Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Dostaň ho tam

Recenze: Dostaň ho tam

Recenze: Dostaň ho tam

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 12. 08. 2010

Russell Brand září jako sebedestruktivní oplzlý rocker Aldous Snow v komedii z apatowské stáje, která je chytřejší i smutnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

 

Ze všech apatowských filmů mám nejradši Kopačky a ze všech vtipných postav Kopaček mám nejradši Aldouse Snowa, obscénního britského zpěváka, co má mozek i city, i když na to nevypadá, a který hodně těží z energie a historie svého představitele Russella Branda. Evidentně nejsem jediná, koho jeho anarchistický rockový šarm okouzlil, protože Aldous dostal jako dárek ke své úžasnosti celý film. Tenhle film.

 

http://www.femina.cz/files/2010_get_him_to_the_greek_001.jpg


Komedie Dostaň ho tam je stejná jako Snow – zdá se, že to bude vulgární šílenost na drogách ale vlastně vychází z o něco temnějšího a vážnějších stavu poměrně inteligentní mysli. Tím Dostaň ho tam je myšleno dostaň Aldouse do Greek Theater, známého sálu v Los Angeles, kde má Brit velkým koncertem oživit svou kariéru. Aaron, poskok z hudebního vydavatelství, kterému šéfuje chlápek, co vypadá jako Puff Daddy, má na tenhle job 72 hodin. Což ve společnosti vyžilého rockera, který mezi drogami, večírky a sexem začne navíc řešit i svůj život, nemusí stačit.

 

http://www.femina.cz/files/2010_get_him_to_the_greek_007.jpg


Tři dny až dosyta plné ochutnávek životního stylu rockových hvězd jsou sice bouřlivé dost, ale nic z těch divokostí, kterými si Aaron projde, nevypadá nutně jako žádoucí zábava. Něco hrdinové zažijí v limbu, něco film, který neztrácí čas, přeskočí a rovnou ukáže následky. Dostaň ho tam je jízda skrz svět, který málokdo z nás zažije, přesto docela ukotvená v realitě. A ještě dokáže vakuum celebrit nelítostně parodovat.

 

http://www.femina.cz/files/2010_get_him_to_the_greek_022.jpg


V dialozích se tu bez ostychu řekne kde co, nejdřív plno sprostých hlášek a nakonec i to podstatné a očekávatelné a ujišťující, o významu přátelství a tak nebo o tom, jak je příjemné hladit chlupaté zdi. Aldous si užívá a zároveň ví, v čem přesně se jeho kariéra a hlavně prázdně vzrušující život octl. Je mu to čím dál jasnější, čím víc je zase Aaronovi jasnější, že už tuhle hvězdu zas tak moc neobdivuje. A to Aarona hraje Jonah Hill, který má na role nesmělých zarytých fandů přednostní právo, kdykoliv nemůže Seth Rogen.


Někdo prostě není rocková hvězda a je to pro něj dobře. Tohle je film pro obě skupiny. Není tak vtipný jako Kopačky, které režíroval taky Nicholas Stoller. Ale ani se o to nesnaží.

 

 


Co mě dostalo:

charisma Russella Branda
texty písní Aldouse Snowa
party, ze kterých si nikdo moc nepamatuje
nějaké hlášky
satira na showbiz

Co mě znechutilo:
očekávaný konec
některé laciné vulgárnosti a vtipy

 

Celkové hodnocení: 70%Get Him to the Greek, USA 2010, 108 minut. Režie Nicholas Stoller, hrají Russell Brand, Jonah Hill, Rose Byrne, Elizabeth Moss, Sean Combs, Colm Meaney. Premiéra 5. 8. 2010.

 

Aneta K. je studentkou FAMU a redaktorkou na Prochlapa.cz. Má dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
31. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 03. 2011 Petrushka0 0 (reakcí: 0)
05. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

10. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Tebe dnes bude lákat všechno tajemné. Dokonce se přihlásíš na kurz ezoteriky, nebo si necháš odborně vyložit karty. N... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist