Femina.cz » Magazín » Zábava » Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 02. 07. 2008

Taťána Kuchařová, Miss World 2006, minulý týden představila Nadaci Taťány Kuchařové - Krása pomoci, jejíž je iniciátorkou a patronkou.


Posláním nadace je řešení problémů znevýhodněných osob či skupin, vyhledávání a zajišťování účinné podpory a pomoci – finanční, materiální, humanitární, právní, odborné, personální nebo vzdělávací, a to v rámci České republiky i ze zahraničí. Generálním sponzorem nadace se stala realitní skupina Sekyra Group.

„Naším cílem je usilovat o trvalé zlepšení problematické situace znevýhodněných osob či skupin nebo alespoň dosáhnout zlepšení kvality jejich života,”
vysvětluje Kateřina Fialová, ředitelka Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci.

„Smysl nadace je podle mne zejména v poskytování rychlé pomoci a při řešení jednotlivých konkrétních případů, které mnohdy vyjdou najevo až po upozornění druhými. Nadační činností bych ráda pomohla také seniorům, které naše společnost dlouhodobě opomíjí. Právě oni nestrádají jen v materiální oblasti, ale chybějí jim například kontakty nebo obyčejná komunikace s blízkými lidmi. Na tuto práci se velmi těším a doufám, že se najde dostatek těch, kteří svojí štědrostí a mírou empatie k ostatním pomohou potřebným lidem,”
říká Taťána Kuchařová.

Podpora Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci se vztahuje zejména na:

 

• informační, výchovné a preventivní kampaně
• pomoc při zajištění přístrojového vybavení a dalších pomůcek zdravotně znevýhodněným osobám a skupinám
• pomoc při řešení zdravotních a sociálních problémů
• pomoc při začlenění sociálně a ekonomicky znevýhodněných jedinců do společnosti.

Nadaci mohou o pomoc požádat fyzické osoby, neziskové organizace, občanská sdružení či právnické osoby, pokud jejich potřeby a projekty souvisejí s účelem a posláním Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci. Pravidla pro poskytnutí nadačního příspěvku včetně žádosti najdou žadatelé na www.krasapomoci.cz.


„Stejně jako nadace se i my snažíme poskytnout lidem zázemí, stabilitu a jistotu, a to například prostřednictvím bydlení, které na trhu nabízíme. Podpora Nadace Taťány Kuchařové je navíc naším prvním výrazným počinem, kdy neinvestujeme pouze do kvalitních realitních projektů, ale také do jiných oblastí, v nichž můžeme být prospěšní,“ dodává Radek Polák, ředitel marketingu a PR Sekyra Group.

Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci přijel podpořit také pan Krish Naidoo, který je členem poroty a organizačního týmu Miss World už více než třicet let a posledních dvanáct let působí jako mezinárodní ambasador této organizace. Pan Naidoo aktivně naplňuje motto Miss World – Beauty with a Purpose (Krása s posláním) také jako ředitel nadace Heartbeat Trust Charity, jejímž posláním je získávání financí na výzkum srdečních onemocnění.

 „Taťána je příkladem pro všechny mladé ženy nejen v České republice, ale i na celém světě. Zosobňuje inteligenci, soucit, lidskost, eleganci, krásu, styl, osobnost a odhodlání. Její krédo „vždy být optimistou“ je jistě na místě i při zakládání Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci,” říká pan Naidoo.

***

Taťána Kuchařová – iniciátorka a patronka nadace


Jako nositelka titulu Miss World 2006 měla Taťána Kuchařová více než rok řadu pracovních povinností především charitativního rázu, které byly zaměřeny na pomoc nemocným a hladovějícím lidem v rozvojových zemích světa v souladu s filozofií Miss World: „Beauty with a Purpose“.

Během svého působení ve funkci Miss World se zúčastnila mnoha prestižních charitativních a společenských akcí se známými politiky, umělci a sportovci z celého světa a získala tak mnoho inspirativních zkušeností s fungováním nadací a způsobem charitativní práce. Vědomí, že je stále co zlepšovat, a že má osobně čím přispět, je také jedním z důvodů, proč se rozhodla iniciovat založení nové nadace se sídlem a působností v České republice a proč se stala patronkou tohoto projektu.

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
17. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
10. 03. 2011 natalaik šikulka (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist