Femina.cz » Magazín » Zábava » Pět zaručených způsobů jak zbohatnout

Pět zaručených způsobů jak zbohatnout

Pět zaručených způsobů jak zbohatnout

Magazín: Zábava | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 16. 06. 2016

Kdo by nechtěl být bohatý? Taky přemýšlíš, jak mít kupu peněz a nemuset pořád otáčet každou korunu, než ji dáš z ruky? Většina boháčů se shoduje v tom, že k mění nepřišla náhodou, ale musela pro to něco udělat. Svoje „know how“ si ale nechávají pro sebe. My ho však známe! Stačí těchto pět kroků a máš docela reálnou šanci, že se ti to povede. Ale musíš opravdu chtít a jít si tvrdě za svým.

1. Nenech se zaměstnat

Pokud se upíšeš nějakému zaměstnavateli, tvoje šance, že se jednou budeš topit v penězích, se snižují. Jasně, budeš mít jistotu stálého, ale ne nijak závratného platu, sociální a zdravotní pojištění a další zaměstnanecké výhody. Ale vždy budeš mít průměrný plat, a pokud se firmě podaří opravdu výhodný obchod nebo bude mít úspěch z projektu, na kterém ses podílela, dostaneš o trochu větší prémie než obvykle, ale rozhodně na nich nezbohatneš. Pokud by se ti ale takhle dařilo, kdybys jela sama na sebe, mohla bys do několika let být milionářka.

Možná si říkáš, že být zaměstnaná není špatné alespoň do začátku a dát výpověď přeci můžeš vždy, ale v tom je právě ten zádrhel. Pokud jednou vstoupíš do zaměstnaneckého poměru, těžko z něj vystoupíš. Prostě zpohodlníš. A nečekej, že časem přijde nějaký nápad na podnikání. Nepřijde, protože nebudeš mít motivaci ani čas něco vymýšlet. Ale když se rozhodneš zůstat na volné noze, samo tě to donutí něco vymyslet. Tak se rozhodni teď! A jdi do toho. 

Náš tip: Pokud ti chybí peníze do začátku, tak místo pracovního poměru zkus různé brigády. Ty tě tolik nesvážou a ponechají ti volné ruce. 

2. Najdi si cíl a ničím jiným se nerozptyluj

Pokud jsi v něčem vážně dobrá, tak toho se drž a nevymýšlet jiné obory, ve kterých by se dalo vydělat více. Vydělat se dá totiž na všem, když jsi v tom jednička. Co ti vždy šlo? Sport? Máš ráda tanec? Vytvoř si taneční studio. Vyznáš se v lidské psychologii, jsi odbornice na vztahy? Tak můžeš zkusit koučink. Musíš si ale být opravdu jistá, že máš co dávat. Protože jedině ti kvalitní si najdou místo na trhu. Fantazii se meze nekladou. Jen si představ, že by si Mark Zuckerberg, který vymyslel sociální síť Facebook, nevěřil. Prostě vymyslel něco nového a teď je za vodou. 

Náš tip: Využij internet, hodně lidí zbohatlo díky projektům na internetu a neriskovali velké finanční ztráty. 

3. Neboj se riskovat 

Znáš to, kdo neriskuje, nic nemá a risk je zisk. Pokud by podnikání neneslo žádné riziko, dělali by ho přeci všichni, ne? Jde ale o to, kdo je odvážný a kdo ne. Abys ale předešla velkým ztrátám, dělej si ze začátku vše sama. Na najímání zaměstnanců budeš mít dost času, až se rozjedeš. Všichni, co začínali podnikat, se prvních několik měsíců prostě nevyspali. Tak si jen musíš říct, jestli ti to za to stojí.

Náš tip: Existují státní granty na různé projekty. Nebo můžeš zkusit vybrat peníze od lidí prostřednictvím internetu. Jde o tzv. crowdfunding, tedy veřejnou sbírku na určitý projekt.  Rozhodně se ale necpi do nějaké velké těžko splatitelné půjčky.

4. Nekoukej dolů a ani na každou korunu

Znáš to, kdo se příliš dívá dolů a hledá korunu, uniká mu svět okolo a nikdy nebude mít miliony. Prostě se musíš rozhodnout, jestli půjdeš po každé koruně nebo se budeš dívat vzhůru. Jasně, vypracovat se musí každý, ale jednou si musíš říct „dost“ a od té doby brát jen velké zakázky. Jinak se nadřeš a peníze mít stejně nebudeš.

Náš tip: Nauč se nekompromisně říkat ne projektům, které za to nestojí. Jedině tak můžeš vydělat velké peníze.  

5. Věř tomu

Poslední bod je vlastně ten nejdůležitější a ten dělá z lidí boháče. Prostě víra, že právě ty to dokážeš. Takových lidí, co chtějí být bohatí, je spousta, ale jen ti, co tomu opravdu věřili, tak uspěli. Pochyby ať mají ostatní, ty to prostě dokážeš.

Otázkou pak je, co s tebou peníze udělají. Abys nedopadla, jako Bohouš ve slavném kultovním filmu: 

A co ty? Máš nějaký sen? Chtěla bys být opravdu hodně bohatá? Nebo ti stačí to, co máš? A jak se dá podle tebe zbohatnout? Napiš nám do diskuze. A než se ti podaří zbohatnout, nalaď se s naší fotogalerií. Takové sídlo by sis mohla jednou třeba pořídit. Vybrala by sis? 

Foto: shutterstock.com, facebook.com, instagram.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
30. 11. 2016 Janulka investice (reakcí: 0)
27. 10. 2016 Radka investice (reakcí: 1)
02. 10. 2016 Mia investice (reakcí: 2)
01. 08. 2016 femuska Re: Re: peníze (reakcí: 0)
31. 07. 2016 femuska peníze (reakcí: 2)
21. 07. 2016 femuska peníze (reakcí: 0)
16. 06. 2016 Renca88 ... (reakcí: 2)
16. 06. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)
16. 06. 2016 pepina . (reakcí: 0)
16. 06. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešek může být jako na horské dráze, skvělá nálada se mísí s pocitem žárlivosti a malého sebevědomí. Najednou můžeš ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist