Femina.cz » Magazín » Zábava » Nákupy online? Jsou opravdu tak výhodné?

Nákupy online? Jsou opravdu tak výhodné?

Nákupy online? Jsou opravdu tak výhodné?

Magazín: Zábava | autor: Nikol Kouklová | vydáno 18. 09. 2013

Určitě jste už slyšeli, že můžete ušetřit spoustu peněz nákupy přes internet. Jsou nákupy na internetu ale opravdu stále tak výhodné? Nebo je to jen mýtus? Zjistili jsme pro vás!

Máte hrůzu z masy lidí, nekončících front, nebo obchodních center? Potom jste prototyp internetového zákazníka! Jaké mají výhody a nevýhody nákupy přes internet?

Výhody 

Nákupy z pohodlí domova

Nikdo vás nehoní (manžel, děti), prodavačka se ustavičně neptá a nevyvíjí tlak, jestli si zboží  koupíte a nemusíte se omezovat otevírací dobou obchodu. Zkrátka si můžete vybírat a přebírat do alelůja. A hlavní bonus: nenachodíte přitom kilometry!

Uhlídáte si peněženku

Nákup z domova má také výhodu v přehledu cen. Kdo z nás by neznal nekonečné a unavující zkoušení v kabinkách a když už vám něco doopravdy padne, tak vám vyrazí dech cena! V e-shopech většinou vidíte ceny zboží přehledně, nebo si můžete na některých chytrých serverech přímo nastavit limit, který jste ochotna za nákup zaplatit.

Koupíte to, co u nás není...

Hledáte něco originálního, v čem byste šla na pohovor do práce? Nebo zkrátka chcete oslnit na schůzce? Objednejte si oblečení od zahraničních značek! Zaručujeme vám, že druhý den nepotkáte na ulici dalších pět žen ve stejném kousku jako je ten váš! A nikdy není na škodu se inspirovat a doplnit si svůj šatník módou odjinud!

Dovoz až domů

Další výhodou v nakupování z pohodlí domova je dovážka. Objednávku vám přiveze kurýr až pod nos a vy se nemusíte tahat s těžkými taškami!

Celebrity, které se zamilovaly při natáčení. Vyšlo jim to?

Celebrity, které se zamilovaly při natáčení. Vyšlo jim to?

Některé milenecké páry jsou na televizních obrazovkách tak přesvědčivé, že si diváci přejí, aby j...

Nevýhody

Co člověk nevidí…

Tedy pokud jste si nevyhlídla někde konkrétní věc či elektroniku. Což může být občas velmi nepříjemné. Zboží často vůbec nevypadá tak, jako na obrázku a materiál není takový, jaký jsme si představovaly! A že vám oblečení nesedí?! Jednotlivé značky mají své krejčovny a není pravidlem, že by „M-ko“, které si běžně kupujete, odpovídalo „M-ku“, které jste si objednala.

Buďte opatrná s reklamací…

Vždy si pečlivě přečtěte reklamační práva daného e-shopu. V některých můžete zboží reklamovat až  do jednoho měsíce, některé servery limitují pouze 14ti dny!

Co s rozbitou, nebo poškozenou objednávkou?

Zatímco v prodejně byste si domů asi neodnesla rozbitý, či ulomený talíř, nebo nekoupila rozpáraný svetr, při otevření  balíčku na vás toto zklamání může dost možná čekat!  Reklamace je potom běh na dlouhou trať. Musíte se většinou osobně dostavit na poštu, kde nejprve vyplňujete protokol a potom zase jen čekáte a čekáte…

Často objednávka nepřijde včas…

Objednaly jste v dobré víře dárky na Vánoce, nebo někomu k narozeninám a potom vám nezbylo nic jiného než darovat kartičku, na které stálo: iPhone 5 už za týden! Toto je typické pro elektronickou objednávku. Často vám na e-shopu garantují dodání zboží do týdne, ale často své sliby nedodrží…

Shrnuto a podtrženo: V jistých ohledech nákup před internet  přináší výhody (čas, cena, výběr), ale nedá nám nezmínit naše české pořekadlo: Nekupuj zajíce v pytli!

A jak jste na tom vy, milé čtenářky? Nakupujete přes internet a jste spokojené, nebo jste se spálily a nákupy online už nikdy více? Napište nám své zkušenosti.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
03. 11. 2013 Majka Kupony (reakcí: 0)
12. 10. 2013 treka Kupóny (reakcí: 0)
21. 09. 2013 Fabi nákupy internet (reakcí: 0)
19. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 09. 2013 pepina . (reakcí: 0)
18. 09. 2013 viki11 ... (reakcí: 5)
18. 09. 2013 Sylfida :) (reakcí: 0)
18. 09. 2013 Elisa19 Nakupování přes internet (reakcí: 0)
18. 09. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

01. 03. 2017 Horoskop Panna

Radost ze setkání se starým dobrým přítelem bude kalit jen fakt, že den bude příliš krátký. Ale nezoufej, nevidíte se... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist