Femina.cz » Magazín » Zábava » Pořadí narození ovlivňuje úspěch při randění. Nejlépe jsou na tom prvorození

Pořadí narození ovlivňuje úspěch při randění. Nejlépe jsou na tom prvorození

Pořadí narození ovlivňuje úspěch při randění. Nejlépe jsou na tom prvorození

Magazín: Zábava | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 20. 06. 2014

Narodila jste se jako první a máte několik sourozenců? Pak si můžete gratulovat. Právě vy totiž máte předpoklad být při randění nejúspěšnější.

Prvorození disponují zdravou sebedůvěrou, mají vůdcovské schopnosti, a tudíž i velkou šanci dokormidlovat úspěšně do cíle. Naproti tomu podle vědců nejhorší šance najít rychle partnera mají ti, kteří se narodili uprostřed. Nesouvisí to ale s tím, že jsou při hledání partnera nešikovnější, jako spíše s tím, že o hledání zpravidla tolik nestojí.

O tom, zda pořadí narození ovlivňuje životní úspěch, se sociologové přeli léta. Teď je tu konečně zevrubnější komparativní průzkum, který potvrdil, že je podstatné, zda jsme přišli na svět jako první nebo jako poslední z několika sourozenců.

Nejvíce si mohou gratulovat ti, kteří se narodili jako první ze čtyř sourozenců, ve srovnání s nimi totiž podle vědců mají o deset procent vyšší šanci na úspěch u opačného pohlaví. Průzkumy také prokázaly, že starší sourozenci si spíše hledají známost na internetu, zatímco ti mladší většinou touží po dlouhodobějším vztahu.

Samotné pořadí přitom takovou roli nehraje. Spíše jsou důležité určité stereotypy, jednoduše to, jak se rodiče chovají k prvorozenému a jak k benjamínkovi.

Svůdná krajka: Módní hit, který by neměl chybět ve vašem šatníku

Svůdná krajka: Módní hit, který by neměl chybět ve vašem šatníku

Když muž slyší slovo krajka, okamžitě si vybaví něco sexy, něco smyslně dráždivého, něco žensky s...

Prvorozenci častěji dostávají úkoly, při nichž musí prokázat jistou dávku zodpovědnosti, v životě se jim to pak velmi hodí, protože mají velké předpoklady, že budou například v kariéře postupovat rychleji a rychleji si také splní své cíle.

To jedináčkové žijí tak trochu ve zlaté kleci. Závisí pak na povaze každého z nich, zda miluje větší pozornost, v tom případě může být úspěšný například v on-line randění, anebo naopak zda o pozornost nestojí - pak mu seznamování samozřejmě tolik  nepůjde.

Lidé narození uprostřed mají rádi nezávislost a nezřídka mají touhu bourat konvence, proto také často vůbec o tradiční randění nestojí. Mají také šanci, že si vydělají více peněz než jejich mladší sourozenec. A ještě jedna kuriozitka – prostřední děti si často pořizují jako domácího mazlíčka ptáka.

Narození jako poslední jsou na tom o něco lépe než třeba druhorození, ale o něco hůře než prvorození.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
06. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
21. 06. 2014 lucik21 .. (reakcí: 0)
21. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)
20. 06. 2014 kativas hloupos (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

10. 12. 2016 Horoskop Ryby

Slíbila jsi společný den rodině, když v tom zavolá kamarádka a bude se tě snažit vytáhnout na kafe. Raději odmítni a ... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist