Femina.cz » Magazín » Zábava » Páni! Ženy mají podle vědců zázračné schopnosti. Které to jsou?

Páni! Ženy mají podle vědců zázračné schopnosti. Které to jsou?

Páni! Ženy mají podle vědců zázračné schopnosti. Které to jsou?

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 09. 11. 2016

Tak, definitivně potvrzeno. Žena je zkrátka nadčlověk! Četné výzkumy odhalily, že ženské tělo je geniálně fungují stroj, který oplývá neobyčejnými vlastnostmi. Co nám pánové mohou upřímně závidět?

Muži versus ženy, kdo je lepší? Tenhle letitý boj se dostává do další fáze. Na světlo totiž vypluly zcela nové informace, které trochu zamíchaly pořadím. Každé z pohlaví má samozřejmě své klady a zápory, o tom žádná. Pravdou ale zůstává, že na tyto ženské vlastnosti nemá ani ten největší alfa samec pod sluncem… Jaké zázračné schopnosti podle vědců máme? 

1. Odolnost Supermana

Často jsme označované za slabší jedince. Hloupost! Náš imunitní systém je pořádný silák. Belgičtí vědci z univerzity v Gentu na základě svého průzkumu tvrdí, že máme více vláknových řetězců mikroRNA, které posilují obranyschopnost. Přirozený hormon estrogen zase potlačuje zánětlivé procesy. Tenhle fakt potvrzují i odborníci z Kanady. Podle nich se díky rozvinuté imunitě dožíváme podstatně vyššího věku.

2. Multifunkční mozek génia

Dělat hodně věcí najednou? Žádný problém, máme k tomu vlohy! Dánský lékař Bente Pakkenberg je toho názoru, že naše neomezené fyzické možnosti spočívají v kalózním tělese (corpus callosum). To je „kabel“ mezi pravou a levou mozkovou hemisférou, plný různých chemických sloučenin. Těch máme o 30 procent víc než naše polovičky, proto nám nedělá potíže vařit, telefonovat, chovat dítě a ještě zalévat kytky. Naráz, samozřejmě!

3. Čich hlídacího psa

Jó, tak v tomhle nám pánové taky nemohou konkurovat. Ani omylem! Američtí vědci se domnívají, že žena dokáže během tří vteřin spolehlivě rozpoznat různé pachy i vůně feromonů – přírodních chemických látek, které produkují lidé i zvířata. Za krátkou chvilku tedy každá z nás bezpečně pozná, nejen odkud vítr vane, ale s děsivou přesností identifikuje i cizí parfém na košili svého miláčka. Včetně značky! Kam se hrabe detektiv z Kriminálky Miami.

4. Zrak jako ostříž

Co se týče očí, i tam si můžeme pogratulovat, skromnost stranou! Pokusy expertů z univerzity New York jednoznačně prokázaly, že cit pro barvy je naší doménou. Rozeznáme odstíny od těch nejpodrobnějších detailů, a zatímco náš partner vidí něco jako červenou, my máme před sebou několik variant oranžové. Pískat si můžeme i ohledně periferního vidění. Profesor Israel Abramov nám ho vypočítal na úctyhodných 180 stupňů.

5. Pružnost antilopy

Sexy chůze není naší jedinou zbraní. Výsledky studie britských vědců ukázaly, že jsme geneticky flexibilnější – na rozdíl od mužů. Naše svaly a vazy obsahují více elastinu než kolagenu. Jsme tudíž ohebnější, pohyblivější a přizpůsobivější. No prostě, s klidem vyhrabeme zapadlé klíče z míst, kam by kdejaký panáček nestrčil ani prst.

Co ty na to? Souhlasíš s těmito super vlastnostmi? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem! A jen tak pro zasmání… Sice máme zvláštní schopnosti, ale i mistr tesař se někdy utne. Mrkni na vtipnou galerii ženského parkování… Někdy je to vážně síla! 

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
11. 11. 2016 goldie ... (reakcí: 0)
09. 11. 2016 lidka2 . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist