Femina.cz » Magazín » Zábava » Otestovali jsme: TOP 3 dámské lyže pro věčné začátečnice

Otestovali jsme: TOP 3 dámské lyže pro věčné začátečnice

Otestovali jsme: TOP 3 dámské lyže pro věčné začátečnice

Magazín: Zábava | autor: Redakce | vydáno 11. 11. 2015

Těšíš se na zimu, až konečně připneš na nohy lyže a pustíš se z kopce dolů s větrem o závod? Nebo spíš patříš mezi věčné začátečnice, které jen závistivě pokukují po zkušenějších? Možná je na čase vybrat správné lyže. My jsme pro tebe otestovali trojici těch nej určených právě všem začátečnicím. Jdeš do toho s námi?

Zatímco většina mužů a Šárka Strachová berou zasněžené svahy útokem, mnoho žen si lyžování vychutnává tak nějak...střízlivěji. Říkají si věčné začátečnice či mírně pokročilé a černým sjezdovkám se raději vyhýbají, byť je na ně rok co rok někdo láká.

Patříš-li k těmto ženám, jistě znáš to vzrušení z nadcházející sezóny, plynoucí z očekávání, zda se ti lyžařské umění přes léto “uleželo” a ty se staneš hvězdou svahu, nebo se budeš celou techniku učit od začátku.

Tak či onak, základem jsou dobré lyže. A nevěř tomu, že si se svými sklony k plužení nemůžeš dovolit maximální komfort. Prvotřídní výrobci lyží myslí se svou nabídkou i na tebe. A letos se opět předvedli. Představme si za všechny alespoň tři mimořádné kousky.

Samochodky to ještě nejsou, ale pomůžou hodně!

Za značku Atomic se o tvou pozornost ucházejí Atomic Affinity Air, všestranné allmountainové lyže vhodné pro úplné začátečnice i dámy s narůstající sebejistotou na svahu. 

Spojují v sobě dvě ženami obzvláště vyhledávané technologie: V-shape je specifický tvar lyží s rozšířenou špičku a zúženou patku, která usnadňuje manipulaci v různých typech terénu. Tip rocker, tedy přizvednutá špička, usnadňuje zahájení oblouku a činí lyže krásně ovladatelnými. Díky lehkému kompozitovému jádru jsou lyže lehké a vzdušný design se zase postará o to, aby ti to na svahu slušelo. 

 

Sporten Illusion jsou elegantní dámské lyže s vynikající ovladatelností i na neupravených sjezdovkách. Mají stabilní dřevěné jádro a tělo s 3D tvarováním, které zlepšuje aerodynamiku lyží. Umožní ti bezpečnou jízdu, ale i vzrušení při jízdě na hraně. Horní plocha lyže je strukturovaná, což nejen dobře vypadá, ale navíc zvyšuje odolnost lyže proti poškrábání. 

A doslova magické jsou pak Black Magic od značky Elan. Jejich mystický vzhled umocňují kamínky Swarovski, které zdobí matný černý povrch. 

 

Ovšem nejsou jen krásné, jsou také vysoce funkční. Technologie Wave-flex poskytuje lyžím potřebnou pružnost a stabilitu v obloucích. Profil Early Rise Rocker, tedy mírné přizvednutí na špičce i na patce lyže, napomáhá dělat oblouky bez zbytečného úsilí.  Taky se ti tak líbí jako nám?

 

Začátečnice si vystačí i s použitými 

Rok co rok přicházejí přední značky s novými modely nadupanými prvotřídními technologiemi i působivým designem. Zdá-li se ti však zbytečné investovat do úplných novinek, můžeš zvolit některé z výše zmíněných modelů v jejich starší variantě. Na lyžařských bazarech nalezneš stovky nových i dobře servisovaných ojetých modelů. Co jim chybí ve špičkových technologiích, to ti vynahradí úsměvně nízkou cenou, často na úrovni pouhé pětiny ceny nových modelů. Jen ty kamínky Swarovski jim nejspíš budou chybět...

A jak to máš ty? Už se nemůžeš dočkat sněhové nadílky, nebo ti lyžování nic neříká? 

Foto: shutterstock.com, archiv firem

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist