Femina.cz » Magazín » Zábava » Obchoďák a Ententýky propadáky roku aneb Co už v televizi neuvidíte?

Obchoďák a Ententýky  propadáky roku aneb Co už v televizi neuvidíte?

Obchoďák a Ententýky propadáky roku aneb Co už v televizi neuvidíte?

Magazín: Zábava | autor: Dorotka G. | vydáno 26. 10. 2012

Vždy v září se televize napříč celou republikou předhánějí v tom, jak zaujmout diváka. A je jasné, že pokud jej pořad nechytí za srdce, pak má daná televize prostě smůlu. Letošní září bylo až rekordně napěchované novinkami. Startoval Gympl, Základka, Obchoďák, Ententýky, nový pořad Jiřiny Bohdalové, v říjnu se k tomu přidala celá nová televize Pětka. Co má šanci na přežití a co už teď víme, že bude končit?

S velkou pompou spouštěla televize Prima trošku opožděně ale přeci v polovině září zcela nový seriál Obchoďák. Tvůrci vsadili na prostředí českému diváku blízké, tedy nákupní centrum. Možná si mysleli, že když v obchoďácích dokážou české rodinky trávit celé víkendy náhradou za výlet do ZOO, že je to přitáhne i k obrazovkám. Bohužel se tak nestalo. Kdo ví, jestli to bylo špatnou volbou vysílacího času nebo tématem jako takovým. Jisté je, že druhou řadu už televize natáčet nebude. U diváků se seriál s hvězdným obsazením (Tereza Kostková, Martin Trnavský, Alena Vránová, Danica Jurčová, Pavel Kříž, David Matásek, Petr Kostka) neprosadil  a v konkurenci s Víkendem jednoduše propadl. Podle posledních údajů měl seriál sledovanost lehce nad 600 tisíc diváků.  A je to možná škoda, protože na rozdíl od vysílaných seriálů, nám přišel jako uvěřitelný. Dobrý scénář, kamera i repliky. Takže za nás: škoda ho.

Ještě horší sledovanost má nový seriál České televize Ententýky. Ten měl zasáhnout coby cílovku především mladou a střední generaci. Řeší totiž partnerské a rodičovské vztahy z pohledu dnešní mladé a střední generace. Navzdory snaze České televize navázat na slavný seriál Sex ve městě a vytvořit jej po našem, se seriál nesetkal s velkou oblibou. Průměrně jej sleduje pouhých 330 tisíc diváků.  I tady televize zvažuje a podle posledních zpráv se snad i rozhodla, že seriál dál natáčet nebude.

Stejný osud postihl i Politickou střelnici Zuzany Bubílkové na Barandově. Poslední díl by měl být odvysílán tuto neděli. Pak se diváci s politickou satirou, kterou u nás skvěle zavedl Šimek s Bubílkovou rozloučí. V kuloárech se špitá, že ani Jiřina Bohdalová a její nový pořad Zrcadlo tvého života nejsou v plánu na natáčení dalších pokračování.

Naopak velmi dobré sledovanosti se těší novácký Gympl s.r.o. Pravda, herecké výkony Libušky Šafránkové nebo Karla Heřmánka jsou výborné, líbí se nám i Ondřej Brzobohatý nebo Lucie Benešová, ale celkově nám přijdou repliky i situace víc než umělé. Zvláště mladým a dětským hercům nevěříme a bohužel nás nepřesvědčil ani herecký výkon Zuzany Bydžovské nebo Daniely Šinkorové.

Velký poprask vzbudila zcela nová televizní stanice s jednoduchým názvem Pětka, která vsadila na již použité a oblíbené formáty. Takže můžete sledovat seznamku, rádoby vtipné skeče Zdeňka Izera, diskusní pořad Koule, který by se měl zaobírat aktuálním děním, ale jde o spíše velmi trapné představení, kde bohužel účinkuje celá řada kvalitních herců a odborníků.  Jestli se mi něco podařilo dokoukat alespoň do půlky, pak to byl pořad V luftě, který máte možnost sledovat ve slovenské verzi už celé roky v pořadu Na streche a kam si moderátor Jakub Kohák zve oblíbené tváře ze světa showbyznysu i sportu. Bulvárek zase uspokojí všechny ty, kteří touží po drbech ze společnosti a kteří odpustí trošku rozháraný komentář Jana Antonína Duchoslava. Jediné, co jsem ještě neměla odvahu shlédnout, byla reality show Iveta. Nějak jsem už Ivety Bartošové přesycená a přistihla jsem se, že mě vlastně ani nezajímá. O tom, jestli bude mít Pětka sledovanost můžeme zatím je spekulovat, pro mě je to televize na noční usínání, když všude dávají samé střílečky a válečné filmy. Nutno podotknout, že uspává líp než Pýcha a předsudek.

Foto: profimedia.cz

Sledujete seriály? Který je váš oblíbený?

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2012 manislava seriály (reakcí: 0)
28. 10. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
27. 10. 2012 lidka2 ani jeden (reakcí: 0)
27. 10. 2012 Daniela76 Obchoďák a Ententýky (reakcí: 1)
26. 10. 2012 avalsora Ententýky (reakcí: 1)
26. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
26. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
26. 10. 2012 Lucie Seriály (reakcí: 0)
26. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes budeš přelétavá jako motýl. Chvíli budeš chtít pracovat, chvíli odpočívat, za chvíli si zase číst. Budeš dělat v... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist