Femina.cz » Magazín » Zábava » Nejvýdělečnější filmy roku 2010

Nejvýdělečnější filmy roku 2010

Nejvýdělečnější filmy roku 2010

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 03. 01. 2011

Čas žebříčků rekapitulujících rok 2010 ještě neskončil. Víme, které filmy vydělaly v kinech nejvíc peněz, i které seriály si diváci nejvíc stahovali přes internet.

Podle nominací na filmové ceny to může vypadat jako rok dramat The Social Network, King´s Speech nebo Černá labuť, čísla ale mluví jasně a jinak. Diváci loni nejvíc peněz utratili za třetí díl animáku Toy Story neboli Příběh hraček. Od letní premiéry poslední hit nejlepšího studia na počítačovou animaci Pixar vydělal po světě přes 1,06 miliardy dolarů.

Burtonova Alenka v říši divů, která se v kinech promítala už od jara, skončila se ziskem 1.02 miliardy dolarů druhá. Třetí místo stihla listopadová premiéra Harry Potter a Relikvie smrti-část 1 (861 milionů). Všechny tři filmy profitovaly z uvedení ve 3D, za nějž se v kinech platí vyšší vstupné, stejně jako čtvrtý Shrek – Zvonec a konec (740 milionů).

Sci-fi Počátek si čtvrté místo v nejoblíbenějším žebříčku každého producenta uhájilo i bez třetího rozměru a vydělalo 825 milionů. Hodně se nepřekvapivě utratilo i za pokračování Twilight ságy: Zatmění a Iron Mana 2 a za kritikou chválené animáky Já, padouch a Jak vycvičit draka. V Top 10 se kupodivu umístil i remake Souboj titánů, z něhož se evidentně nestal zas takový propadák, jak naznačuje jeho pověst.

O tom, které filmy lákaly diváky, kteří za lístek do kina platit nechtějí, jsme už psali. Mezi seriály si první místo v hitparádě nejvíc nelegálně stahovaných pořadů zajistil závěr návykové záhady Ztraceni (Lost).

Seriál Hrdinové sice televize NBC zrušila po čtvrté, prý slabé, sérii, jeho fanoušci si ho nicméně stahovali tak čile, že ho to vyneslo na druhé místo počítání TorrentFreaks.com. Navíc počet stahování předčil počet legálních diváků v USA! To samé platí i o seriálu Dexter, který taky vidělo víc lidí díky internetu než díky televizi. Věrní neameričtí fanoušci prostě nechtějí čekat, až se nové díly odhodlá vysílat jejich domácí televizní stanice.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
05. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
26. 06. 2011 xxkotaskovaxx x (reakcí: 0)
16. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 03. 2011 niccina ale zatmění (reakcí: 0)
01. 03. 2011 betha a (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

06. 12. 2016 Horoskop Váhy

Pracovní záležitosti, které ti nedávaly spát, se jakoby mávnutím kouzelného proutku vyřeší a tebe čeká navíc buď pový... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist