Femina.cz » Magazín » Zábava » Prometheus: Nejočekávanější film roku? Radši ne

Prometheus: Nejočekávanější film roku? Radši ne

Prometheus: Nejočekávanější film roku? Radši ne

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 07. 06. 2012

Michael Fassbender si pro sebe ukradl film, v němž neměl hrát hlavní roli. Ridley Scott se vrátil k Vetřelci, ale ne úplně.

Ridley Scott a jím vycvičený tým sic pořád tvrdí, že Prometheus, Scottův slavný návrat po třiceti letech k žánru sci-fi, jemuž pomáhal psát pravidla, není prequel Vetřelce. Ale těžko se takový dojem bude vyvracet, když v příběhu o skupině astronautů, kteří se vydali na nebezpečnou cestu do neznáma, kromě vizuálních odkazů najdou i stejné vzorce vyprávění a podobné nápady. Akorát ne tak dobře propracované jako kdysi. Zato občas zbytečně sebevědomé (tím myslím tu úvodní citaci Vesmírné odysey)

Kdyby kolem Promethea nebylo takové haló a taková obří reklama, mohly bychom ho přijmout jako docela dobrou horovou sci-fi s docela hvězdným a pohledným obsazením, z níž si za rok všichni budou pamatovat mrazivě zábavný výkon Michaela Fassbendera. Jenže takhle si ho dneska užijí jenom ti, co neznají Vetřelce (nebo už si ho moc nepamatují) a nic nečekají. Ti, co si už pár let čtou každou malinkou zprávu o natáčení, Vetřelce citují zpaměti a těšili se na Promethea víc než na Avengers, si za rok budou pamatovat na pocit zklamání a mrazivě zábavný výkon Michalea Fassbendera.

Adorovaný Fassbender hraje androida, robota s vlastní agendou, co ve vesmíru najít a udělat. Sympatická Noomi Rapace a její sexy přítel Logan Marshall-Green s vizáží mladšího bratra Toma Hardyho přiletěli, protože se prostě rozhodli věřit, že na tuhle planetu je přátelsky pozvali stvořitelé lidstva. Chladně dokonalá Charlize Theron na vše dohlíží a tváří se skepticky.

Příběhu moc není a po nějaké době se z průběhu stane rafinovanější vybíjená, podobně jako ve Vetřelci. Akorát že tenhle scénář není úplně logicky neprůstřelný, možná proto, že ho psali lidi, ne úplně vyvolení. Jednomu se už nepovedl scénář k hororu Černá hodina, druhý by se měl stydět za účast v týmu Kovbojů a vetřelců. Zatímco filozofické úvahy svých postav film podává polopaticky, hlubším záhadám se nevěnuje dostatečně a některé věci tu prostě jenom plácá, protože dobře vypadají.

Sledovat dobrodružství Promethea je víc než o napětí a o překvapení jen o obdivování vizuálních efektů, působivých scenérií a faktu, že 3D je viditelné, i když se většina akce odehrává v tmavých prostorech. Jedině zmíněný android v sobě má nějaké znepokojivé tajemství a naštěstí Fassbender tento rys umí zvýraznit, protože je skvělý herec. Jenže tenhle film bohužel není úplně o něm.

Prometheus, USA 2012, 124 minut. Režie Ridley Scott, hrají Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Logan Marshall-Green, Idris Elba, Rafe Spall, Sean Harris, Guy Pearce. Premiéra 7. 6. 2012.

Hodnocení: 60 %

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
13. 06. 2012 dj Prometheus (reakcí: 0)
12. 06. 2012 manislava film (reakcí: 0)
11. 06. 2012 vivonikas Prometeus (reakcí: 0)
08. 06. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
07. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
07. 06. 2012 pepina . (reakcí: 1)
07. 06. 2012 Daniela76 Prometheus (reakcí: 0)
07. 06. 2012 nairi film (reakcí: 0)
07. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

24. 03. 2017 Horoskop Střelec

Šéf ti dnes svěří úkol, který však bude vyžadovat tvé plné nasazení a dost hodin práce přesčas. Jestli se rozmýšlíš, ... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist