Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Správci osudu

Recenze: Správci osudu

Recenze: Správci osudu

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 03. 03. 2011

Matt Damon a Emily Blunt utíkají, co jim síly lásky stačí před muži, kteří je chtějí rozdělit, a před otravným scénářem, který je chce spojit.

Philip K. Dick si svůj status kultovního autora scifi zaslouží už snad jenom za to, kolik jeho povídek si už přivlastnili filmaři. Akorát na každý vynikající Minority Report připadá aspoň pět průměrných Výplat a Nextů, které dokazují, že adaptace Dicka zaručuje sice zajímavou zápletku ale ne nutně zajímavý film. Bohužel, i Správci osudu nakonec patří do té druhé skupiny.

Asi půlku filmu to ale vypadá nadějně. Mattu Damonovi, známému svými politickými aktivitami, sedí role Davida. Mladého aspiranta o místo senátora, jemuž minulé skandálky zničí šanci vyhrát, a inspirující setkání s krásnou impulzivní tanečnicí Elise (Emily Blunt) zase zajistí šanci kandidovat příště. O nějakou dobu později, zrovna když David  sympaticky vtipnou ženu náhodou potká znovu, se jeho život změní. Když omylem zahlédne muže s módním vkusem z komiksů 60. let a nadpřirozenými schopnostmi. Tzv. Správci osudu, kteří tu jsou od toho, aby usměrňovali naplňováni tzv. Plánu, stořeného pro dobro lidstva. Bohužel pro Davida, vztah s Elise v plánu napsaný není. S čímž se ovšem zamilovaný a svéhlavý politik nehodlá smířit.

Hra na schovávanou a na honěnou, kterou pak David vede se svědomitými úředníky boha nebo jiné podobné vyšší síly (oni jí říkají Předseda), poskytne dostatek zábavy na nějakou dobu. Stejně jako většina dialogů Emily Blunt, která k zulíbání jako obvykle. Jenže jakmile na otázky o předurčení a svobodné vůli začne film i odpovídat, promění je jenom v prázdné fráze. A z lehkého scifi thrilleru se stane ulepená romance, která se nás snaží přesvědčit, že milostný vztah je to nejdůležitější na světě. Ve světě, kde operují tajemní Správci osudu, totiž existuje i pravá a osudová láska na první pohled. Mimochodem, v původní povídce tahle milostná linie úplně chybí.

Během nudných chvilek jsem vzpomínala, jak Matt Damon před mnoha lety podobné dilema (osobní štěstí vs. prospěch společnosti) řešil v Dobrém Willu Huntingovi, což tomuhle filmu nijak neprospělo. Energický debut scénáristy třetího dílu Bournea a druhého dílu Dannyho parťáků se tváří zajímavě. Ale nakonec všechno tak moc rozebere, až se sám odhalí, že si celou dobu na chytrého jenom hrál.

Co se mi líbilo:
obsazení
jak Mattu Damonovi sedí role politika
duchaplné repliky Emily Blunt a její taneční elegance
prostřední část, v níž se David snaží přechytračit správce

Co mě štvalo:
většina druhé poloviny
že se ta trocha filozofie, co tu je, vypaří v povrchní fráze

The Adjustment Bureau, USA 2011, 105 minut. Režie George Nolfi, hrají Matt Damon, Emily Blunt, Anthony Mackie, John Slattery, Terence Stamp. Premiéra 3. 3. 2011.

Hodnocení: 50 %

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
07. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
05. 03. 2011 hoooli - (reakcí: 0)
05. 03. 2011 Blackie komentář (reakcí: 0)
04. 03. 2011 Neytiri Film (reakcí: 0)
03. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Handale Správci osudu (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Verka .. (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Marie1945 .. (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Lucka258 .. (reakcí: 0)
03. 03. 2011 puntik moc (reakcí: 2)
03. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

29. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Je na čase, aby sis konečně ujasnila, co vlastně chceš nejen od života, ale také od své práce nebo partnera. Plácáš s... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist