Femina.cz » Magazín » Zábava » Představujeme oscarové songy a animované kraťasy!

Představujeme oscarové songy a animované kraťasy!

Představujeme oscarové songy a animované kraťasy!

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 02. 02. 2012

Připravte se na dvě oscarové kategorie už teď. Nabízíme přehlídku nominovaných filmových písniček a jedné z našich oblíbených kategorií – krátkometrážní animáků.

Letos si akademie z víc než čtyřicítky nabízených songů napsaných speciálně pro loňské filmy nedokázala vybrat víc než pouhé dvě! Padesátiprocentní šanci na výhru tedy mají buď brazilské rytmy Real in Rio z animovaného pohádky Rio od trojice skladatelů, zpívané pestrým ptačím sborem. Nebo „tklivá existenciální“ balada z polohrané polomaňáskové komedie Mupeti, v níž se Jason Segel a jeho loutkový bratr přemýšlí, jestli jsou muž nebo mupet (tedy Man or Muppet). Tu napsala jedna z hvězd amerického hudebného sitcomu Flying of the Conchords (k vidění momentálně opět na ČT2), Novozélanďan Brett McKenzie. Samy posuďte, který zábavný song by mohl mít větší šanci.

Zatímco vykostěnou kategorii písniček ovládly nenáročné pohádky (jedna pro dospělé a druhá pro děti), malé animované příběhy letos zas tak roztomilé nejsou. V takřka němé Neděli sice vystupuje jako hrdina malý kluk, film je ale především smutnou satirou o povrchní lidské kanadské civilizaci, která ztratila kontakt s přírodou. Přesvědčte se tady.

Druhý kanadský kandidát, Divoký život, tentokrát z anglicky mluvené části země, sleduje osud jednoho z mladých jemně vychovaných Angličanů, kteří na začátku 20. století přišli hledat štěstí do drsné divočiny Kanady – a nenašli ho tam. Film o stesku po domově, naivních představách a vykořeněnosti, která začíná komicky, ale končí tragédií, natočily dvě ženy, nominované na Oscara ve stejné kategorii už v roce 1999. K vidění je zde.

Fantastické létající knihy pana Morrise Lessmora by se mohly trefit do letošního vkusu akademie, i ony se totiž obracejí k němému filmu, trochu vzdají poctu i klasickému hollywoodskému muzikálu. Čtvrthodina z americké produkce inspirovaná Busterem Keatonem, hurikánem Katrina, Čarodějem ze země Oz a láskou ke knížkám dojemně vypráví o hojivé síle příběhů. Její autor mimochodem napsal i předlohu k disneyovskému animáku Robinsonovi.

Jako zástupce slavného studia Pixar, mistra v oboru počítačové animace, nevystupuje nový kraťas z Příběhů hraček promítaný v kinech před Mupety, ale Luna, povídka o malém klukovi, kterého otec a děda berou poprvé do práce. Což znamená na dřevěnou loďku brázdící moře z vskutku neobvyklého důvodu. Jaká rodinná tradice hrdinu překvapí a donutí přemýšlet o svém životě, ale nevíme, protože ze sedmiminutového filmu je volně dostupná pouze tato kratičká ukázka.

Stejně tak jenom podle tohoto traileru můžeme usuzovat na kvalitu posledního nominovaného, britského sedmiminutového filmečku Ranní procházka, v níž se střídá několik animačních technik a v níž jeden Newyorčan potká na ulici slepici.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
27. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 02. 2012 pegonela Líbí (reakcí: 0)
21. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 02. 2012 Mishka7 jéé :) (reakcí: 0)
10. 02. 2012 Werushka7 :)) (reakcí: 0)
08. 02. 2012 andilek :) (reakcí: 0)
05. 02. 2012 manislava songy (reakcí: 0)
03. 02. 2012 vampzaba no (reakcí: 0)
03. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
03. 02. 2012 Daniela76 Oscarové songy (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

19. 01. 2017 Horoskop Lev

Dnes máš nejlepší čas urovnat všechny spory především s mužskou částí tvé rodiny. V klidu si promluvte a respektuj ná... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist