Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Drive

Recenze: Drive

Recenze: Drive

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 08. 09. 2011

Sexy Ryan Gosling řídí a řítí se do záhuby jako neproniknutelný muž, který se příliš zapletl s podsvětím. Talentovaný Nicolas Winding Refn režíruje potenciálně béčkovou krimi jako stylovou artovku, kterou si můžete skvěle vychutnat.

Ryan Gosling je herec, v němž se sešel sex-appael, fyzická přitažlivost a velký herecký talent. A i když do půl těla se svléká v druhé novince přístího týdne, jinak průměrné romantické rádoby komedii Bláznivá zatracená láska, pořádně všechny své kvality ukazuje spíš ve filmu Drive, málomluvném ale velmi efektivnímu (a efektním) thrilleru.

Nicolas Winding Refn je režisér, jehož vizuálního talentu, výrazné estetického cítění, citu pro herce a náklonnosti pro odvrácené stránky života si všimla už i Amerika. A sebrala ho rodnému Dánsku i Británii, kde natočil profil jejich známého kriminálníka, co si říká Bronson, jako varietní show. I jeho schopnosti dobře vyniknou v Drive, ostatně dostal za něj taky cenu za režii na sledovaném festivalu v Cannes.


Moc se tomu ani nedivím. Zápletka Drive by klidně mohla skončit ve filmu vydaném rovnou na videu, kterým pak televize bude vyplňovat noční program. Muž, co v noci pracuje jako námezdní řidič pro ty, co chtějí něco vyloupit, a ve dne jako automechanik a kaskadér, se kvůli ženě moc zaplete s podsvětím a pak se film zlomí do poměrně názorně násilné akce. Akorát, že Refn tohle všechno natočil tak stylově, že je potěšení se na to dívat.

Tedy někomu se může jeho film pro radost, kde vycizeloval to, co už předvedl v krimi trilogii Pusher, zdát už jako přeestetizovaná laskomina, kde forma dává nakládačku obsahu. Ale tak přesně propracovaný film, kde se zbytečně nemluví, kde každý střih má své místo, každý text písně z 80. let svůj význam a ani těmi módními zpomalovačkami se zas tak moc neplýtvá, se zas tak často do kin nedostane. A co Drive chybí ve scénáři, Refn vynahrazuje napjatou temnou atmosférou s hypnotickými syntetickým beaty, do níž tak dobře zapadají prokleté osudy.

Co mě dostalo:
jak režie pozvedla příběh
jak dobře se dívá na Ryana Goslinga
jak má všechno svůj význam i hra na nemrkání nebo zmínka o bajce o žábě a štírovi
hrdinova ikonická stříbrná bunda se škorpionem
řada skvěle vymyšlených záběrů
jak dobře sem zapadá osmdesátkový soundtrack
dobří herci

Co mi vadilo:
až moc explicitní násilí
že v druhé půlce film trochu ztratí grády
béčková zápletka
jak málo tu je Christina Hendricks, prezentovaná jako jedna z hvězd filmuDrive, USA 2011, 100 minut. Režie Nicolas Winding Refn, hrají Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks, Kade Leos, Oscar Isaac, Ron Perlman, Christina Hendricks. Premiéra 15. 9. 2011.

Hodnocení: 80 %

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
29. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 09. 2011 manislava drive (reakcí: 0)
15. 09. 2011 rockerka007 Zajímavé (reakcí: 0)
14. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 09. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 09. 2011 kralicek film (reakcí: 0)
09. 09. 2011 helenadon herec (reakcí: 0)
09. 09. 2011 ivetinkav - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

08. 12. 2016 Horoskop Beran

Pokud dlouho otálíš s tím, aby sis řekla o vyšší plat, dnes je k tomu vhodná doba. Šéf ocení tvou poctivou práci a na... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist