Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: Benga v záloze

Recenze: Benga v záloze

Recenze: Benga v záloze

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 26. 11. 2010

Mark Wahlberg a Will Ferrell? Docela netradiční dvojka detektivů. Benga v záloze jsou ale taky docela netradiční policejní komedie. Naštěstí.

V hodně krimi filmových akcích se po ulicích prohání duo velmi cool detektivů, co střílí na padouchy i za drobné přestupky a s chutí demoluje veřejný majetek během šílených automobilových honiček. Tady taky, a vypadají jako Samuel L. Jackson a Dwayne Johnson. Ale to nejsou hrdinové tohoto filmu. Hrdiny jsou benga v záloze. Spokojený, spořádaný úředníček, který řídí auto na hybridní pohon, a suspendovaný policajt, věčně naštvaný, že se v jeho životě nic neděje, a že musí mít za parťáka moulu. Prvního hraje komik duší i tělem Will Ferrell, druhého svalnatá akční hvězda Mark Wahlberg, který se po Mám rád Huckabees ke komedii konečně zase vrátil.

Ale policejních akcí, kde vystupuje duo parťáků tak odlišných, že na sebe budou nejdřív vtipně štěkat a pak se během velké akce, v níž dokážou své schopnosti, spřátelí až do smrti, existuje taky dost. Benga mají něco navíc. Nápady. Jak si z tohohle věčného žánru vystřelit, jak si vystřelit z postav i z herců i z populární kultury. Ne vždycky se jim to povede, a třeba vulgární žerty, které si vyměňuje manželský pár (Eva Mendes a Will Ferrell), nebo scény s bláznivou bývalou přítelkyní, se mé bránice moc nedotkly. Zato jiné vtipy si budu pamatovat dlouho, třeba když se policajti servou na pohřbu a kvůli dekoru u toho musí všichni šeptat…  Ještě bych mohla zmínit další oblíbené scény, ale nechci všechno prozrazovat a kazit předem.

Benga natočil Adam McKay, dlouholetý režisér Ferrellových taškařic (těch, co u nás nejsou moc známé). Pod všechnou tou srandou tu chce ještě zcela vážně kritizovat praktiky velkých firem a jejich vinu na dnešní ekonomické krizi. Záběr má tedy jeho film dost široký a úplně všechno nepobere. Je sešitý z tolika různých scének, že nedrží úplně pohromadě. Ale tak si mě získal svou náladou dobrosrdečné frašky, výrazně oživené výbuchy zábavných vnuknutí originality, že ji doručuji i těm, co nemají slabost pro Marka Wahlberga.

Co mě dostalo:
jak se Mark Wahlberg vyjímá v komedii
účast britského komika Steva Coogana
mnoho originálních vtipů parodujících klišé žánru, rvačka na pohřbu a především
Wahlbergova reakce, když poprvé uvidí Evu Mendes

Co mi vadilo:
některé vulgární hlášky
únavnost pár průběžně opakovaných vtipů
že je film trochu zmatený a nesourodý

Hodnocení: 70 %

The Other Guys, USA 2010, 107 minut. Režie Adam McKay, hrají Mark Wahlberg, Will Ferrell, Eva Mendes, Michael Keaton, Steve Coogan, Samuel L. Jackson, Dwayne Johnson, Ray Stevenson. Premiéra 25. 11. 2010.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
08. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 10. 2016 Horoskop Ryby

Pokud se chystáš vyrazit ze šéfem a požádat ho o zvýšení platu, pak dnes je ten pravý den, kdy šéf nejen ocení tvé zk... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist