Femina.cz » Magazín » Zábava » Novodobé čarodějnice přicházejí! Jste jednou z nich?

Novodobé čarodějnice přicházejí! Jste jednou z nich?

Novodobé čarodějnice přicházejí! Jste jednou z nich?

Magazín: Zábava | autor: Lenka Šimková | vydáno 04. 04. 2013

Každá žena je tak trochu čarodějka a není na tom nic špatného. V posledních letech se ale s okultními vědami, kartářkami a tajemnými naukami doslova roztrhnul pytel. A stále více žen těmto vlivům podléhá. Patříte mezi ně?

Potlačené ženství
Vývoj společnosti, který se ubírá směrem k emancipaci žen, má kromě kladných i stinné stránky. Manažerka Eva, která se věnuje výkladu karet, říká: „V práci jsem dosáhla vysněné kariéry, dokážu řídit velký tým lidí, jakékoli auto i stavbu domu… Nedávno jsem ale zjistila, že mi nějaký prvek v životě chybí. Něco méně racionálního. Myslím si, že nebyla náhoda, když jsem při vyklízení bytu po zesnulé babičce objevila karty, které jsem u ní viděla už jako malá holka. Dnes na ně nedám dopustit a pomáhají mi, když mám rozhodování z rozumu už po krk.“ Ženy se řídily svou intuicí v dávných dobách daleko více a ženství nechávaly promlouvat v mnoha oblastech života. Protože moderní společnost takovému přístupu příliš nenahrává, hledáme svou přirozenost často jinde.

Potřeba v něco věřit
Nedávno rozvedená Soňa se svěřuje se svou životní cestou: „Když se mi rozpadlo manželství, protože mi muže přebrala nejlepší kamarádka, ztratila jsem důvěru v lidi. Už tak se mi nezdál život v současnosti jednoduchý a hledala jsem nějaký pevný bod, o který svoji existenci opřít. Našla jsem ho, až když jsem se obrátila směrem od společnosti k přírodě a zajímám se o moderní formy šamanismu.“ Je zřejmé, že v nejistých dobách se lidé často obracejí k něčemu, co je přesahuje. Ani u žen tomu není jinak a dokazuje to například i zvýšený zájem o bílou magii, či východní náboženství.

Přirozený cyklus
Že je život každé ženy ovlivněn měsíčním cyklem, není nic nového pod sluncem, jen se na to někdy zapomíná. Tento fakt nově objevila i třiatřicetiletá Kamila: „Věděla jsem, že v různých částech měsíce funguji prostě jinak, ale nenapadlo mě, s jakou přesností, a co vše mohu ovlivnit, když budu tento cyklus respektovat. To mě zároveň přivedlo k zájmu o lunární kalendáře, měsíční znamení a esoteriku obecně.“ Cyklické vnímání času je ženám mnohem bližší a otevírá jim cestu do oblastí, které mohou být pro muže někdy nepochopitelné. Z toho potom mohou plynout různá nedorozumění a až hanlivé vyjadřování o ženách, které takovému životnímu rytmu podlehly.

Všeho s mírou
Každá žena má v sobě kousek bohyně. Dávná mytologie nás o tom přesvědčuje. Zkusme tuto sílu využít, ale ani v tomto případě nezapomeňme na prověřené tvrzení o zlaté střední cestě. Okamžité opuštění civilizace, popíjení odvarů a víra ve všechno možné z vás právem udělá před ostatními pomatenou ženštinu, kterou kdekdo nazve čarodějnicí. Zkusme se spíše zamyslet nad tím, jak žily naše prababičky, určitě uměly svoji „magickou“ sílu použít v mnoha případech. A co vy víte, třeba si opravdu přičarovaly vašeho pradědečka nějakým kouzlem.   

Foto zdroj: profimedia.cz

A jak jste na tom vy?

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
25. 04. 2013 manislava čarodějnice (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

21. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Spor, který jsi v posledních dnech měla s kolegyní, se dneska vyhrotí na ostří nože a dojde k hádce, která přiláká i ... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist