Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Voda pro slony

Recenze: Voda pro slony

Recenze: Voda pro slony

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 12. 05. 2011

Citlivý veterinář Robert Pattinson přesvědčuje ženu agresivního cirkusového šéfa Reese Witherspoon, že si zaslouží druhou šanci na štěstí. V líbivé cirkusové romanci přesto nejvíc dojímá velká roztomilá slonice.

Sláva Twilight ságy je tak zahlcující, že Robertu Pattinsonovi než nezbývá než se pustit do filmů pro jinou věkovou skupinu, aby mohla jako herec dýchat. Jeho novinka, natočená podle populárního románu Sary Gruen, je krok dobrým směrem. Ale druhá noha mu pořád ještě uvízla v červené knihovně.

Příběh mladého veterináře, citlivého ke zvířatům i klidem, kterého rodinná tragédie připravila o doktorský titul, peníze i domov, a jehož osudová náhoda zavedla do vagónu jednoho pojízdného cirkusu, je nádherně obalený vším pozlátkem, které má film k dispozici. Architekt, který pracuje pro tak výrazně vizuální režiséry jako jsou David Lynch a Terrence Malick, odvedl výbornou práci. Stejně jako další uznávaný umělec, kameraman Rodrigo Prieto, který celé vyprávění zahalil do zlatavého nádechu smutně krásné nostalgie.

A pak tu září samozřejmě herecké hvězdy. Kromě přitažlivého a populárního Pattinsona tu hraje i Reese Witherspoon, učesaná podle vzoru hollywoodských hvězd 30. let. Románku mezi nimi brání Christoph Waltz v roli charismatického násilníka, tedy někoho ne úplně nepodobého své průlomové postavě v Hanebných panchartech.

Přesto hlavní trio s lehkostí přehrává Hal Holbrook, který hlavní děj rámcuje jako vzpomínající stařík, a slonice Tai (ve filmu se jmenuje Rosie), roztomile důstojné velké zvíře s prostým chápáním dobra a zla podle toho, kdo ji mlátí a kdo hladí.

To, že právě ona tu působí ze všech nejvíc přesvědčivě, už naznačuje, že tohle luxusní melodrama nedokáže být ani tak velkolepé ani tak osudové, za jaké se vydává. Jeho popis velké hospodářské krize je změkčený, psychologie jeho postav zjednodušená, všechno se podřizuje základnímu pravidlu cirkusové show – hezky vypadat. Prostě uspokojivá a nic neriskující červená knihovna. Takže přece jenom film hlavně pro fanynky Roberta Pattinsona.

Co se mi líbilo:
podmanivá sladkobolná atmosféra
že se na film příjemně dívá
barevné kostýmy
slonice Rosie
nonšalantní Hal Holbrook
atraktivní obsazení

Co mi vadilo:
že Pattinson a hlavně Waltz opakují svůj obvyklý typ role
že ústřední romance nepůsobí až tak osudově
že drsná 30. léta jsou vykreslená s nepatřičnou nostalgií
že film vůbec neriskuje a své téma příliš romantizuje

Water for Elephants, USA 2011, 122 minut. Režie Francis Lawrence, hrají Robert Pattinson, Reese Witherspoon, Christoph Waltz, slonice Tai, Hal Holbrook, Paul Schneider. Premiéra 12. 5. 2011.

Hodnocení: 60 %

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
06. 07. 2011 helenadon slonice (reakcí: 0)
15. 06. 2011 Lafik - (reakcí: 0)
13. 06. 2011 11789 Voda pro slony (reakcí: 0)
13. 06. 2011 11789 Voda pro slony (reakcí: 0)
16. 05. 2011 bauuulinka :) (reakcí: 0)
15. 05. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
15. 05. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
13. 05. 2011 magic11 - (reakcí: 0)
12. 05. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
12. 05. 2011 aduja voda pro slony (reakcí: 0)
12. 05. 2011 wrazedkyne :-\ (reakcí: 0)
12. 05. 2011 Nada94 Voda pro slony (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist