Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Kocour v botách

Recenze: Kocour v botách

Recenze: Kocour v botách

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 30. 11. 2011

Vedlejší hrdina filmů o Shrekovi s těma nejroztomilejšíma očima se vrací jako hlavní hrdina svého vlastního dobrodružství. Zábavnějšího, akčnějšího a lépe vypadajícího než byste mohly čekat.

Ještě než potkal Shreka, měl kocour v botách za sebou pobyt v sirotčinci, zradu nejlepšího přítele a život desperáta z donucení. Takový barvitý osud mu tedy hollywoodští tvůrci vymysleli až potom, co si tohohle roztomilého kocourka s velkýma očima, které umí použít nebezpečněji než svůj kord, zamilovalo právě ve Shrekových filmech dost diváků, aby se vyplatilo pořídit mu tenhle samostatný film.

Kocourovi fanoušci by zklamaní být neměli. Jeho celovečerák je zábavnější a akčnější jízda, než na jakou se v posledních letech zmohl stárnoucí Shrek. A krásně počítačově naanimovaný k tomu, aspoň co se zvířeckých hrdinů týče. Až máte nutkání natáhnout ruku a ty hebké kočičky si pohladit, zvlášť ve 3D, nadmíru a nad očekávání povedeném (aneb s hlubokým a detailním obrazem). Potlesk si animátoři zaslouží hlavně za temperamentní taneční scény. Režisér Chris Miller, který zklamal Shrekem Třetím, si napravil reputaci.

Kocour v botách potěší jako ideální rodinný animák. Myslí na to, aby zabavil děti, které nemůže nudit, když v něm pořád někdo někoho honí, i aby zabavil dospělé. Na ně cílí nejen řadou absurdních hlášek jako obvykle, ale třeba i na animák inovativními rozdělením obrazu, působícím jako veselá parodie na spaghetti westerny (že by vliv jednoho z producentů, tvůrce hororových pohádek pro dospělé Guillerma Del Tora?) Na rozdíl od Shreka 1 a 2, humor mladého kocoura není tak pubertální a podle mého mu to spíš prospívá.

Což neznamená, že by se tenhle film nudně inspiroval jenom na jednom místě. Obutý a opásaný s latinským šarmem Zorro mstitele (ostatně v originále ho mluví Antonio Banderas), Kocour do své chutné omelety míchá kromě španělských a westernových motivů i pohádky o Jackově fazoli, zlaté huse a vejci jménem Humpty Dumpty, v češtině Valda Cvalda.

Vajíčko obdařené končetinami působí až znepokojivě šíleně a podivně, ale taky zastává roli největšího padoucha, ačkoliv i on má nárok na vykoupení. Větší zázrak než návrat svědomí jednoho naťuklého vejce nicméně takhle pohádka předvedla, když prokázala, že i spin-off může mít dost kvalit, abychom byly opravdu rády, že vzniknul.

Puss in Boots, USA 2011, 90 minut. Režie Chris Miller, mluví Aleš Procházka, David Suchařípa, Tereza Bebarová, Dana Černá, Jaromír Meduna. Premiéra 1. 12. 2011.

Hodnocení: 70 %

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
12. 12. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
10. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 12. 2011 manislava kocour (reakcí: 0)
04. 12. 2011 kralicek film (reakcí: 0)
01. 12. 2011 Nicole ♥ (reakcí: 0)
30. 11. 2011 gambis Jééé (reakcí: 0)
30. 11. 2011 Daniela76 Kocour v botách (reakcí: 0)
30. 11. 2011 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
30. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
30. 11. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

19. 02. 2017 Horoskop Lev

Ve tvém životě se objeví žena, která se ti bude snažit pomoci se splněním tvého snu. Neboj se a jdi do toho, myslí to... Celý horoskop

Karta dne

Devět pohárů
Život k tobě začíná být velmi láskyplný, sny se ti pomalu ale jistě začínají plnit a tvé srdce bije radostí s touhou sdílet šťastné chvíle s ostatními. Tvé vztahy s ro...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Týden ve znamení lásky na Femině!

Ať už se ti to líbí nebo ne, už v úterý nás čeká Valentýn. Jedni tento svátek milují a nedají na něj dopustit, druzí ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist