosním a krčním oddělení. Můj obor se v určitých aspektech prolínal s prací kolegů na plastické chirurgii, napadlo mě tedy tyto styčné body propojit. Oslovila jsem kolegu docenta Měštáka s nabídkou spolupráce a od roku 1990 jsme začali v rámci klinik společně operovat nosy. Protože se práce našeho týmu setkala s odezvou, měli jsme mnoho pacientů a operace rozšířili i na širší spektrum zákroků estetické chirurgie.

Můžete zmínit počátky rozjezdu vašeho podnikání?

Po 7 letech práce na klinice jsem se rozhodla odejít do soukromého sektoru. Vybudovali jsme s.r.o a začali pracovat s kolegou privátně - například v nemocnici na Homolce, v Pírkově sanatoriu a dalších soukromých zdravotnických zařízeních. Tím, jak narůstal počet pacientů a zájem o naše služby, vznikala urgentní potřeba vlastní kliniky, kde bychom byli svými pány, a mohli naplňovat naše představy o fungování soukromé kliniky. Také jsme se chtěli rozvíjet směrem k dalším oborům estetické medicíny.

Od roku 1998 jsem se pak začala věnovat novému odvětví v estetické medicíně, a to laserové a korektivní dermatologii. O tento obor je obrovský zájem, protože v posledních deseti letech se díky technologii vývoje laserů přesouvá zájem klientů od invazivních směrem k neinvazivním, bezoperačním metodám. Kombinací laserů, výplňových materiálů a botoxu jsme tak schopni oddálit proces stárnutí. Tomuto oboru se věnuji od počátku a nyní je klinika Esthé rozdělena na dvě samostatné části – laserovou estetickou medicínu a plastickou chirurgii.

O jaké zákroky je na vaší klinice největší zájem?

Největší zájem je o odstraňování vrásek Botoxem a výplňovými materiály. Z laserů je to vypínání pleti - rejuvenace, depilace, odstraňování pigmentací a žilek obličeje, frakční laser, což je technologie mnohočetných bodovitých mikropaprsků, které intensivně prohřejí kožní tkáň a destruují staré kolagenní vazivo, odpařovací laser k odstranění výrůstků bez operace a laser k léčbě akné. Velkému zájmu se také těší ultrazvuková lipolýza k redukci tukové tkáně bez operačního zákroku. Ale je toho mnohem více.

Rozmlouváte klientkám zákrok, pokud si myslíte, že jej nepotřebují? A dají na vaše doporučení?

Ve své ordinaci rozmlouvám zákrok pacientkám poměrně často a naštěstí na mé doporučení většinou dají. Pokud opravdu trvají na provedení něčeho, s čím nesouhlasím, zákrok opravdu neprovádím. To je zásadní věc. Podle lékařského pravidla „primum non nocere“ prvotní věc je nepoškodit pacienta.

Jaká klientela na vaší klinice převládá?

Co se klientely týká, převládají ženy středního věku, ale chodí k nám i mladiství s problematickou pletí a muži, kteří chtějí odpařit výrůstky na obličeji, které jim vadí při holení.

Nosí si lidé obrázky celebrit, aby vám ukázali, jak chtějí vypadat?

Obrázky celebrit naštěstí pacientky ke mně do ordinace nenosí, ještě jsem se s tím nesetkala.

 

Klikněte pro zbytek rozhovoru

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist