Femina.cz » Magazín » Zábava » Milujeme seriály aneb Proč ženy tolik hltají seriály?

Milujeme seriály aneb Proč ženy tolik hltají seriály?

Milujeme seriály aneb Proč ženy tolik hltají seriály?

Magazín: Zábava | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 02. 10. 2013

Právě začíná váš oblíbený seriál a vy si ho rozhodně nechcete nechat ujít? Nejste v tom sama. Skoro každá žena sleduje seriály. Ale proč je ženy na rozdíl od mužů mají tak rády?

Telenovely, nekonečné seriály, které mají přes dva tisíce dílů a stále nekončí, detektivky, kriminálky. Není to tak, že ženy nemají na co jiného koukat, protože v televizi nic jiného nedávají. Naopak, přesně tyto žánry ženy vyhledávají.

Bylo nebylo, žila jedna princezna, kterou princ vysvobodil ze zakleté věže, pak se vzali a žili šťastně až do smrti. Že by velmi známá pohádka? Ano, a přesně tohle ženy hledají. Šťastné konce, které v nekonečných romantických seriálech bývají a koneckonců i v detektivkách nakonec vraha vždy dopadnou. Protože jsme citlivé pohlaví, které věří hlavně v dobro a lásku, je pro nás happy end, byť jen v televizi, správný konec každého příběhu. V každém seriálu většinou sympatizujeme s určitou osobou, prožíváme její lásky, strasti, životní problémy a sledujeme, jak se zachová, jinou postavu zase nenávidíme, protože nám připomíná protivného šéfa nebo souseda. Komentujeme určité situace a řešíme, jak bychom se zachovaly my na jejich místech. 

Závist: Naučte se jí využít!

Závist: Naučte se jí využít!

„Vypadá dobře, ta se tam určitě dostala přes postel,“ řeknete si možná závistivě, když uvidíte kr...

Některé ženy prožívají stejné osudy, jako postavy na televizních obrazovkách, a pak je pro ně útěchou, že takové problémy nemají samy. Mnohdy jim jejich představitelé pomohou najít i řešení určitých záležitostí.

Většina z nás si ale hlavně ráda u těchto seriálů prostě a jednoduše odpočine. Je to taková forma relaxace, kdy hodíme práci a své problémy za hlavu a sledujeme osudy jiných. Seriál nás vyvede z reality a stereotypu každého dne, protože se v něm stále něco nového děje.

"Skoro celé léto jsem se nekoukala na televizi, ale strašně jsem se těšila na září, kdy už konečně začne můj oblíbený seriál." říká čtenářka Marta "V podvečerních hodinách pošlu děti za tatínkem, aby se jim plně věnoval, a já si vychutnávám svojí hodinku. Samozřejmě, že mě zajímají osudy mých hrdinů a jejich problémy s nimi prožívám, ale je to pro mě forma  odpočinku za celý den, kdy nemusím řešit děti a jejich potřeby ani jestli má manžel vyžehlenou košili. V tu chvíli jsem jen já a můj seriál, a jsem za něj moc ráda."

Jste na tom stejně? Jaký je Váš oblíbený seriál, bez kterého si neumíte představit den nebo týden?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
15. 10. 2013 martinnatr . (reakcí: 0)
02. 10. 2013 viki11 .. (reakcí: 0)
02. 10. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)
02. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

25. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes ti štětí přeje především v oblasti práce a kariéry. Pokud jsi dlouho nemohla žádnou práci najít, dnes dostatneš ... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist