Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Predátoři

Recenze: Predátoři

Recenze: Predátoři

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 15. 07. 2010

Producent Robert Rodriguez oživuje legendární mimozemské bestie, jejichž největší zábavou je lov lidí. A nutno říct, že akční sci-fi Predátoři dělá klasice z osmdesátých let čest!

 

Osmdesátky jsou zpět! Každého, kdo na videu zhltnul komplet Ramba, Komando, všechny další “stalloneovky” a “švarcíkovky”, čeká nabité léto. Uzavřou ho Stalloneovi The Expendables (premiéra 19. srpna) a otevírá je restart série o krvelačném monstru Predátorovi.


http://www.femina.cz/files/DF-01842.jpg


Film, který vzal pod producentská křídla slavný Robert Rodriguez, je dle mého skvělým návratem do zlatých časů béčkové kinematografie. Pot, krev a akce z něj cákají každou vteřinou. Nic se zbytečně nevysvětluje, od úvodních minut jde maďarský režisér Nimród Antal, tvůrce skvělých Revizorů, tvrdě na věc.

 

http://www.femina.cz/files/DF-02311r.jpg



Voják Adrien Brody, jeden z důvodů, proč mě tenhle film zajímal, padá v bezvědomí z nebe, náhle se probouzí a zachraňuje si život včasným otevřením padáku. Po dopadu zjišťuje, že jemu podobných je v tajemném lese několik a nikdo neví, proč a jak se sem dostal. To ovšem není až tak důležité. Nejpodstatnější je přežít.

 

http://www.femina.cz/files/DF-01179R.jpg



Příběh kopíruje tradiční dějovou linku béčkových snímků z osmdesátých let: skupinka si snaží zachránit kůži za každou cenu. Ve 21. století akorát už není tolik místa pro patos, což autorům scénáře naštěstí došlo. Místo mušketýrských frází typu “Jsme bratři, jeden za všechny, všichni za jednoho” nabízí mnohem střízlivější variantu “Jestli chceme přežít, musíme si pomáhat, ale jakmile se někdo dostane do srabu, zůstává sám za sebe, protože ostatní by na to mohli dojet.” Právě tenhle drobný posun ve vnímání hrdinství dělá z nových Predátorů tak dobrý a hlavně současný film.



http://www.femina.cz/files/DF-07055.jpg

 

Režisér Antal napětí umí, to už dokázal v Revizorech. K tomu skvělá hudba, rychlý střih a v pravý čas užitý pohled z perspektivy nestvůr mě držel neustále v šachu. Stejně jako lidští vojáci jsem nikdy nevěděla, odkud se neviditelná potvora zjeví.

 

 

 



Co mě nadchlo:

skvělá hudba, na kterou si člověk musí trochu zvyknout, ale pak ho totálně zničí

Predátoři

souboj na meče týpka z jakuzy s jedním z Predátorů

doktůrek, který se nezdá

Co mě znechutilo:

trochu přihlouplý závěr

lehká šablonovitost postav

Celkové hodnocení: 80 %

Predators, USA 2010, 106 minut. Režie Nimród Antal, hrají Adrien Brody, Topher Grace, Alice Braga, Laurence Fishburne, Danny Trejo. Premiéra: 8. 7. 2010.

 

Aneta K. je studentkou FAMU a redaktorkou na Prochlapa.cz. Má dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
07. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

16. 01. 2017 Horoskop Rak

Celý den bude probíhat v duchu pohody a harmonie. Budeš se potkávat s lidmi, které jsi neviděla celou věčnost a tak s... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist