Femina.cz » Magazín » Zábava » Poděbrady...místo, které si zamilujete

Poděbrady...místo, které si zamilujete

Poděbrady...místo, které si zamilujete

Magazín: Zábava | vydáno 07. 09. 2012

Léto i dovolené jsou za námi, to však neznamená, že byste se museli zavřít doma a vzdychat, jak daleko je do dalších prázdnin. Na výlet se můžete vydat i v září. Vyzkoušejte lázeňské město Poděbrady. A nemusíte mít hned problémy se srdíčkem, aby vás za něj chytly.

Poděbrady jsou nejen úžasným místem pro relax při procházkách lázeňskou kolonádou a při léčebných kúrách, ale nabízí i množství jiných vyžití. Na své si zde přijdou především cyklisté a milovníci jízdy na inline bruslích. Cyklistické trasy jsou nejen výborně značeny, ale také skvěle upraveny. Přes velké silnice jen přejíždíte, jinak se vaše cesta ubírá mezi stromy v příjemném chládku řeky Labe. K dispozici máte hned několik zajímavých cyklistických okruhů. Můžete se podívat třeba do devět kilometrů vzdáleného Nymburka.

Pokud dáváte spíše přednost památkám, vězte, že i vás Poděbrady uspokojí. Najdete zde původně kamenný hrad zbudovaný za vlády Přemysla Otakara II., který byl mnohem později přestavěn na zámek. Dnes se zde můžete podívat do památníku Jiřího z Poděbrad nebo se občerstvit v zámecké restauraci.

Za zhlédnutí stojí Polabské muzeum, které nabízí svým návštěvníkům sbírky mincí, uměleckých děl i archeologických nálezů. Prohlédnout si můžete také hydroelektrárnu s jezem a plavební komorou. Byla vystavěna a uvedena do provozu v roce 1919 a v provozu je nepřetržitě až dodnes.

Milovníky architektury zaujme Obereignerova vila nedaleko zámeckého parku. Je celá z opuky, doplněná kamenickou výzdobou a jste-li fanoušky seriálu Ordinace v růžové zahradě, pak nejen tuto vilu, ale i lázeňskou promenádu a park v ní můžete pravidelně vidět. Na náměstí najdete jezdeckou sochu krále Jiřího, díky němuž doznaly Poděbrady velkého rozmachu a byly povýšeny na město. Pozornost si zaslouží i Mariánský sloup vztyčený na památku všech obětí obrovské morové epidemie, která zde zasáhla do života lidí v roce 1765.

Při procházkách si nenechte ujít lázeňskou kolonádu se známými květinovými hodinami a léčivými prameny. První byl vyvrtán v roce 1905 v hloubce téměř devadesáti sedmi metrů. O tři roky později zde byla zahájena první lázeňská sezóna. Poděbrady se staly místem, kam se jezdí léčit lidé, mající problémy se srdcem, cévami a oběhovým systémem.

K lázním bezesporu patří také kulturní a společenský život. Pořádají se tu koncerty, letní divadelní slavnosti nebo výstavy. Pro děti jsou tu noční prohlídky města s pohádkovými bytostmi i postavami veskrze reálnými, pro dospělé pak celá řada restaurací, kde se velmi dobře najíte i pobavíte. A nezapomeňte docela určitě ochutnat tvarohovou zmrzlinu, která se vyrábí z tvarohu zdejší mlékárny.

Ne nadarmo se říká, že Poděbrady jsou na srdce. Docela určitě se stanou i vaší srdeční záležitostí…

Foto zdroj: podebrady-mesto.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
18. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 09. 2012 manislava poděbrady (reakcí: 0)
08. 09. 2012 jerenika + (reakcí: 0)
07. 09. 2012 SweetieCH Poděbrady (reakcí: 0)
07. 09. 2012 soffie krásně napsaný (reakcí: 1)
07. 09. 2012 Daniela76 Poděbrady (reakcí: 0)
07. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist