Femina.cz » Magazín » Zábava » Manipulátorka, parní válec aneb Která tchyně je ta vaše?

Manipulátorka, parní válec aneb Která tchyně je ta vaše?

Manipulátorka, parní válec aneb Která tchyně je ta vaše?

Magazín: Zábava | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 18. 11. 2013

Manžela si vybrat můžete. Ale tchyni? S tou se musíte smířit. Avšak někdy je to věc pekelně těžká, těžší než zkrocení pětihlavé saně...

Snad vás může částečně uchlácholit, že pokud jste vyfasovala například tchyni, která si myslí, že je ředitelkou zeměkoule, nejste v tom rozhodně sama. A jsou i další, možná zákeřnější „maminky“!

Jak vyjít s tchyní?

Podle britské novinářky Katy Rinkové, která sepsala i jakousi příručku základních typů tchyní, je důležité zdůraznit, že vám oběma jde o blaho jednoho muže – tedy vašeho manžela a jejího syna. Jenže i tak bude pobyt s tchyní pod jednou střechou, kterému se zřejmě o Vánocích nevyhnete, obtížný, obzvláště máte-li malé děti... Jaké jsou základní typy tchyní? Zkuste si najít tu vaši a podívat se na ni trochu z nadhledu.

Tchyně Parní válec

Vpochoduje si do bytu a hned spustí, co by se v něm mělo změnit. Ihned se dožaduje svého šálku kávy a je jí úplně fuk, pokud zrovna tišíte dítě, které svým rykem probudila. Za vaše sebeobětování a nabídnutý nápoj vám ochotně prozradí, co všechno děláte špatně.

Co obvykle říká: "No, ještě že jsem tady!"

Tchyně Nad věcí

Možná byste jí mohla svěřit svého jezevčíka, ale své děti? Po návratu domů ji zastihnete, jak se dívá se v půl deváté na televizi, zatímco vaše dítě se plačky dožaduje večeře.

Co obvykle říká: "Šmankote, to už je tolik hodin? Není čas na sklenku?"

Zábavný kvíz: Do jakého seriálu patří tyto postavy?

Zábavný kvíz: Do jakého seriálu patří tyto postavy?

Seriálů se na televizních obrazovkách objevuje tolik, že snad ani není v lidských silách shlédnou...

Tchyně Apokalypsa

Zavolá či přijde vždy zaručeně nevhod a navíc se pořád (většinou dost nevhodně) omlouvá. Stěžuje si často, většinou na špatné zdraví. A to vše dohromady ve vás spolehlivě vyvolá výbušnou reakci.

Co obvykle říká: "Promiň, že jdu nevhod. Rozhodně vám nebudu stát v cestě."

Tchyně Manipulátorka

Trvalo vám zhruba rok, než jste pochopila, že cokoliv, s čím se jí svěříte, je přežvýkáno a jako ptačí strava znovu poskytnuto vašemu manželovi. A ze všeho většinou vycházíte vy jako viník. Z každé prkotiny dělá kolosální drama. A kdyby nebylo těch překážek, co vám staví do cesty, ach, jak by vaše manželství bylo krásné!

Co obvykle říká: "Zasloužím si přece trochu úcty." "Znám ho už třicet let." "Když se mi omluvíš, můžeme se pohnout dál."

Tchyně Snobka

Pokud jste to náhodou nevěděla, teď už to víte: Kleopatra se s vámi nikdy bavit nebude. Jste pro ni jen tráva, po níž se šlape, ubrousek na zabalení příboru.

Co obvykle říká: Svatba bez smokingu? Jak ordinérní! A v pátek? Jak nevhodné. Jistě chápete, že opustíme sál, než tam bude hrát ten diskžokej!“

Tchyně Nehnu pro tebe prstem

Když ji poprosíte o hlídání, obrátí oči v sloup. Všechno je obrovský problém. Vychovala své dvě děti a v žádném případě nehodlá začínat znovu s těmi vašemi. Má vždy daleko víc práce než vy, ačkoliv chodí jen na babské dýchánky.

Co obvykle říká: „Hlídání? Mám hodně práce, ještě se ti ozvu.“

Našli jste tu svou? Anebo máte to štěstí, že si s tchyní báječně rozumíte? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
25. 11. 2013 babrlinka Tchýně (reakcí: 0)
19. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 11. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
18. 11. 2013 martina Tchýně (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

24. 02. 2017 Horoskop Býk

Dnes tě napadne udělat radikální změnu svého zevnějšku. Ať už ti bude okolí říkat cokoliv, rozhodně do toho jdi. Pros... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist