Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Drive

Recenze: Drive

Recenze: Drive

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 08. 09. 2011

Sexy Ryan Gosling řídí a řítí se do záhuby jako neproniknutelný muž, který se příliš zapletl s podsvětím. Talentovaný Nicolas Winding Refn režíruje potenciálně béčkovou krimi jako stylovou artovku, kterou si můžete skvěle vychutnat.

Ryan Gosling je herec, v němž se sešel sex-appael, fyzická přitažlivost a velký herecký talent. A i když do půl těla se svléká v druhé novince přístího týdne, jinak průměrné romantické rádoby komedii Bláznivá zatracená láska, pořádně všechny své kvality ukazuje spíš ve filmu Drive, málomluvném ale velmi efektivnímu (a efektním) thrilleru.

Nicolas Winding Refn je režisér, jehož vizuálního talentu, výrazné estetického cítění, citu pro herce a náklonnosti pro odvrácené stránky života si všimla už i Amerika. A sebrala ho rodnému Dánsku i Británii, kde natočil profil jejich známého kriminálníka, co si říká Bronson, jako varietní show. I jeho schopnosti dobře vyniknou v Drive, ostatně dostal za něj taky cenu za režii na sledovaném festivalu v Cannes.


Moc se tomu ani nedivím. Zápletka Drive by klidně mohla skončit ve filmu vydaném rovnou na videu, kterým pak televize bude vyplňovat noční program. Muž, co v noci pracuje jako námezdní řidič pro ty, co chtějí něco vyloupit, a ve dne jako automechanik a kaskadér, se kvůli ženě moc zaplete s podsvětím a pak se film zlomí do poměrně názorně násilné akce. Akorát, že Refn tohle všechno natočil tak stylově, že je potěšení se na to dívat.

Tedy někomu se může jeho film pro radost, kde vycizeloval to, co už předvedl v krimi trilogii Pusher, zdát už jako přeestetizovaná laskomina, kde forma dává nakládačku obsahu. Ale tak přesně propracovaný film, kde se zbytečně nemluví, kde každý střih má své místo, každý text písně z 80. let svůj význam a ani těmi módními zpomalovačkami se zas tak moc neplýtvá, se zas tak často do kin nedostane. A co Drive chybí ve scénáři, Refn vynahrazuje napjatou temnou atmosférou s hypnotickými syntetickým beaty, do níž tak dobře zapadají prokleté osudy.

Co mě dostalo:
jak režie pozvedla příběh
jak dobře se dívá na Ryana Goslinga
jak má všechno svůj význam i hra na nemrkání nebo zmínka o bajce o žábě a štírovi
hrdinova ikonická stříbrná bunda se škorpionem
řada skvěle vymyšlených záběrů
jak dobře sem zapadá osmdesátkový soundtrack
dobří herci

Co mi vadilo:
až moc explicitní násilí
že v druhé půlce film trochu ztratí grády
béčková zápletka
jak málo tu je Christina Hendricks, prezentovaná jako jedna z hvězd filmuDrive, USA 2011, 100 minut. Režie Nicolas Winding Refn, hrají Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks, Kade Leos, Oscar Isaac, Ron Perlman, Christina Hendricks. Premiéra 15. 9. 2011.

Hodnocení: 80 %

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
29. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 09. 2011 manislava drive (reakcí: 0)
15. 09. 2011 rockerka007 Zajímavé (reakcí: 0)
14. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 09. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 09. 2011 kralicek film (reakcí: 0)
09. 09. 2011 helenadon herec (reakcí: 0)
09. 09. 2011 ivetinkav - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist