Femina.cz » Magazín » Zábava » Novodobé čarodějnice přicházejí! Jste jednou z nich?

Novodobé čarodějnice přicházejí! Jste jednou z nich?

Novodobé čarodějnice přicházejí! Jste jednou z nich?

Magazín: Zábava | autor: Lenka Šimková | vydáno 04. 04. 2013

Každá žena je tak trochu čarodějka a není na tom nic špatného. V posledních letech se ale s okultními vědami, kartářkami a tajemnými naukami doslova roztrhnul pytel. A stále více žen těmto vlivům podléhá. Patříte mezi ně?

Potlačené ženství
Vývoj společnosti, který se ubírá směrem k emancipaci žen, má kromě kladných i stinné stránky. Manažerka Eva, která se věnuje výkladu karet, říká: „V práci jsem dosáhla vysněné kariéry, dokážu řídit velký tým lidí, jakékoli auto i stavbu domu… Nedávno jsem ale zjistila, že mi nějaký prvek v životě chybí. Něco méně racionálního. Myslím si, že nebyla náhoda, když jsem při vyklízení bytu po zesnulé babičce objevila karty, které jsem u ní viděla už jako malá holka. Dnes na ně nedám dopustit a pomáhají mi, když mám rozhodování z rozumu už po krk.“ Ženy se řídily svou intuicí v dávných dobách daleko více a ženství nechávaly promlouvat v mnoha oblastech života. Protože moderní společnost takovému přístupu příliš nenahrává, hledáme svou přirozenost často jinde.

Potřeba v něco věřit
Nedávno rozvedená Soňa se svěřuje se svou životní cestou: „Když se mi rozpadlo manželství, protože mi muže přebrala nejlepší kamarádka, ztratila jsem důvěru v lidi. Už tak se mi nezdál život v současnosti jednoduchý a hledala jsem nějaký pevný bod, o který svoji existenci opřít. Našla jsem ho, až když jsem se obrátila směrem od společnosti k přírodě a zajímám se o moderní formy šamanismu.“ Je zřejmé, že v nejistých dobách se lidé často obracejí k něčemu, co je přesahuje. Ani u žen tomu není jinak a dokazuje to například i zvýšený zájem o bílou magii, či východní náboženství.

Přirozený cyklus
Že je život každé ženy ovlivněn měsíčním cyklem, není nic nového pod sluncem, jen se na to někdy zapomíná. Tento fakt nově objevila i třiatřicetiletá Kamila: „Věděla jsem, že v různých částech měsíce funguji prostě jinak, ale nenapadlo mě, s jakou přesností, a co vše mohu ovlivnit, když budu tento cyklus respektovat. To mě zároveň přivedlo k zájmu o lunární kalendáře, měsíční znamení a esoteriku obecně.“ Cyklické vnímání času je ženám mnohem bližší a otevírá jim cestu do oblastí, které mohou být pro muže někdy nepochopitelné. Z toho potom mohou plynout různá nedorozumění a až hanlivé vyjadřování o ženách, které takovému životnímu rytmu podlehly.

Všeho s mírou
Každá žena má v sobě kousek bohyně. Dávná mytologie nás o tom přesvědčuje. Zkusme tuto sílu využít, ale ani v tomto případě nezapomeňme na prověřené tvrzení o zlaté střední cestě. Okamžité opuštění civilizace, popíjení odvarů a víra ve všechno možné z vás právem udělá před ostatními pomatenou ženštinu, kterou kdekdo nazve čarodějnicí. Zkusme se spíše zamyslet nad tím, jak žily naše prababičky, určitě uměly svoji „magickou“ sílu použít v mnoha případech. A co vy víte, třeba si opravdu přičarovaly vašeho pradědečka nějakým kouzlem.   

Foto zdroj: profimedia.cz

A jak jste na tom vy?

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
25. 04. 2013 manislava čarodějnice (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

22. 10. 2016 Horoskop Rak

Nepříjemnosti pracovního týdne jou za tebou a ty se konečně můžeš volně nadechnout a užít si volný den. Zapomeň však ... Celý horoskop

Karta dne

Deset pohárů
Pokud toužíš po lásce, přátelství nebo bys ráda poznala nové lidi, kteří sdílejí stejné zájmy jako ty, tak věř, že máš skvělou příležitost. Nejen, že se díky skvělým k...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist