Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Princ z Persie: Písky času

Recenze: Princ z Persie: Písky času

Recenze: Princ z Persie: Písky času

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 10. 06. 2010

Svalnatý Jake Gyllenhaal skáče po střechách, sexy kráska Gemma Arterton mu krade čarovnou dýku a namalovaný Ben Kingsley oba pronásleduje. Všichni se pohybují rychlostí 21. století, ale Pirátům ani první Mumii nestačí.

 

Bylo ode mě naivní myslet si, že po Pirátech z Karibiku už producent Jerry Bruckheimer ví, jak natočit dobrodružnou zábavu, která dokáže výtečně osvěžit nejen během léta. Na rozdíl od kultovní počítačové hry filmová verze Prince z Persie díru do světa neudělá, spíš zapadne mezi řadu podobných velkolepých a luxusních produkcí, na něž se dvě hodiny příjemně kouká. Na to, abych film chtěla vidět znovu, mu chybí alespoň špetka originality, větší nadšení a vtip. Nebo Johnny Depp.

 

http://www.femina.cz/files/p176298.jpg


Princ z Persie je typickým zástupcem hollywoodských pseudohistorických epických mišmašů, které byly oblíbené už v časech, kdy film ještě neuměl mluvit. Nové dobrodružství o záchraně světa se podobá všem těm starým brakům, jenom styl, v jakém je nám tahle pohádka podána, je zřetelně updatovaný do 21. století. Fešný princ akrobaticky skáče přes velbloudy i ze střech, bojuje s meči, zabíjí hady a zlé Peršany, vynalézá bungee jumping, maličko cestuje v čase a všechno vypadá hodně cool. Dokonce i pro někoho jako já, kdo z každého počítačového triku nevříská nadšením, to byla docela efektní pastva pro oči. Dneska už se ale tyto velkolepé akční jízdy dají točit i se sebeironií a snahou pohrát si se žánrem a jeho klišé. Na to však Princ rezignoval.

 

http://www.femina.cz/files/p621459.jpg


Na jednorázové užití tu je toho dost. Svalnatý Jake Gyllenhaal, na kterého letím, i když má mastné dlouhé vlasy. Nádherná Gemma Arterton, která vypadá jako z reklamy na opalovací krém. Exotické lokace a orientální výprava. Nenudící a skoro neustálá akce. Jake a Gemma na sebe roztomile štěkají, hlášky padají pravidelně a Alfred Molina funguje jako komická postava celkem spolehlivě. Podstatné fráze se raději dvakrát zopakují, asi kdyby je napoprvé někdo přeslechl přes chroupání popcornu. Zápletka sice malinko pošťuchuje do traumatu války v Iráku, ale jinak se tu jasně vyskytuje jenom proto, aby vyplnila čas, než se zase Jake začne chovat jako pravý počítačový Princ z Persie a bude skákat po střechách a bít se.

 

http://www.femina.cz/files/p223006.jpg


Protože mám ráda tahle oddechová dobrodružství i Jakea a Gemmu a protože jsem Prince z Persie: Písky času viděla hned po nudném a prázdném Sexu ve městě 2, bavila jsem se. Ale ne tak moc jako u první Mumie nebo u jakýchkoliv Pirátů.

 

 


 

Co mě dostalo:
svaly a britský přízvuk Jakea Gyllenhaala
dokonalý make-up Gemmy Arterton
všechno skákání po střechách
odsýpající tempo
dobré speciální efekty


Co mě znechutilo:
jak moc je od začátku vidět, kdo bude zloduch
scéna, kdy král pronáší projevy o bratrství místo toho, aby se připravil na nepřítele
jenom jeden polibek?
Ben Kingsley s namalovanýma očima


Celkové hodnocení: 70 %


Princ of Persia: The Sands of Time, USA 2010, 116 minut. Režie Mike Newell, hrají Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina, Tobe Kebbell, Richard Coyle. Premiéra 27. 5. 2010.


Aneta K. je studentkou FAMU a redaktorkou na Prochlapa.cz. Má dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
24. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
31. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
03. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

17. 01. 2017 Horoskop Beran

Všechny spory, které jsi řešila, konečně naleznou řešení a ty budeš na straně vítězů. Raduj se také s ostatními, není... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist