Femina.cz » Magazín » Zábava » Naše oblíbené písničky z disneyovek

Naše oblíbené písničky z disneyovek

Naše oblíbené písničky z disneyovek

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 10. 04. 2011

Na dvd u nás právě vychází kolekce osmadvaceti filmů, které v posledních letech vyprodukovalo studio Walta Disneyho (a spřízněné studio Pixar), v novém sběratelském balení. Dobrá výmluva k tomu, abychom vás zase potěšily několika roztomilými písněmi z disneyovek.

A Whole New World

Za písničku z Aladdina, kde hlavní hrdina a princezna Jasmína během projížďky na kouzelném koberci opěvují, jaký úžasný nový svět spolu objeví, dostali v roce 1993 její autoři Oscara. Hudbu složil Alan Menken, slova Tim Rice, dvorní textař mnoha slavných muzikálů Andrewa Lloyd Webbera. Její singlová verze dokázala z prvního místa hitparády sesadit i jinou filmovou hitovku, I Will Always Love You od Whitney Houston a ještě tam vydržet čtrnáct týdnů. Až si romantickou baladu pustíte, možná pochopíte, proč se jí to mohlo povést.

Almost There

Klasickou pohádku Princezna a žabák předloni v studiu Disney proměnili v karnevalový jazzový muzikál, do kterého letošní vítěz Oscara Randy Newman napsal jednu písničku lepší než druhou. Na slavnou sošku byly rovnou dvě i nominované, včetně následujícího kousku, v němž hlavní hrdinka, chudá černošská dívka Tiana, optimisticky shrne svůj životní cíl. Zatím chce jen pracovat, aby si mohla otevřít restauraci. Ale až políbí žabího prince a změní se sama v žábu, její priority se poněkud změní. Veselé jazzové songy ovšem bude zpívat pořád.

Mother Knows Best

Častý skladatel disneyovek Alan Menken měl na starosti i zatím poslední pohádku, o dlouhovlasé unesené princezně Na vlásku. Na Oscara byla nominovaná ta ústřední píseň I See the Light. Ale největší grády má song, v němž čarodějnice namlouvá dívce, která ji považuje za svou matku, že pro ni není vůbec bezpečné, aby opouštěla věž, kam ji zavřela jako malou kvůli omlazujícímu kouzlu jejích vlasů. Ať už v podání Donny Murphy nebo u nás Heleny Vondráčkové to je skvostný muzikálový výstup a k tomu i docela hrozivá ukázka pasivně agresivních triků příliš dominantních matek. Text složil Glenn Slater a zaslouží si za to zmínit.

True Love Kiss

Pocta a zároveň parodie na disneyovské pohádky Kouzelná romance se z větší části odehrává v současném a hraném New Yorku. Ale než se do něj naivní kráska Giselle v podání Amy Adams dostane, žije si spokojeně v kreslené Anadalásii a se zvířátky z lesa sní o největším vzrušení, které ji tam život může přinést - o polibku z pravé lásky. O tom jí určitě musela vyprávět Sněhurka, na jejíž píseň Some Day My Prince Will Come Gisellinin song odkazuje. Zase ho složil Alan Menken a za vtipná slova může děkovat Stephenu Schwartzovi.

Kiss the Girl

Alan Menken stojí i za touhle písničkou v calypso (neboli afro-karibském) stylu z Malé mořské víly, která zazní ve scéně, kde je hrdinka už proměněná v dívku, pluje po řece se svým vyvoleným, jenže nemůže mluvit. A tak na scénu přicházejí oblíbená disneyho zvířátka, muzikálově velmi schopná, která pro Ariel připraví nezapomenutelnou romantickou scénu, s orchestrem z krunýřů a sborem z žab a rybiček a plameňáků. Slova, kterými věrný krab Sebastian našeptává Erikovi, aby „tu dívku políbil“ a ona moha zůstat člověkem, napsal Howard Ashman. Song byl v roce 1990 taky nominovaný na Oscara a prohrál s jinou písní z Malé mořské víly Under the Sea.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
24. 06. 2011 Maminka11 Disneyovky (reakcí: 0)
18. 06. 2011 Lafik + (reakcí: 0)
16. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 04. 2011 Miguela jo (reakcí: 0)
12. 04. 2011 coufikverca hezké (reakcí: 0)
11. 04. 2011 Kantarina Víla (reakcí: 0)
10. 04. 2011 pegonela Je (reakcí: 0)
10. 04. 2011 aknela11 to je (reakcí: 0)
10. 04. 2011 jukl disney (reakcí: 0)
10. 04. 2011 gambis jéé (reakcí: 3)
10. 04. 2011 kralicek A co české disneysongy???? (reakcí: 0)
10. 04. 2011 Viky17 disneyovky (reakcí: 0)
10. 04. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
10. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist