Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Sucker Punch

Recenze: Sucker Punch

Recenze: Sucker Punch

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 31. 03. 2011

Akční feministická fantasy vzdávající hold ženské síle? Kéž by. Novinka od autora Watchmenů není nic víc než zmatená fantazie filmového geeka, co čte Maxim a hraje hodně počítačových her.

Zack Snyder vrazil do Hollywoodu zběsile efektivním remakem zombie hororu Úsvit mrtvých a pokračoval se stejnou energií dvěma komiskovými adaptacemi, akčním pornem 300: Bitva u Thermopyl a nesourodým mistrovským dílem Watchmen-Strážci. Teď poprvé ale své slavné popkulturní vizuály složené z cool zpomalovaček a komiksové poetiky nemohl naroubovat na něco, co už za něj někdo vymyslel. A proto Sucker Punch dopadl tak, jak dopadl.

Tedy jako zdlouhavá počítačová hra inspirovaná (nebo spíš opsaná?) různými akčními filmy a zahlcená samoúčelnými odkazy na další žánrovky, v níž sice ženské hrdinky utažené v černých body a síťovaných punčochách a školních uniformách povídají něco o vnitřní síle a vzájemné solidaritě. Ale dokážou obalamutit akorát tak samy sebe, aby věřily, že tohle je nějaký film o ženské síle a ne šovinistická fantazie, kam Snyder nasypal všechno, co by mohlo muže vzrušovat, v nadměrném množství a naivním stylu pejska a kočičky.

Aby mohl použít všechny své oblíbené rekvizity, samurajské meče, kulomety, zombie nácky, svůdné vyvinuté ženy atd., vymyslel si příběh, který mu nejspíš vnuknul nějaký béčkový scénárista během projekce Počátku. O dívce, kterou slizký otčím šoupne do blázince a tam jí píchnou drogu s podivuhodnými účinky, po nichž se blázinec v její hlavě změní v bordel, odkud ještě dokáže odtancovat do světa bojové počítačové hry.

I tahle účelová fantasmagorie by mohla fungovat, kdyby se Snyder nenechal tak opájet vlastními hrátkami s obrazem a použil aspoň nadsázku, když už se nezmohl na pořádný či napínavý příběh, ale jen pokrytecké rádoby filozofování o zneužívané nevinnosti.

Co mě dostalo:

První scéna, kde se tragický osud Babydoll vypráví beze slov, i když v lepší podobě už tohle Snyder předvedl na začátku Watchmenů

Vybrané písně, i když v moderní úpravě nakonec zní všechny skoro stejně

Abbie Cornish a Jena Malone mezi obsazením

Co mě znechutilo:

jak se děj opakuje a způli vypadá jako počítačová hra a způli jako cenzurovaná mužská sexuální fantazie

prázdnota filmu a jeho pokrytectví

že Jon Hamm tam skoro vlastně nehraje

Sucker Punch, USA 2011, režie Zack Snyder, hrají Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone, Vanessa Hudgens, Jamie Chung, Carla Gugino, Oscar Isaac, Jon Hamm, Scott Glenn. Premiéra 31. 3. 2011.

Hodnocení: 30 %

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
07. 08. 2011 Knifey ... (reakcí: 0)
27. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 04. 2011 Roux =) (reakcí: 1)
02. 04. 2011 Dennis :) (reakcí: 0)
02. 04. 2011 nairi :-) (reakcí: 0)
02. 04. 2011 stepanecka Ségra... (reakcí: 0)
02. 04. 2011 Raoul Duke recenze (reakcí: 0)
31. 03. 2011 wrazedkyne :) (reakcí: 1)
31. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
31. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

09. 12. 2016 Horoskop Štír

Všímej si víc lidí kolem sebe. Jeden dávný přítel nebo kolega z práce s tebou už delší dobu flirtuje, ale ty ho stále... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist