Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Paul

Recenze: Paul

Recenze: Paul

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 09. 06. 2011

Dva britští fanoušci sci-fi potkají mimozemšťana, který evidentně žil hodně dlouho v Americe. V příjemné komedii nejen pro fandy sci-fi, která se nebojí zmixovat britský a americký styl humoru.

Seth Rogen hraje většinou obtloustlé lenivé, až příliš bezstarostné pohodáře, věštinou v komediích od Judda Apatowa, což jsou ty, kde se hodně mluví sprostě, ale většinou i tak bývají docela dobrosrdečné. V téhle novince Seth Rogen není vidět, jenom slyšet. Ale Paul, kterého tu mluví, disponuje všemi charakteristikami jeho typického hrdiny, včetně záliby v marihuaně. I když to je mimozemšťan.

Což jde hlavně proto, že Paul je komedie, navíc taková, která spojuje ducha, síly a vkus dvou různých komediálních týmů. Amerického, kam patří Rogen, režisér Greg Mottola nebo Kirsten Wiig v jediné výrazné ženské roli oddaní křesťanky, které Paul rozšíří obzory i slovník (o všechna sprostá slova). A britského týmu kolem Simona Pegga, toho bláznivého blondýna, který paradoval zombie horory v Soumraku mrtvých a kriminálky v Jednotce příliš rychlého nasazení.

V Paulovi si s láskou všichni utahují zase z komiksů a ze sci-fi. Hlavní hrdinové, dva britští fandové a nejlepší kamarádi, si plní dlouholetý sen podívat se na největší komiksový veletrh Comic-Con v San Diegu a pak se stejným nadšením a s karavanem přejet všechny místa v poušti, kde se prý někdy objevilo UFO. Takže by se neměli tak divit, když tam pak jednoho mimozemšťana fakt potkají. Takového, co vypadá přesně tak, jak si mimozemšťany představujeme, co se vzdal autorských práv na Speilbergova  E. T.  a právě utíká domů. Pak nastane roadmovie s FBI v patách, kde nejde o děj, ale o gagy.

A ty jsou povedené a vtipné a jejich dost, aby čas strávený s Paulem utekl příjemně. Snad nejenom podobným geekům jako jsou hlavní protagonisti, kteří tu poznají odkaz na každý díl Hvězdných válek. I když podezřívám, že právě tato kategorie spoluobčanů si tenhle film užije nejvíc, Paulův humor je bohatší, jeho postavy jsou opravdu sympatické. A jejich jízda je nabitá akcí a trochu se táhne a ztrácí v zbytečném hraní na city teprve až ke konci.

Co mě bavilo:
sympatické a dobře zahrané postavy
množství popkulturních odkazů
jak dobře si sedí dva styly humoru
že Greg Mottola ze Superbad dobře zastoupil režiséra Edgarda Wrighta, s nímž Pegg a Frost točili předtím
inteligentní scénář
povedený překlad Franty FukyCo mi vadilo:
ztráta tempa a humoru na konci
opakování některých vtipů

Paul, USA/UK 2011, 104 minut. Režie Greg Mottola, hrají Simon Pegg, Nick Frost, hlas Setha Rogena, Kristen Wiig, Jason Bateman, Bill Hader, Blythe Danner, Jane Lynch, Joe Lo Truglio, John Carroll Lynch. Premiéra 9. 6. 2011.

Hodnocení: 70 %

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
11. 03. 2012 Tecireg ... (reakcí: 0)
08. 07. 2011 amnoroc film (reakcí: 0)
23. 06. 2011 hela Paulie (reakcí: 0)
13. 06. 2011 Lafik .. (reakcí: 1)
13. 06. 2011 Seboosis Paul (reakcí: 0)
13. 06. 2011 citygirl14 kino (reakcí: 0)
12. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 02. 2017 Horoskop Střelec

Očekávej velmi příznivý den plný ohnivé energie, nic pro tebe nebude problém a zvládneš mnohem víc práce než v ostatn... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist