Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Obhájce

Recenze: Obhájce

Recenze: Obhájce

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 11. 08. 2011

Matthew McConaughey hraje po delší době ve filmu z větší části oblečený. A hned je z toho jeden z nejzábavnějších snímků jeho kariéry.

Z jeho zvyku chodit v každém filmu bez trička si už i v Hollywoodu začalo až příliš moc lidí dělat legraci. Tentokrát se ale fešák Matthew McConaughey oblékl, nespoléhá se jenom na svůj vypracovaný hrudník a ejhle! Ono to taky jde. Dokonce líp než obvykle, v těch podprůměrných romantických dobrodružstvích, v nichž se poslední dobou usmíval až do rozpuštění.

V soudním thrilleru Obhájce se oblékl do saka a kravaty právnického esa, který dokáže ukecat každého soudce, obalamutit každého klienta, aby mu zaplatil víc, a použít každou kličku a najít každou mezeru v zákoně. Až to vypadá, že má místo srdce peněženku a jeho sympatická bývalá žena se s ním pořád baví hlavně proto, že spolu mají dceru. Jenže pak přijde případ na první pohled vystrašeného a na druhý rozmazleného bohatého spratka obviněného z pokusu o brutální znásilnění a vraždu. A všichni zjistí, že slizký právník s kanceláří v autě značky Lincoln má nejen mozek, ale i svědomí. A že v na tomhle cynickém zkorumpovaném světě žijí dva druhy cyniků.


Filmy s právníky jsou taková zábava hlavně proto, že právníci si mohou dovolit metat duchaplné dialogy, překvapovat nás i porotu chytrými zvraty provedenými na poslední chvíli a napínat svou strategií. V adaptaci románu bývalého reportéra krimi kauz Michaela Connellyho vlastně nejde o nic jiného. Docela brzo zjistíme, co je nový klient v typově přesném podání Ryana Philippeho zač a pak už jenom sledujeme, jakým elegantním způsobem hlavní hrdina vybruslí z legální pasti, že obhájce na svého klienta nesmí prásknout žádné zločiny.

O výsledku tu ani nemáte důvod pochybovat. Obhájce není výjimečný film překračující svůj žánr a nabízející zásadní vhled do lidské duše. Spokojuje se s tím, že nabízí dobrý, odsýpající, soustředěný thriller, solidní a naprosto uspokojující zábavu. A věřte někomu, kdo vidí tucet filmů za čtrnáct dní, že to vůbec není málo a že to vůbec není tak časté, jak bychom si přály.

Co mě dostalo:
tempo a chytré dialogy
morální apel z amorálního prostředí
připomenutí, že Matthew McConaughey umí hrát
dobré obsazení vedlejších rolí

Co mi vadilo:
nepříliš překvapení
nastavovaný konec

The Lincoln Lawyer, USA 2011, 118 minut. Režie Brad Furman, hrají Matthew McConaughey, Ryan Phillippe, Marisa Tomei, William H Macy, Frances Fisher, Josh Lucas, John Leguizamo, Michael Pena, Bryan Cranston. Premiéra 11. 8. 2011.

Hodnocení: 70 %

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
30. 08. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 08. 2011 evik56 ??? (reakcí: 0)
12. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 08. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
11. 08. 2011 kralicek film (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist