Femina.cz » Magazín » Zábava » Prometheus: Nejočekávanější film roku? Radši ne

Prometheus: Nejočekávanější film roku? Radši ne

Prometheus: Nejočekávanější film roku? Radši ne

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 07. 06. 2012

Michael Fassbender si pro sebe ukradl film, v němž neměl hrát hlavní roli. Ridley Scott se vrátil k Vetřelci, ale ne úplně.

Ridley Scott a jím vycvičený tým sic pořád tvrdí, že Prometheus, Scottův slavný návrat po třiceti letech k žánru sci-fi, jemuž pomáhal psát pravidla, není prequel Vetřelce. Ale těžko se takový dojem bude vyvracet, když v příběhu o skupině astronautů, kteří se vydali na nebezpečnou cestu do neznáma, kromě vizuálních odkazů najdou i stejné vzorce vyprávění a podobné nápady. Akorát ne tak dobře propracované jako kdysi. Zato občas zbytečně sebevědomé (tím myslím tu úvodní citaci Vesmírné odysey)

Kdyby kolem Promethea nebylo takové haló a taková obří reklama, mohly bychom ho přijmout jako docela dobrou horovou sci-fi s docela hvězdným a pohledným obsazením, z níž si za rok všichni budou pamatovat mrazivě zábavný výkon Michaela Fassbendera. Jenže takhle si ho dneska užijí jenom ti, co neznají Vetřelce (nebo už si ho moc nepamatují) a nic nečekají. Ti, co si už pár let čtou každou malinkou zprávu o natáčení, Vetřelce citují zpaměti a těšili se na Promethea víc než na Avengers, si za rok budou pamatovat na pocit zklamání a mrazivě zábavný výkon Michalea Fassbendera.

Adorovaný Fassbender hraje androida, robota s vlastní agendou, co ve vesmíru najít a udělat. Sympatická Noomi Rapace a její sexy přítel Logan Marshall-Green s vizáží mladšího bratra Toma Hardyho přiletěli, protože se prostě rozhodli věřit, že na tuhle planetu je přátelsky pozvali stvořitelé lidstva. Chladně dokonalá Charlize Theron na vše dohlíží a tváří se skepticky.

Příběhu moc není a po nějaké době se z průběhu stane rafinovanější vybíjená, podobně jako ve Vetřelci. Akorát že tenhle scénář není úplně logicky neprůstřelný, možná proto, že ho psali lidi, ne úplně vyvolení. Jednomu se už nepovedl scénář k hororu Černá hodina, druhý by se měl stydět za účast v týmu Kovbojů a vetřelců. Zatímco filozofické úvahy svých postav film podává polopaticky, hlubším záhadám se nevěnuje dostatečně a některé věci tu prostě jenom plácá, protože dobře vypadají.

Sledovat dobrodružství Promethea je víc než o napětí a o překvapení jen o obdivování vizuálních efektů, působivých scenérií a faktu, že 3D je viditelné, i když se většina akce odehrává v tmavých prostorech. Jedině zmíněný android v sobě má nějaké znepokojivé tajemství a naštěstí Fassbender tento rys umí zvýraznit, protože je skvělý herec. Jenže tenhle film bohužel není úplně o něm.

Prometheus, USA 2012, 124 minut. Režie Ridley Scott, hrají Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Logan Marshall-Green, Idris Elba, Rafe Spall, Sean Harris, Guy Pearce. Premiéra 7. 6. 2012.

Hodnocení: 60 %

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
13. 06. 2012 dj Prometheus (reakcí: 0)
12. 06. 2012 manislava film (reakcí: 0)
11. 06. 2012 vivonikas Prometeus (reakcí: 0)
08. 06. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
07. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
07. 06. 2012 pepina . (reakcí: 1)
07. 06. 2012 Daniela76 Prometheus (reakcí: 0)
07. 06. 2012 nairi film (reakcí: 0)
07. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

03. 12. 2016 Horoskop Lev

Řešíš v poslední době situaci a máš pocit, že nemá východisko. Ale když na chvilku poodstoupíš a nebudeš se snažit vě... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist