Femina.cz » Magazín » Zábava » Nominace na Zlaté glóby jsou opět plné hvězd

Nominace na Zlaté glóby jsou opět plné hvězd

Nominace na Zlaté glóby jsou opět plné hvězd

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 15. 12. 2010

Některé ceny už jsou sice rozdané, ale teprve oznámení nominací na sledované Zlaté glóby v půlce prosince opravdu zahajuje blyštivou sezónu ceremonií. Právě tehdy totiž vyjdou na scénu hlavní favoriti na nejslavnější filmové ceny Oscary.

Zlaté glóby udílí klub zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu, jejichž vkus mi vždycky připadal poněkud konzervativní, mainstreamový a orientovaný na celebrity. Což ovšem znamená, že jejich večírek s rozdáváním malých zlatých zeměkoulí je vždycky celebritami nabitý. Letos by neměl chybět třeba Mark Wahlberg, Natalie Portman, Darren Aronofsky, Christopher Nolan, Colin Firth, Johnny Depp, Jake Gyllenhaal, Jon Hamm, ani dvojice budoucích moderátorů Oscarů James Franco a a Anne Hathaway.

Glóby bude moderovat opět Ricky Gervais, výborný britský komik, který se specializuje na tzv. trapný humor, v jeho případě ovšem mimořádně účinný (pokud znáte původní Kancl nebo seriál Kompars, pak víte).  V Česku si jeho hlášky můžou užít ti, co mají HBO a budou ochotní v noci z neděle 16. na pondělí 17. ledna pár hodin bdít. Zkrácený a už i česky překládaný a komentovaný záznam HBO uvede večer 18. 1.

A kdo se tedy o zlaté sošky bude ucházet a kdo od teď patří i mezi hlavní favority Oscarů? Obsazení nejsledovanější kategorie dramat se dalo docela čekat. Je tu King´s Speech, který vede se sedmi zásahy počet nominací, dále The Social Network, Počátek, Black Swan, překvapil mě jen úspěch filmu The Fighter, vypiplaného projektu Marka Wahlberga, na úkor novinky Danny Boylea 127 hodin.  Všech pět snímků získalo i nominaci za režii, u scénáře bodovali už jen Social Network, Počátek a King´s Speech, spolu se 127 hodinami a favoritem kategorie komedií Děcka jsou v pohodě. Komedie letos opět dokazují, proč mají druhořadé postavení, když se tu mezi nominacemi objevují i nijak výrazné filmy jako RED či Varieté.

Na rozdíl od Oscarů, Zlaté globy se dávají i televizním produkcím a tady naopak může několik výsledků napovědět udílení ceny Emmy. Za nejlepší film či minisérii proto očekávám vítězství Temple Grandin s Claire Danes v roli autistické dívky, pokud si ho neukořistí válečný Pacifik. Glee a Modern Family asi svedou souboj o nejlepší komediální seriál. Dosud suverénnímu vítězi dramatických seriálů Mad Men přibyla letos silná konkurenci v podobě Impérium - Mafie v Atlantic City, příběhu ze zlatých časů prohibice.

Koho zajímá víc, tak se kompletní nominace dočte tady. Já už zmíním jen ty, které mi udělaly mimořádnou radost – že problematického ale geniálního Davida O. Russella konečně někdo nominoval za režii (díky The Fighter) a že se dočkali kluci ze Social Network Jesse Eisenberg i Andrew Garfield, i duo miláčků nezávislé scény Ryan Gosling a Michelle Williams za manželské drama Blue Valentine.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
05. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

17. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Vylézt z postele pro tebe bude dnes nadlidský úkol. Tvé tělo odmítne poslouchat a ty budeš muset chtě nechtě zůstat c... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist