Femina.cz » Magazín » Zábava » Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 02. 07. 2008

Taťána Kuchařová, Miss World 2006, minulý týden představila Nadaci Taťány Kuchařové - Krása pomoci, jejíž je iniciátorkou a patronkou.


Posláním nadace je řešení problémů znevýhodněných osob či skupin, vyhledávání a zajišťování účinné podpory a pomoci – finanční, materiální, humanitární, právní, odborné, personální nebo vzdělávací, a to v rámci České republiky i ze zahraničí. Generálním sponzorem nadace se stala realitní skupina Sekyra Group.

„Naším cílem je usilovat o trvalé zlepšení problematické situace znevýhodněných osob či skupin nebo alespoň dosáhnout zlepšení kvality jejich života,”
vysvětluje Kateřina Fialová, ředitelka Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci.

„Smysl nadace je podle mne zejména v poskytování rychlé pomoci a při řešení jednotlivých konkrétních případů, které mnohdy vyjdou najevo až po upozornění druhými. Nadační činností bych ráda pomohla také seniorům, které naše společnost dlouhodobě opomíjí. Právě oni nestrádají jen v materiální oblasti, ale chybějí jim například kontakty nebo obyčejná komunikace s blízkými lidmi. Na tuto práci se velmi těším a doufám, že se najde dostatek těch, kteří svojí štědrostí a mírou empatie k ostatním pomohou potřebným lidem,”
říká Taťána Kuchařová.

Podpora Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci se vztahuje zejména na:

 

• informační, výchovné a preventivní kampaně
• pomoc při zajištění přístrojového vybavení a dalších pomůcek zdravotně znevýhodněným osobám a skupinám
• pomoc při řešení zdravotních a sociálních problémů
• pomoc při začlenění sociálně a ekonomicky znevýhodněných jedinců do společnosti.

Nadaci mohou o pomoc požádat fyzické osoby, neziskové organizace, občanská sdružení či právnické osoby, pokud jejich potřeby a projekty souvisejí s účelem a posláním Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci. Pravidla pro poskytnutí nadačního příspěvku včetně žádosti najdou žadatelé na www.krasapomoci.cz.


„Stejně jako nadace se i my snažíme poskytnout lidem zázemí, stabilitu a jistotu, a to například prostřednictvím bydlení, které na trhu nabízíme. Podpora Nadace Taťány Kuchařové je navíc naším prvním výrazným počinem, kdy neinvestujeme pouze do kvalitních realitních projektů, ale také do jiných oblastí, v nichž můžeme být prospěšní,“ dodává Radek Polák, ředitel marketingu a PR Sekyra Group.

Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci přijel podpořit také pan Krish Naidoo, který je členem poroty a organizačního týmu Miss World už více než třicet let a posledních dvanáct let působí jako mezinárodní ambasador této organizace. Pan Naidoo aktivně naplňuje motto Miss World – Beauty with a Purpose (Krása s posláním) také jako ředitel nadace Heartbeat Trust Charity, jejímž posláním je získávání financí na výzkum srdečních onemocnění.

 „Taťána je příkladem pro všechny mladé ženy nejen v České republice, ale i na celém světě. Zosobňuje inteligenci, soucit, lidskost, eleganci, krásu, styl, osobnost a odhodlání. Její krédo „vždy být optimistou“ je jistě na místě i při zakládání Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci,” říká pan Naidoo.

***

Taťána Kuchařová – iniciátorka a patronka nadace


Jako nositelka titulu Miss World 2006 měla Taťána Kuchařová více než rok řadu pracovních povinností především charitativního rázu, které byly zaměřeny na pomoc nemocným a hladovějícím lidem v rozvojových zemích světa v souladu s filozofií Miss World: „Beauty with a Purpose“.

Během svého působení ve funkci Miss World se zúčastnila mnoha prestižních charitativních a společenských akcí se známými politiky, umělci a sportovci z celého světa a získala tak mnoho inspirativních zkušeností s fungováním nadací a způsobem charitativní práce. Vědomí, že je stále co zlepšovat, a že má osobně čím přispět, je také jedním z důvodů, proč se rozhodla iniciovat založení nové nadace se sídlem a působností v České republice a proč se stala patronkou tohoto projektu.

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
17. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
10. 03. 2011 natalaik šikulka (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

09. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dlouho jsi nemohla narazit na správného muže? Pak se dnes vydej na farmářské trhy v okolí. Čeká tam na tebe pan Božsk... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist