Femina.cz » Magazín » Zábava » Obchoďák a Ententýky propadáky roku aneb Co už v televizi neuvidíte?

Obchoďák a Ententýky  propadáky roku aneb Co už v televizi neuvidíte?

Obchoďák a Ententýky propadáky roku aneb Co už v televizi neuvidíte?

Magazín: Zábava | autor: Dorotka G. | vydáno 26. 10. 2012

Vždy v září se televize napříč celou republikou předhánějí v tom, jak zaujmout diváka. A je jasné, že pokud jej pořad nechytí za srdce, pak má daná televize prostě smůlu. Letošní září bylo až rekordně napěchované novinkami. Startoval Gympl, Základka, Obchoďák, Ententýky, nový pořad Jiřiny Bohdalové, v říjnu se k tomu přidala celá nová televize Pětka. Co má šanci na přežití a co už teď víme, že bude končit?

S velkou pompou spouštěla televize Prima trošku opožděně ale přeci v polovině září zcela nový seriál Obchoďák. Tvůrci vsadili na prostředí českému diváku blízké, tedy nákupní centrum. Možná si mysleli, že když v obchoďácích dokážou české rodinky trávit celé víkendy náhradou za výlet do ZOO, že je to přitáhne i k obrazovkám. Bohužel se tak nestalo. Kdo ví, jestli to bylo špatnou volbou vysílacího času nebo tématem jako takovým. Jisté je, že druhou řadu už televize natáčet nebude. U diváků se seriál s hvězdným obsazením (Tereza Kostková, Martin Trnavský, Alena Vránová, Danica Jurčová, Pavel Kříž, David Matásek, Petr Kostka) neprosadil  a v konkurenci s Víkendem jednoduše propadl. Podle posledních údajů měl seriál sledovanost lehce nad 600 tisíc diváků.  A je to možná škoda, protože na rozdíl od vysílaných seriálů, nám přišel jako uvěřitelný. Dobrý scénář, kamera i repliky. Takže za nás: škoda ho.

Ještě horší sledovanost má nový seriál České televize Ententýky. Ten měl zasáhnout coby cílovku především mladou a střední generaci. Řeší totiž partnerské a rodičovské vztahy z pohledu dnešní mladé a střední generace. Navzdory snaze České televize navázat na slavný seriál Sex ve městě a vytvořit jej po našem, se seriál nesetkal s velkou oblibou. Průměrně jej sleduje pouhých 330 tisíc diváků.  I tady televize zvažuje a podle posledních zpráv se snad i rozhodla, že seriál dál natáčet nebude.

Stejný osud postihl i Politickou střelnici Zuzany Bubílkové na Barandově. Poslední díl by měl být odvysílán tuto neděli. Pak se diváci s politickou satirou, kterou u nás skvěle zavedl Šimek s Bubílkovou rozloučí. V kuloárech se špitá, že ani Jiřina Bohdalová a její nový pořad Zrcadlo tvého života nejsou v plánu na natáčení dalších pokračování.

Naopak velmi dobré sledovanosti se těší novácký Gympl s.r.o. Pravda, herecké výkony Libušky Šafránkové nebo Karla Heřmánka jsou výborné, líbí se nám i Ondřej Brzobohatý nebo Lucie Benešová, ale celkově nám přijdou repliky i situace víc než umělé. Zvláště mladým a dětským hercům nevěříme a bohužel nás nepřesvědčil ani herecký výkon Zuzany Bydžovské nebo Daniely Šinkorové.

Velký poprask vzbudila zcela nová televizní stanice s jednoduchým názvem Pětka, která vsadila na již použité a oblíbené formáty. Takže můžete sledovat seznamku, rádoby vtipné skeče Zdeňka Izera, diskusní pořad Koule, který by se měl zaobírat aktuálním děním, ale jde o spíše velmi trapné představení, kde bohužel účinkuje celá řada kvalitních herců a odborníků.  Jestli se mi něco podařilo dokoukat alespoň do půlky, pak to byl pořad V luftě, který máte možnost sledovat ve slovenské verzi už celé roky v pořadu Na streche a kam si moderátor Jakub Kohák zve oblíbené tváře ze světa showbyznysu i sportu. Bulvárek zase uspokojí všechny ty, kteří touží po drbech ze společnosti a kteří odpustí trošku rozháraný komentář Jana Antonína Duchoslava. Jediné, co jsem ještě neměla odvahu shlédnout, byla reality show Iveta. Nějak jsem už Ivety Bartošové přesycená a přistihla jsem se, že mě vlastně ani nezajímá. O tom, jestli bude mít Pětka sledovanost můžeme zatím je spekulovat, pro mě je to televize na noční usínání, když všude dávají samé střílečky a válečné filmy. Nutno podotknout, že uspává líp než Pýcha a předsudek.

Foto: profimedia.cz

Sledujete seriály? Který je váš oblíbený?

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2012 manislava seriály (reakcí: 0)
28. 10. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
27. 10. 2012 lidka2 ani jeden (reakcí: 0)
27. 10. 2012 Daniela76 Obchoďák a Ententýky (reakcí: 1)
26. 10. 2012 avalsora Ententýky (reakcí: 1)
26. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
26. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
26. 10. 2012 Lucie Seriály (reakcí: 0)
26. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist