Femina.cz » Magazín » Zábava » Nominace na Zlaté glóby jsou opět plné hvězd

Nominace na Zlaté glóby jsou opět plné hvězd

Nominace na Zlaté glóby jsou opět plné hvězd

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 15. 12. 2010

Některé ceny už jsou sice rozdané, ale teprve oznámení nominací na sledované Zlaté glóby v půlce prosince opravdu zahajuje blyštivou sezónu ceremonií. Právě tehdy totiž vyjdou na scénu hlavní favoriti na nejslavnější filmové ceny Oscary.

Zlaté glóby udílí klub zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu, jejichž vkus mi vždycky připadal poněkud konzervativní, mainstreamový a orientovaný na celebrity. Což ovšem znamená, že jejich večírek s rozdáváním malých zlatých zeměkoulí je vždycky celebritami nabitý. Letos by neměl chybět třeba Mark Wahlberg, Natalie Portman, Darren Aronofsky, Christopher Nolan, Colin Firth, Johnny Depp, Jake Gyllenhaal, Jon Hamm, ani dvojice budoucích moderátorů Oscarů James Franco a a Anne Hathaway.

Glóby bude moderovat opět Ricky Gervais, výborný britský komik, který se specializuje na tzv. trapný humor, v jeho případě ovšem mimořádně účinný (pokud znáte původní Kancl nebo seriál Kompars, pak víte).  V Česku si jeho hlášky můžou užít ti, co mají HBO a budou ochotní v noci z neděle 16. na pondělí 17. ledna pár hodin bdít. Zkrácený a už i česky překládaný a komentovaný záznam HBO uvede večer 18. 1.

A kdo se tedy o zlaté sošky bude ucházet a kdo od teď patří i mezi hlavní favority Oscarů? Obsazení nejsledovanější kategorie dramat se dalo docela čekat. Je tu King´s Speech, který vede se sedmi zásahy počet nominací, dále The Social Network, Počátek, Black Swan, překvapil mě jen úspěch filmu The Fighter, vypiplaného projektu Marka Wahlberga, na úkor novinky Danny Boylea 127 hodin.  Všech pět snímků získalo i nominaci za režii, u scénáře bodovali už jen Social Network, Počátek a King´s Speech, spolu se 127 hodinami a favoritem kategorie komedií Děcka jsou v pohodě. Komedie letos opět dokazují, proč mají druhořadé postavení, když se tu mezi nominacemi objevují i nijak výrazné filmy jako RED či Varieté.

Na rozdíl od Oscarů, Zlaté globy se dávají i televizním produkcím a tady naopak může několik výsledků napovědět udílení ceny Emmy. Za nejlepší film či minisérii proto očekávám vítězství Temple Grandin s Claire Danes v roli autistické dívky, pokud si ho neukořistí válečný Pacifik. Glee a Modern Family asi svedou souboj o nejlepší komediální seriál. Dosud suverénnímu vítězi dramatických seriálů Mad Men přibyla letos silná konkurenci v podobě Impérium - Mafie v Atlantic City, příběhu ze zlatých časů prohibice.

Koho zajímá víc, tak se kompletní nominace dočte tady. Já už zmíním jen ty, které mi udělaly mimořádnou radost – že problematického ale geniálního Davida O. Russella konečně někdo nominoval za režii (díky The Fighter) a že se dočkali kluci ze Social Network Jesse Eisenberg i Andrew Garfield, i duo miláčků nezávislé scény Ryan Gosling a Michelle Williams za manželské drama Blue Valentine.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
05. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

26. 03. 2017 Horoskop Býk

Pokud máš dlouhodobý spokojený partnerský vztah, neriskuj nějakým úletem s kolegou nebo starým kamarádem. Za to ti to... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist