Femina.cz » Magazín » Zábava » Nových sedm hříchů

Nových sedm hříchů

Nových sedm hříchů

Magazín: Zábava | autor: Wanda | vydáno 13. 03. 2008

Pýcha, lakota, závist, hněv, smilstvo, obžerství a lenost. To je seznam sedmi hlavních neboli smrtelných hříchů od časů Řehoře I. Velikého.


Nový papež Benedikt XVI. se však rozhodl tyto hříchy revidovat a vydal nových sedm hlavních hříchů, které mají každému, kdo se jich nebude stranit, zabezpečit vstupenku do pekla.

Podle Vatikánu je zapotřebí si uvědomit, že smrtelné hříchy jsou především ty, které působí negativně na bližní a okolí.

Vatikánský vrchní penitenciář Gianfranco Girotti v prohlášení uvedl: „Hříchy z minulosti – lenost, závist, obžerství, lakota, chlípnost, hněv a pýcha – mají spíše individualistický rozměr. Hříchy dneška mají společenskou ozvěnu stejně jako tu individuální. Ve skutečnosti je mnohem důležitější více než kdykoli předtím dbát na své hříchy.“

Pomineme-li, že samotný fakt, že se několik nejvyšších církevních hodnostářů usneslo na tom, co vás "dovede do pekla" (oni to ale zřejmě myslí vážně...), je jaksi v nesouladu se všeobjímající božskou láskou, která se má podle křesťanství dostat každému člověku bez rozdílu, dají se tyto hříchy považovat za objektivní příčiny, ale paradoxně zároveň následky úpadku dnešního materiálního světa. Takže je každopádně chvályhodné, když se nad tím všichni alespoň zamyslíme.

I když mám trochu nejasnosti v bodě 6, což je "obscénní bohatství". Protože je to římskokatolická církev, která je jednou z nejbohatších nadnárodních institucí světa. A nějak jsem si za posledních pár let ve zprávách nevšimla, že by církev masivněji podpořila rozvoj hospodářství a vzdělání v Burkina Faso, pomohla Beninu vyhrabat se ze zadluženosti, nebo nakrmila hladovějící v Burundi. Ale třeba se pletu a jen jsem nedávala pozor.

Úplný seznam nových sedmi hlavní hříchů:
1. genetické úpravy
2. pokusy na lidech
3. znečišťování životního prostředí
4. působení sociální nespravedlnosti
5. působení chudoby
6. být obscénně bohatým
7. užívání a prodej drog


A když už tu máme těch nových sedm hříchů, tak bychom měli něco udělat i s desatero přikázáními. A proto vás vyzýváme k vytvoření nových aktuálních přikázání. Co si myslíte, že by všichni lidé bez rozdílu měli především dodržovat? Pošlete jedno, nebo všech deset přikázání, vybereme a odměníme ta nejlepší. A čím? Odměnou vám budiž dobrý pocit :-) (Ale abyste neřekli, taky balíček kosmetiky).

Své nápady posílejte až do 13.dubna 2008 na adresu soutez@femina.cz pod heslem: Nové Desatero.

Poznámka pro "neznabohy"
Desatero zní takto:

1. Nebudeš mít jiné bohy mimo mne.
2. Nevezmeš jména Božího nadarmo.
3. Pomni, abys den sváteční světil.
4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.
5. Nezabiješ.
6. Nesesmilníš
7. Nepokradeš
8. Nepromluvíš křivého svědectví.
9. Nepožádáš manželky bližního svého.
10. Nepožádáš statku bližního svého.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

23. 03. 2017 Horoskop Štír

Hned několik mužů se dnes kolem tebe začne motat a ty nebudeš vědět, kterého si vybrat. Neunáhluj se a nech je, ať se... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist