Femina.cz » Magazín » Zábava » Nejdražší, nejvýdělečnější, nejstahovanější... aneb Tak trošku jiná filmová nej

Nejdražší, nejvýdělečnější, nejstahovanější... aneb Tak trošku jiná filmová nej

Nejdražší, nejvýdělečnější, nejstahovanější... aneb Tak trošku jiná filmová nej

Magazín: Zábava | autor: Petra Martišková | vydáno 10. 05. 2016

Blyštivé pozlátko světa filmu láká všechny bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti nebo vyznání. Filmy prostě hltáme s otevřenou pusou. A protože my jsme na tom stejně jako ty a filmy nás prostě baví, připravili jsme si pro tebe filmová nej. Jestlipak víš, který film byl nejdražší, který nejvíc vydělal a ve kterém je nejvíc chyb?

Nejdražší film

To už je dneska skoro povinnost vytasit se při produkování filmu s rozpočtem v astronomických výšinách. Částky, které kolem filmu lítají, si normální člověk ani neumí představit. Kdyby se jeden takový film nenatočil, možná by se vyřešila krize třetího světa. Ale lidé kolem filmu chtějí vydělávat a tak do svých filmů vrážejí víc a víc. Které filmy patří mezi ty nejdražší? 

Možná tě to překvapí, ale mezi trojici těch nej se dostal i animák. A to pohádka Na vlásku, která vyšla tvůrce na neuvěřitelných 274 milionů dolarů. Je hned v těsném závěsu za už skoro filmovým veteránem Titanicem, který vyšel už tehdy tvůrce na 286 milionů dolarů a nejdražším filmem posledních let jsou Piráti z Karibiku: Na konci světa, jehož rozpočet se vyšplhal na závratných 332 milionů dolarů. 

Nejvýdělečnější film

Když už se do filmu nacpe horem dolem, je potřeba aby také pořádně vydělal. Takže jaké jsou ty nejvýdělečnější filmy posledních let? První místo si drží Avatar s 2 787 miliony dolarů. Jen o pár dolarů míň si vydělal Titanic a v těsném závěsu za ním je pak Star Wars: Síla se probouzí.

 

Nejvíce chyb

I když se tvůrci snaží sebevíc, spousta chybiček se vloudí. A tak už jsme si skoro zvykli, že nad Trójou běžně přelétaly stíhačky, že v hstorických filmech vidíme autobus nebo hodinky, případně značkové brýle. V roce 2015 si první cenu za nejvíc chyb odnesl akční snímek Rychle a zběsile 7, ve kterém fanoušci i odborníci napočítali celkem 41 chyb. Běžně vidíš v záběru lidi ze štábu, nebo se v průběhu honičky zázračně změní díry po střelách na autech. Následuje film Jurský svět se 33 chybami a třetí ne příliš lichotivou příčku obsadil Marťan. Historicky nejhorší snímek co se počtu chyb týče je kultovní snímek Komando. Tvůrci v něm nasekali 157 chyb. 

 

Nejvíce Oscarů

Vyhlášení cen Americké filmové akademie je každoročně velkolepou událostí. Získat Oscara to je ve světě filmu něco jako zlatá olympijská medaile ve sportu. A tak není divu, že tvůrci se div neperou o to, kdo jej získá. Mezi největší rekordmany patří film z roku 1960 Ben Hur, v roce 1997 se mu dorovnal Titanic a o sedm let později se k nim přidal i poslední díl fantasy trilogie Pán prstenů: Návrat krále. Všichni shodně získali jedenáct zlatých sošek. Mezi jednotlivci je nepřekonatelným rekordmanem Walt Disney se svými 22 soškami, přičemž nominován byl celkem devětapadesátkrát. 

Nejstahovanější filmy a seriály

I když se to nemá, i o tomhle jsou vedeny statistiky. Nelegální stahování vládne světu, takže se možná není čemu divit, že nejstahovanjší film Interstellar se "chlubí" 46 miliony stažení. Velký boom však zažívají také televizní seriály a mezi těmi jednoznačně vede Hra o trůny se 14 miliony stažení. Za ní se ztrátou téměř poloviny se drží Živí mrtví a na třetím místě je Teorie velkého třesku. 

Nej celebrita

Lidé světem filmu žijí, tak tě možná překvapí, že nejfotografovanější celebritou není žádný herec ani herečka, ale profesionální celebrita Paris Hilton. Kdo ví, co všichni na téhle blondýnce s trošku uječeným hlasem tak láká. Stejně tak nechápeme touhu lidí podobat se filmovým postavám. I když někdy je ta podoba fakt skoro šílená. Mrkni do galerie, jak podobní si lidé dokážou být třeba jen s kreslenou postavičkou. 

Foto: profimedia.cz, shutterstok.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
10. 05. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist