Femina.cz » Magazín » Zábava » O prázdninách letí zážitková turistika

O prázdninách letí zážitková turistika

O prázdninách letí zážitková turistika

Magazín: Zábava | autor: Markéta | vydáno 06. 08. 2007

Moderní, věčně stresovaný a zaměstnaný člověk se ani v době volna nespokojí s pouhým plácáním se po pláži. K dobře a výhodně prožité dovolené potřebuje vše, co jeho pohodu vyváží. Tedy nadšení z dobře prožité reality - v překladu zážitky na vlastní kůži.                                                                                                                                                                                                   

 

Přišel jsem, Viděl jsem, Cítil jsem, Slyšel jsem, Ochutnal jsem! Zážitková turistika zaměstná všech pět smyslů a její slogan jednoznačně zní: koukat se nestačí!

Proč jen hledět před zábradlí mostu, když  z něj můžeme skočit na laně,
proč stavět jen hrad z písku, když můžeme mít hned celou vísku,
proč procházet rájem a neochutnat ze stromu poznání…

K vánocům, narozeninám i letní dovolené si můžete pořídit, objednat, zamluvit, například kuriózní parcely na Marsu, či rovnou vybrat zážitky. Jak je to možné? Život se musí zažít, dovolená prožít a vzpomínkami pak zcela přirozeně ožít.


Tento marketingový proces milénia, se nazývá zážitkovou turistikou, a ta má ve světě již mnoholetou historii. Oficiálně vznikla ve skotských palírnách whisky, kde si mohou už po celá léta návštěvníci při exkurzích vlastníma rukama připravit svůj vlastní nápoj. Tedy nejen přijít a vyslechnout obyčejně nudný monolog technologie výroby, ale ověřit a převést teorii do praxe. A pochopitelně, jak jinak,  gurmánsky ochutnávat…I v českých podmínkách představuje tento způsob relaxace, zcela nový trend cestovního ruchu. V letní sezóně se proto setkáte, na řadě festivalů a medovinových slavnostech, například s možností vyrobit vlastní svíčku, vonící po včelím plástu, ukovat vlastní podkovu, nechat si nahé tělo pokreslit oblečením a mnohé jiné, dnes relativní kuriozitky.


I když prší, je třeba se vzrušit…


Především pokud letní počasí nepřeje okukování orloje, či producírování po přístavišti a dalším aktivitám, je turistika zážitků skvělou alternativou jak celou rodinu zabavit.
Stále populárnějšími se také stávají noční prohlídky hradů, kde zcela pochopitelně straší místní bílá paní, bezhlavý rytíř, či jiný zapomenutý duch.


Atraktivní turistický zážitek lze totiž logicky prožít tam, kde existuje zajímavý příběh. Proto nemá-li sídlo duchy, straší alespoň kastelán a divadelní soubor, který si řádně vypečené a nejlépe ještě pikantní story, hradních pánů z dané doby, ušije na míru přímo v prostorách památky. A to je potom zážitek nejen pro děti, ale často i pro dospělé…


Tahák na turisty


Kdo se baví, pochopitelně platí. Svět ekonomiky je neúprosný. Provozování zážitků vytěží firmám, a tudíž i logicky žádaným lokalitám, viditelnou nenásilnou reklamu a mimo to….  Zkrátka, kde je živo a útulno, se prodlouží turistická sezóna.


Než vyrazíte na kreativní túru, hledejte možnosti na půdě hezké, země české. Napoví třeba www.hkp.cz.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
07. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 02. 2017 Horoskop Střelec

Dnes budeš mít pocit, že tě nikdo nemá rád, nikdo ti nerozumí a že jsi na celém světě úplně sama. Přestaň se litovat ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist