Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Obhájce

Recenze: Obhájce

Recenze: Obhájce

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 11. 08. 2011

Matthew McConaughey hraje po delší době ve filmu z větší části oblečený. A hned je z toho jeden z nejzábavnějších snímků jeho kariéry.

Z jeho zvyku chodit v každém filmu bez trička si už i v Hollywoodu začalo až příliš moc lidí dělat legraci. Tentokrát se ale fešák Matthew McConaughey oblékl, nespoléhá se jenom na svůj vypracovaný hrudník a ejhle! Ono to taky jde. Dokonce líp než obvykle, v těch podprůměrných romantických dobrodružstvích, v nichž se poslední dobou usmíval až do rozpuštění.

V soudním thrilleru Obhájce se oblékl do saka a kravaty právnického esa, který dokáže ukecat každého soudce, obalamutit každého klienta, aby mu zaplatil víc, a použít každou kličku a najít každou mezeru v zákoně. Až to vypadá, že má místo srdce peněženku a jeho sympatická bývalá žena se s ním pořád baví hlavně proto, že spolu mají dceru. Jenže pak přijde případ na první pohled vystrašeného a na druhý rozmazleného bohatého spratka obviněného z pokusu o brutální znásilnění a vraždu. A všichni zjistí, že slizký právník s kanceláří v autě značky Lincoln má nejen mozek, ale i svědomí. A že v na tomhle cynickém zkorumpovaném světě žijí dva druhy cyniků.


Filmy s právníky jsou taková zábava hlavně proto, že právníci si mohou dovolit metat duchaplné dialogy, překvapovat nás i porotu chytrými zvraty provedenými na poslední chvíli a napínat svou strategií. V adaptaci románu bývalého reportéra krimi kauz Michaela Connellyho vlastně nejde o nic jiného. Docela brzo zjistíme, co je nový klient v typově přesném podání Ryana Philippeho zač a pak už jenom sledujeme, jakým elegantním způsobem hlavní hrdina vybruslí z legální pasti, že obhájce na svého klienta nesmí prásknout žádné zločiny.

O výsledku tu ani nemáte důvod pochybovat. Obhájce není výjimečný film překračující svůj žánr a nabízející zásadní vhled do lidské duše. Spokojuje se s tím, že nabízí dobrý, odsýpající, soustředěný thriller, solidní a naprosto uspokojující zábavu. A věřte někomu, kdo vidí tucet filmů za čtrnáct dní, že to vůbec není málo a že to vůbec není tak časté, jak bychom si přály.

Co mě dostalo:
tempo a chytré dialogy
morální apel z amorálního prostředí
připomenutí, že Matthew McConaughey umí hrát
dobré obsazení vedlejších rolí

Co mi vadilo:
nepříliš překvapení
nastavovaný konec

The Lincoln Lawyer, USA 2011, 118 minut. Režie Brad Furman, hrají Matthew McConaughey, Ryan Phillippe, Marisa Tomei, William H Macy, Frances Fisher, Josh Lucas, John Leguizamo, Michael Pena, Bryan Cranston. Premiéra 11. 8. 2011.

Hodnocení: 70 %

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
30. 08. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 08. 2011 evik56 ??? (reakcí: 0)
12. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 08. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
11. 08. 2011 kralicek film (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 10. 2016 Horoskop Střelec

Partner tě dnes překvapí nečekanou nabídkou na společně strávený prodloužený víkend, který už zarezervoval i zaplatil... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist