Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Tron Legacy

Recenze: Tron Legacy

Recenze: Tron Legacy

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 16. 12. 2010

Jeff Bridges se vrací do svítícího světa předvídatelného scifi dobrodružství, aby nám ukázal, jak moc se za třicet let dokázaly zlepšit digitální triky. Scénáristy ale u téhle zfilmované počítačové hry upgradovat zapomněli...

Sice nerada dělím cílové publikum filmů striktně podle genderu, o Tronovi se ale říká, že to je klučičí film a něco na tom asi bude. Aspoň mě tahle otřepaná pohádka o chlapci, který vstoupí do videohry, najde tam ztraceného otce a pak se odtamtud dostává pryč a přitom ještě zvládne zachránit svět, nijak zvlášť nebavila. Ale vlastně polovinu mých kamarádů mužského pohlaví, kteří film viděli se mnou, taky ne. Takže to možná není úplně klučicí film. Možná to je prostě film pro hráče počítačových her.

Akorát tady za vás hraje scénárista nebo spíš samo demo hry, soudě podle toho, jak předvídatelný celý děj je. Jako ve Star Treku tu vystupuje fešák-rebel, co má dětské trauma z brzké ztráty otce, akorát na rozdíl od nového Jima Kirka mu chybí větší charisma. Jeho filmovému dobrodružství taky.

Obávám se, že za chvíli si Trona budu pamatovat jenom jako ten film ve tmě, kde všechny postavy hezky neonově svítí (dobří bíle, zlí žlutě), nosí přiléhavé černé kombinézy a jezdí na cool světelných motorkách. Každý má taky disk, který funguje jako paměť  i jako smrtící frisbee. A samozřejmě taky hezky svítí. Ve 3D, v němž je tento herní svět natočený, se na to všechno dobře dívá. Tak půl hodiny.

Tron se stal kultem v roce 1982, kde mladý Jeff Bridges hrál hlavní roli ve scifi o komputerovém expertovi, který se dostane do světa počítačové hry. V tomto případě je důležité připomenout, že kult je slovo označující poměrně malou oddanou skupinu. Pokud jste o původním Tronovi nikdy neslyšeli, toho nového asi můžete klidně ignorovat. I když i tady vystupuje mladý Jeff Bridges – digitálně omlazený, aby si mohl zahrát nejdřív v prologu z roku 1989 a pak v neměnném světě hry své druhé zlé já. Vypadá jako gumák.

Tron 1 se proslavil hlavně jako počátek počítačových speciálních efektů ve filmu a jeho následovník právě na nich postavil celou svou vyleštěnou hi-tech krásu. Až na toho Bridgese došli vizuální trikoví specialisté za těch skoro třicet let opravdu daleko. Ale stačí vám tohle zjištění na dvouhodinovou zábavu?

Co mě dostalo:
jak to všechno hezky svítí
opakovaná účast Jeffa Bridgese
hudba Daft Punk, i když dost vykrádá soundtrack Počátku
jak se vyvinuly digitální triky

Co mě štvalo:
Velmi předvídatelný příběh
že to celá vypadá jako počítačová hra
že postavám chybí osobnost
účes Olivie Wilde, který jí moc nesluší


Tron: Legacy, USA 2010, 126 minut. Režie Joseph Kosinski, hrají Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde, James Frain, Beau Garrett, Michael Sheen, Anis Cheurfa. Premiéra 16. 12. 2010.

Hodnocení: 40 %

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
13. 01. 2014 miku Nepochopila (reakcí: 0)
05. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 04. 2011 Roux =) (reakcí: 0)
31. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
17. 12. 2010 iskricka Hm, to je škoda (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

27. 10. 2016 Horoskop Štír

Dnes je výborný čas na to, abys protřídila již nepotřebné věci. Oblečení a hračky věnuj na charitu, nefunkční a rozbi... Celý horoskop

Karta dne

Pět mečů
Situace, kterou jsi právě řešila, nedopadne přesně podle tvých představ. Ve skrytu duše jsi věřila, že se problém vyřeší a ty ho jednou provždy zameteš pod koberec. Ne...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist