Femina.cz » Magazín » Zábava » Nový Spider-Man: Pohledný teenager v upnutém kostýmu

Nový Spider-Man: Pohledný teenager v upnutém kostýmu

Nový Spider-Man: Pohledný teenager v upnutém kostýmu

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 23. 07. 2012

Po pěti letech se pavoučí superhrdina vrací a vypráví svůj příběh od znova. Stojí za to ho zase poslouchat? Ano, když mu to jde líp než minule!

Teprve před pěti lety sundal Tobey Maguire oblek Pavoučího muže. Komiksy jsou ale dneska mimořádně populární, a tak se na modročervené elasťáky prach dlouho nechytal. Už po deseti letech, co dobrodružství Petera Parkera připomnělo světu ve velkolepém blockbusteru poprvé, začíná zase na novo. A zase nevýrazného třídního otloukánka kousne vědecky upravený pavouk, čím on sám zmutuje a stane se superhrdinou.

 

Nový Spiderman se ale své vlastní konkurence nebojí, hrdě se sám označil za úžasného (akorát český distributor titul líně nechal v  původním jazyku i tvaru, a tak i oficiální český názve filmu zní The Amazing Spider-Man). Naštěstí se ani nemá proč bát. Své právo na existenci si obhájí. Nejenom tím, že našel ideálního představitele Petera, dobrosrdečného kluka, který ještě nevyrostl z  puberty.

Andrew Garfield je pohledný mladík, fyzicky sice už moc vyzrálý na požadovaných devatenáct (ve skutečnosti mu je dneska 28), ale sympatický a především talentovaný. To znamená, že i když hraje „jenom" Spidermana, hraje ho naostro, jako jakoukoliv jinou roli a přináší tak do komiksové adaptace tolik života a emocí, až se z  předpokládané popcornové akce stává drama. Nový Spiderman, nejspíš pod vlivem batmanovského temného realismu, taky trochu přitvrdil, co se tragédií týče. A začíná jako film o dospívání, kde hrdina hledá sám sebe a tajemství svých dávno mrtvých rodičů, kteří ho kdysi bez vysvětlení opustili.

Jako film o dospívání to vlastně i pokračuje. Jen se Peter později učí zodpovědnosti a podobným dospělým vlastnostem v přiléhavém kostýmu, zatímco velmi efektně létá mezi newyorskými mrakodrapy a zachraňuje město od jiného mutanta, vědce bez paže, který nezdravě obdivuje regenerační schopnosti ještěrů. I toho Rhys Ifans hraje až nečekaně vážně. Do skvělého obsazení patří ještě zlatíčko Emma Stone v  roli Spideyho první lásky Gwen. Jejich první polibek příští rok očekávám v nominacích na MTV Award za nejlepší pusu.

Ale nebojte, dojde i na zábavné scény a na akční scény, Úžasný Spiderman je přímočará směs všeho a aby jeho hlavní hrdina nebyl moc nudný slušňák, dovolí mu, aby mu zůstalo chování puberťáka. Ve srovnání se zmíněným Nolanovým Batmanem, jehož třetí díl přichází do kina taky v  této době, vynikne, že Marc Webb (500 dní se Summer) není zatím tak dobrý režisér velkofilmů, aby ten zvláštní mix žánrů, kterou se dneska komiksové akce staly, zvládl úplně hladce.

Ale ani se nemusí za svůj první pokus stydět. I když svého superhrdinu nijak zásadně netransformoval, aspoň si odpustil školometské opakování pouček, vyhrál si s  detaily, byl aktivnější a víc než na děti se soustředil na starší publikum. Navíc sebevědomý Spiderman už sám počítá s  dalším dílem.

The Amazing Spider-Man, USA 2012, 136 minut. Režie Marc Webb, hrají Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Martin Sheen, Sally Field, Denis Leary. Premiéra 12. 7. 2012.

Hodnocení: 70 %

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
29. 09. 2012 forjames Spiderman (reakcí: 0)
30. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 08. 2012 Terunka Film (reakcí: 0)
05. 08. 2012 manislava spiderman (reakcí: 0)
26. 07. 2012 Mmmilunka Návrat Spidermana (reakcí: 0)
24. 07. 2012 Anulii ... (reakcí: 0)
24. 07. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
24. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 07. 2012 Daniela76 Spider-Man (reakcí: 0)
24. 07. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

25. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Máš pocit, že poslední dny je toho na tebe až příliš? Nestíháš, bolí tě často hlava a cítíš se unavená? Za všechno mů... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist