Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Navždy spolu

Recenze: Navždy spolu

Recenze: Navždy spolu

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 28. 03. 2012

Co se stane s manželstvím, když si žena po nehodě svého manžela přestane pamatovat? O tom vypráví jednouchá osudová romance, která se vzdala ambice být něčím víc než obyčejnou žánrovkou.

Leo a Paige se zamilovali, vzali a byli by šťastní až do smrti, kdyby jednou neměli autonehodu. Po ní totiž ztratila svobodomyslná sochařka Paige posledních pět let svého života, resp. všechny vzpomínky na ně. Takže když se probudila z kómatu, nevěděla, kdo je Leo. A aby to bylo ještě napínavější, myslí si, že je zasnoubená s uhlazeným právníkem, že sama studuje práva podle přání svého bohatého konzervativního otce a má ráda melíry ve vlasech. Prostě se chová jako někdo úplně jiný. A Leo ji přesto miluje a chce zpátky.

Zní to jako snad až moc podivuhodný nápad na romantický film, ale tvůrci Navždy spolu se dušují, že se to skutečně stalo a navíc romantické filmy existují třeba i o mazání vzpomínek na nevydařený vztah. Akorát, že takový i Věčný svit neposkvrněné mysli originální nápad dokázal i výjimečně vyprávět. Navždy spolu jenom slepě následuje vyšlapanou cestu k co nejrychlejšímu diváckému uspokojení srdcí, která chtějí na chvíli věřit, že pravá láska překoná vše, milující muž pochopí vše a osud existuje.

A tak tu máme urostlého Channinga Tatuma a roztomilou Rachel McAdams, s nimiž už má publikum romancí navázaný vztah, spoustu hezkých pohledů na Chicago, nějaké obecné fráze o srážkách a utváření osobnosti, slzy, čekání a odbyté herecké výkony, snaží se tu jen Tatum, jindy poměrně toporný herec.

Není to až taková sentimentální limonáda, jako třeba melodramata Nicholase Sparkse, v nichž Tatum i McAdams už taky hráli. V mnoha scénách uvnitř filmu, v nichž chudák Leo hledá v nové Paige tu ženu, kterou miluje, a kdy zmatená Paige neví, kdo vlastně je, osudy hrdinů umí upoutat i dojmout. Jenom tu nemůžete čekat víc než hezký kýč na valentýnský večer, tak jako ho zamýšleli i američtí producenti, když právě na Valentýna filmu naplánovali americkou premiéru. Což je škoda, protože tu je cítit potenciál na něco víc.

The Vow, USA/Bra/Aus/Fra/UK/Něm. 2012, 104 minut. Režie Michael Sucsy, hrají Rachel McAdams, Channing Tatum, Scott Speedman, Jessica McNamee, Kristina Pesic, Sam Neill, Jessica Lange. Premiéra 29. 3. 2012.

Hodnocení: 50 %

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
12. 05. 2012 helenadon film (reakcí: 0)
21. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 04. 2012 manislava navždy spolu (reakcí: 0)
28. 03. 2012 pepina . (reakcí: 0)
28. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
28. 03. 2012 gambis ... (reakcí: 0)
28. 03. 2012 Daniela76 Navždy spolu (reakcí: 0)
28. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

29. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zdravý životní styl máš v malíčku, ale jen teoreticky, praxe poněkud pokulhává a začíná to být znát na tvé postavě. M... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist