Femina.cz » Magazín » Zábava » Oscarové reakce nominovaných: od pláče po zlost

Oscarové reakce nominovaných: od pláče po zlost

Oscarové reakce nominovaných: od pláče po zlost

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 22. 02. 2011

Co výhra zlatého plešatého mužíka udělá s vybranými filmaři, se staneme svědky v pondělí ráno. Už samotné nominace na Oscary ale vyvolaly v dotyčných silné emoce.

Třeba Nicole Kidman se rozbrečela, když se doslechla, že se bude díky výkonu v dramatu Rabbit Hole potřetí ucházet od Oscara. Zároveň se ale snažila slzy zadržovat, protože její dvouletá dcerka nemohla pochopit, proč maminka pláče kvůli zprávě, co ji potěšila. Tatínek Keith Urban prý zatím radostí skákal po kuchyni.

Pozdvižení nominace vyvolaly i v domácnosti Hailee Steinfeld. Čtrnáctiletou hvězdu Opravdové kuráže probudil křik jejích rodičů. Šok a paniku naštěstí brzo vystřídala velká radost, když se dozvěděla, že ji za její debut nominovali na Oscara ve vedlejší herecké kategorii.

To Jackie Weaver si hlavně oddychla, že nominaci na vedlejší ženskou roli za australské krimi Království zvěrstev opravdu dostala. „Všichni v Austrálii by jinak byli tak zklamaní, kdybych nebyla nominovaná. Jsem z toho nadšená a cítím se poctěná. V takovém stádiu kariéry to je opravdu nečekané,“ svěřila se 63letá herečka. Zprávu o svém úspěchu se dozvěděla z sms od bývalého manžela, sama totiž ranní televizní oznámení nominací prospala.

Hans Zimmer sice mohl oslavovat zařazení své hudby k scifi Počátek mezi pět nejlepších soundtracků, Akademici ho ale naštvali, že podobně štědří nebyli k režisérovi filmu Christopheru Nolanovi ani ke střihači Lee Smithovi. „Nemůžu tomu uvěřit! Jak tyhle dva mohli vynechat? Ten film opravdu byl jiný. Každý pořád přemýšlí, jestli může udělat něco nového, co by mělo úspěch. Chris udělal něco nového, co mělo obrovský úspěch. Připadá mi, že jakmile je něco úspěšné, najednou to nemůže být považované za umění,“ stěžoval si držitel Oscara za hudbu k Lvímu králi, který s Nolanem spolupracoval i na obou Batmanech.

Pochopit rozhodnutí Akademie nemohla ani Cher. Balada You Haven't Seen the Last of Me, kterou zpívá ve Varieté, sice vyhrála Zlatý glóbus, ale na Oscarech nezazní ani ona ani jiný song z filmu o nové zpěvačce v losangelském klubu a že jich tam bylo na výběr! „Nedostali jsme nominaci na nejlepší píseň! To je teda na pytel! Dianin song je tak krásný! Je těžké pochopit, jak můžete vyhrát Zlatý glóbus a pak ani nebýt nominovaný na Oscara,“ vylívala si Cher frustraci na svém Twitteru.

Naopak Mark Wahlberg zůstal v klidu, když jeho jméno nezaznělo mezi kandidáty na nejlepšího herce. Možná proto, že naopak zaznělo mezi producenty nejlepších filmů. Navíc „otci“ boxerského dramatu Fighter k nadšení stačí, že se nominace dočkal jeho filmový bratr Christian Bale. „Vzhledem k tomu, jak dlouho a jak těžce jsme pracovali, jenom abychom ten film natočili, jsem taky speciálně nadšený za rodinu (hrdinů filmu) Wardů a Ecklundů,“ uvedl herec a čím dál tím úspěšnější producent.

Baleův soupeř Mark Ruffalo se o tom, že se stal hercem nominovaným na Oscara, dozvěděl, až když byl na cestě s dětmi do školky. Rodičovským povinnostem se věnoval celé ráno. „Vůbec jsem nevěděl, který den nominace oznamují. Přísahám. Úplně mě to překvapilo. Ale jsem rád, že jsem na to zapomněl. O to víc to bylo sladké a nečekané,“ svěřila se jedna z hvězd komedie Děcka jsou v pohodě.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
25. 02. 2011 xxkouckaxx nominace (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

21. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes je pro tebe víc než platné přísloví: spěchej pomalu. Nesnaž se vyřešit vše za každou cenu. Nic se nemá uspěchat ... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist