Femina.cz » Magazín » Zábava » Úspěšné ženy - Monika Košanová: Jsem šéfem sama sobĕ

Úspěšné ženy - Monika Košanová: Jsem šéfem sama sobĕ

Úspěšné ženy - Monika Košanová: Jsem šéfem sama sobĕ

Magazín: Zábava | autor: Nikol Kouklová | vydáno 10. 10. 2014

Vystudovala divadelní scénografii na Pražské DAMU, ale začala si tvořit divadlo po svém. Divadlo jménem život. Řadí se bezesporu k jedním z nejvíce multifunkčních umĕlců, které jsem mĕla možnost poznat. Tvoří pod značkou MOART a že jde o opravdový art, se můžete přesvĕdčit sami v našem rozhovoru.

Začala bych tím, že jsi neuvěřitelně multifunkční člověk, nejenom, že sama líčíš, češeš a i nafotíš vždy s precizně vymyšleným konceptem fotky, ale i navrhuješ šaty, které i ušiješ modelce přímo na tělo. Není to na jednoho člověka přeci jenom moc?
Když děláte něco, co vás baví a přináší vám to potěšení, radost a těšíte se na finální podobu, která vám pod rukama vzniká, a pomalu jí dáváte tvar, vůbec nepřemýšlíte nad tím, že by to bylo na jednoho člověka moc. Velká výhoda je, že když se mi něco nezdá, nemusím se ohlížet na taktní chování k druhé osobě, prostě si vynadám a předělám to tak, abych byla se vším spokojena. Je to výhoda multifunkčnosti, jsem sama svým šéfem i spolupracovníkem.  

Kam chodíš pro nápady?
Například při tvorbě podoby šatů, kdy se na začátku seznamuji s klientkou a tím jakou má vlastně představu, ke mně nápady přijdou, dalo by se říct jako nezvaný host, většinou v dobu, kdy si to nejmíň přeju a to je když jdu spát. Inspiraci k fotografiím, předchází hledání místa, tuhle část tvorby mám asi nejraději. Je totiž neuvěřitelné množství scén, které byly vytvořeny jak lidmi, tak i tou nejúžasnější sílou a to je příroda. S místem si hned spojím člověka, kde by stál a okamžitě dostávám plno nápadů. Je to v podstatě skládačka něco jako puzzle, kdy mám kousky věcí, které dávám dohromady, aby vznikl celek. Vytvářím svůj svět za zrcadlem.

Vystudovala jsi scénografii na DAMU, ale pro divadlo moc zakázek neděláš. Máš tedy vyhraněný směr, na co se zaměřuješ při své tvorbě?
Při své tvorbě se hlavně zaměřuji na klienty, na osobu a na vybraný prostor. Je to, jako bych hlavní hrdince vytvářela kostým, který zapadne do připravené scény. Divadlo jsem akorát přenesla do normálního života, aby si ho lidé odzkoušeli a zažili na vlastní kůži, jen ne s tak velkým obecenstvem. 

Patříš k těm umělcům, kteří komerční zakázky zásadně odmítají?
Rozhodně se komerčním zakázkám nebráním. V podstatě je jedno, jakou zakázku děláte, nejdůležitější je s jakými lidmi a v jakém prostředí na ní pracujete.   

Ve svém portfoliu se můžeš pochlubit už i se známými tvářemi. S kým byla spolupráce obzvlášť příjemná?
S každým se mi hezky spolupracuje, jak se známými tvářemi tak i s úplně neznámými. Krásná spolupráce byla například s herečkou Marií Kružíkovou, které moc fandím. Takhle energického a pozitivního člověka jsem dlouho nepotkala. Při focení se nebála ničeho, vžila se do své role, jak nejlíp uměla, prostě pravá profesionálka. 

Chápu dobře, že fotit s tebou může každý?
Ano,může se nechat u mě fotit každý, kdo si přeje zážitek, který vytvářím pro kohokoliv, bez rozdílu věku, postav i profese. Nejsložitější je to vysvětlit slečnám, že nefotím jen modelky. Témĕř polovina mého portfolia obsahuje materiál s 'normálními' ženami, které se u mě objednaly. Nejkrásnější je, když mi klientky napíší, že focení se mnou patřilo k nejúžasnějším zážitkům v jejich životě.   

Chystáš se udělat výstavu tvých fotografií?
Ano, ale vše má svůj čas. Tvorba potřebuje uzrát, tak je to i s fotografií. Jsem teprve na začátku, kdy tvořím značku MOART a snažím se dostat do podvědomí lidí. Výstava je pro mne taková třešnička na dortu, nyní jsem vytvořila korpus a dál ho hezky zdobím, abych pak mohla dát všem ochutnat z toho, co umím.  

Jaké jsou tvé další plány?
Plánů mám spousty, už se rýsují i moc hezké projekty na konci září a začátek října, na které se opravdu těším. Ale víc prozradit nechci.  

Dĕkuji za rozhovor.  

Fotografie: Monika Košanová/MOART, Modelky Marie Kružíková, Nikol Kouklová

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2014 lady ;) (reakcí: 0)
10. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
10. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist