Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Cizinec

Recenze: Cizinec

Recenze: Cizinec

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 27. 01. 2011

Dvě superhvězdy, Johnny Dep a Angelina Jolie, se konečně potkaly na plátně. V pohledné krimi šarádě, která vzpomíná na eleganci starého Hollywoodu.

Krimi komedie The Tourist, která se v češtině dočkala poněkud nepřesného překladu Cizinec, je film elegantní jako kostým od Chanelu. Dýchá z něj atmosféra luxusu a ležérního klidu. Koupe se v záři svých hvězd a benátských nocí a dává si hodně záležet na tom, aby vypadal dobře. A to se mu daří tak uspokojivě, že pak zas tolik nevadí, že nic dalšího se mu už tak nevede.

Jestli se chcete opravdu pobavit ve svižnějším rytmu u jiskřivých dialogů a nečekaných zvratů, pak vám doporučuji Šarádu, což je už do roku 1963 film, na který se dá dívat opakovaně. A nejen díky Audrey Hepburn a Cary Grantovi.

I když tvůrci Cizince nedokázali úplně napodobit tu odzbrojující retro směs lehkosti, vtipu, překvapení a nostalgie, aspoň pochopili, že jejich oddechovka potřebuje především hvězdy s charismatem odvádějícím pozornost od všech chyb. A jaké větší hvězdy by dneska mohli najít než Angelinu Jolie a Johnny Deppa, zvlášť když tihle dva spolu ještě nikdy nehráli, což se taky dobře prodává jako reklama? Možná ještě kdyby tu hrál Brad Pitt, ale ten by se zase na roli poněkud životem unaveného turisty nehodil tak jako Depp.

Angelina Jolie tu je za dokonalou dámu, i když na mě působila trochu uměle a kvůli kostýmům a účesu starší a míň sexy. Nicméně ve filmu se i tak za ní všichni okázale otáčejí a Deppova postava se kvůli ní dobrovolně namočí do kanálu mezinárodního zločinu i mezinárodní špionáže. Tu zastupuje umanutý agent Paul Bettany, jehož hlášky a naštvaný výraz z něj dělají pro mě čtvrtou hvězdu filmu. Po Deppovi, Jolie a Benátkách.

Ty tu zkušený kameraman John Seale, trénovaný v romantických obrazech na Anglickém pacientovi, pojal jako město milenců, dobrodružství a snů. Žádné odpadky, jen přiměřeně holubů, zato drahé hotely, snobské plesy, honičky po kanálech… Cizinec nás zve na krátkou odpočinkovou dovolenou.

Co se mi líbilo:
Johnny Depp!
Paul Bettany
Benátky
jak elegantně a luxusně tu všechno vypadá

Co mi vadilo:
moc chladná Angelina Jolie
ne moc zajímavý scénář
slabší prostřední část

The Tourist, USA 2010, 103 minut. Režie Florian Henckel von Donnersmarck, hrají Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Steven Berkoff, Timothy Dalton. Premiéra 27. 1. 2011.

Hodnocení: 60 %

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
02. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
08. 03. 2011 Petrushka0 Skvělý film (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

17. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Vylézt z postele pro tebe bude dnes nadlidský úkol. Tvé tělo odmítne poslouchat a ty budeš muset chtě nechtě zůstat c... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist