Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Navždy spolu

Recenze: Navždy spolu

Recenze: Navždy spolu

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 28. 03. 2012

Co se stane s manželstvím, když si žena po nehodě svého manžela přestane pamatovat? O tom vypráví jednouchá osudová romance, která se vzdala ambice být něčím víc než obyčejnou žánrovkou.

Leo a Paige se zamilovali, vzali a byli by šťastní až do smrti, kdyby jednou neměli autonehodu. Po ní totiž ztratila svobodomyslná sochařka Paige posledních pět let svého života, resp. všechny vzpomínky na ně. Takže když se probudila z kómatu, nevěděla, kdo je Leo. A aby to bylo ještě napínavější, myslí si, že je zasnoubená s uhlazeným právníkem, že sama studuje práva podle přání svého bohatého konzervativního otce a má ráda melíry ve vlasech. Prostě se chová jako někdo úplně jiný. A Leo ji přesto miluje a chce zpátky.

Zní to jako snad až moc podivuhodný nápad na romantický film, ale tvůrci Navždy spolu se dušují, že se to skutečně stalo a navíc romantické filmy existují třeba i o mazání vzpomínek na nevydařený vztah. Akorát, že takový i Věčný svit neposkvrněné mysli originální nápad dokázal i výjimečně vyprávět. Navždy spolu jenom slepě následuje vyšlapanou cestu k co nejrychlejšímu diváckému uspokojení srdcí, která chtějí na chvíli věřit, že pravá láska překoná vše, milující muž pochopí vše a osud existuje.

A tak tu máme urostlého Channinga Tatuma a roztomilou Rachel McAdams, s nimiž už má publikum romancí navázaný vztah, spoustu hezkých pohledů na Chicago, nějaké obecné fráze o srážkách a utváření osobnosti, slzy, čekání a odbyté herecké výkony, snaží se tu jen Tatum, jindy poměrně toporný herec.

Není to až taková sentimentální limonáda, jako třeba melodramata Nicholase Sparkse, v nichž Tatum i McAdams už taky hráli. V mnoha scénách uvnitř filmu, v nichž chudák Leo hledá v nové Paige tu ženu, kterou miluje, a kdy zmatená Paige neví, kdo vlastně je, osudy hrdinů umí upoutat i dojmout. Jenom tu nemůžete čekat víc než hezký kýč na valentýnský večer, tak jako ho zamýšleli i američtí producenti, když právě na Valentýna filmu naplánovali americkou premiéru. Což je škoda, protože tu je cítit potenciál na něco víc.

The Vow, USA/Bra/Aus/Fra/UK/Něm. 2012, 104 minut. Režie Michael Sucsy, hrají Rachel McAdams, Channing Tatum, Scott Speedman, Jessica McNamee, Kristina Pesic, Sam Neill, Jessica Lange. Premiéra 29. 3. 2012.

Hodnocení: 50 %

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
12. 05. 2012 helenadon film (reakcí: 0)
21. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 04. 2012 manislava navždy spolu (reakcí: 0)
28. 03. 2012 pepina . (reakcí: 0)
28. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
28. 03. 2012 gambis ... (reakcí: 0)
28. 03. 2012 Daniela76 Navždy spolu (reakcí: 0)
28. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

17. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes se rozhodneš změnit svůj život od základu. Než se však pustíš do těch radikálních změn, raději si o tom promluv ... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist