Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Dostaň ho tam

Recenze: Dostaň ho tam

Recenze: Dostaň ho tam

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 12. 08. 2010

Russell Brand září jako sebedestruktivní oplzlý rocker Aldous Snow v komedii z apatowské stáje, která je chytřejší i smutnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

 

Ze všech apatowských filmů mám nejradši Kopačky a ze všech vtipných postav Kopaček mám nejradši Aldouse Snowa, obscénního britského zpěváka, co má mozek i city, i když na to nevypadá, a který hodně těží z energie a historie svého představitele Russella Branda. Evidentně nejsem jediná, koho jeho anarchistický rockový šarm okouzlil, protože Aldous dostal jako dárek ke své úžasnosti celý film. Tenhle film.

 

http://www.femina.cz/files/2010_get_him_to_the_greek_001.jpg


Komedie Dostaň ho tam je stejná jako Snow – zdá se, že to bude vulgární šílenost na drogách ale vlastně vychází z o něco temnějšího a vážnějších stavu poměrně inteligentní mysli. Tím Dostaň ho tam je myšleno dostaň Aldouse do Greek Theater, známého sálu v Los Angeles, kde má Brit velkým koncertem oživit svou kariéru. Aaron, poskok z hudebního vydavatelství, kterému šéfuje chlápek, co vypadá jako Puff Daddy, má na tenhle job 72 hodin. Což ve společnosti vyžilého rockera, který mezi drogami, večírky a sexem začne navíc řešit i svůj život, nemusí stačit.

 

http://www.femina.cz/files/2010_get_him_to_the_greek_007.jpg


Tři dny až dosyta plné ochutnávek životního stylu rockových hvězd jsou sice bouřlivé dost, ale nic z těch divokostí, kterými si Aaron projde, nevypadá nutně jako žádoucí zábava. Něco hrdinové zažijí v limbu, něco film, který neztrácí čas, přeskočí a rovnou ukáže následky. Dostaň ho tam je jízda skrz svět, který málokdo z nás zažije, přesto docela ukotvená v realitě. A ještě dokáže vakuum celebrit nelítostně parodovat.

 

http://www.femina.cz/files/2010_get_him_to_the_greek_022.jpg


V dialozích se tu bez ostychu řekne kde co, nejdřív plno sprostých hlášek a nakonec i to podstatné a očekávatelné a ujišťující, o významu přátelství a tak nebo o tom, jak je příjemné hladit chlupaté zdi. Aldous si užívá a zároveň ví, v čem přesně se jeho kariéra a hlavně prázdně vzrušující život octl. Je mu to čím dál jasnější, čím víc je zase Aaronovi jasnější, že už tuhle hvězdu zas tak moc neobdivuje. A to Aarona hraje Jonah Hill, který má na role nesmělých zarytých fandů přednostní právo, kdykoliv nemůže Seth Rogen.


Někdo prostě není rocková hvězda a je to pro něj dobře. Tohle je film pro obě skupiny. Není tak vtipný jako Kopačky, které režíroval taky Nicholas Stoller. Ale ani se o to nesnaží.

 

 


Co mě dostalo:

charisma Russella Branda
texty písní Aldouse Snowa
party, ze kterých si nikdo moc nepamatuje
nějaké hlášky
satira na showbiz

Co mě znechutilo:
očekávaný konec
některé laciné vulgárnosti a vtipy

 

Celkové hodnocení: 70%Get Him to the Greek, USA 2010, 108 minut. Režie Nicholas Stoller, hrají Russell Brand, Jonah Hill, Rose Byrne, Elizabeth Moss, Sean Combs, Colm Meaney. Premiéra 5. 8. 2010.

 

Aneta K. je studentkou FAMU a redaktorkou na Prochlapa.cz. Má dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
31. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 03. 2011 Petrushka0 0 (reakcí: 0)
05. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 02. 2017 Horoskop Rak

Dnes už od rána nahoď vřelý úsměv a usmívej se na každého, koho potkáš. Uvidíš, že se tvůj den jako mávnutím kouzelné... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist