Femina.cz » Magazín » Zábava » Manažerka rockové kapely – práce jako každá jiná?

Manažerka rockové kapely – práce jako každá jiná?

Manažerka rockové kapely – práce jako každá jiná?

Magazín: Zábava | autor: Lenka Šimková | vydáno 09. 08. 2013

Ať chceme, nebo ne, svět práce se stále ještě v některých případech dělí na mužská a ženská zaměstnání. Jsou ale povolání, kde se hranice stírají, i když někdy pomaleji. Jak se žije manažerce rockové kapely?

Práce na inzerát?
Terezu jsme potkali na jednom z koncertů kapely, která ještě nedávno nebyla širšímu hudebnímu publiku příliš známá. Malá, drobná dívka s neuvěřitelnou energií pobíhala mezi pódiem a zázemím pro hudebníky, organizovala ochranku u vstupu, řešila s provozovatelem poslední detaily před zahájením akce. Nedalo se jí nezeptat, jak k takovému „zaměstnání“ přišla. „Ne, ne, opravdu to nebylo tak, že bych pročítala pracovní nabídky s touto tematikou, vlastně si ani nejsem jistá, zda takové existují,“ vypráví Tereza s úsměvem. K rockové hudbě ji přivedl její bývalý přítel, který v jedné kapele sám hrál. I když se rozešli, Tereza si tuhle muziku zamilovala, a to ji dodnes neopustilo. Na jednom z mnoha koncertů se dala do řeči s hudebníky, a když zjistila, že zrovna jim se nikdo nestará o propagaci a podobné záležitosti, nabídla se.

Není to tak jednoduché
„Samozřejmě na mě nejprve koukali s nedůvěrou, nevypadám zrovna jako někdo, kdo by byl schopen vyjednávat nejlepší podmínky pro hraní v rockových klubech,“ vzpomíná dnes na období přibližně před třemi lety. „Ale přesvědčila jsem je, díky bývalému příteli mám několik důležitých kontaktů i slušný rozhled po současné hudební scéně,“ dokončuje příběh, jak se zajímavé pozici dostala. „Nyní už vím, že kluci nelitují, že mě k působení kapely přizvali. Starám se v podstatě o všechno, od tvorby webových stránek přes plakáty až po průběh konkrétního koncertu. Komunikuji s tiskem, s fanoušky, vyhledávám nové příležitosti a mnoho dalších věcí,“ vysvětluje Tereza, co práce obnáší. A jak je to s výdělky? „Není to nic slavného, ale beru tuhle práci spíše jako přivýdělek, nejsem profesionální manažer, který má v péči třeba více kapel.“

Veronika Žilková: Herec si stěžuje pořád

Veronika Žilková: Herec si stěžuje pořád

Je sice malá vzrůstem, ale jakmile někam vstoupí, její energie zaplní celou místnost! S Veronikou...

Co mi práce dala a vzala…
Poprosili jsme Terezu, aby nám ještě popsala, jak se jako manažerka v drsném světě rockerů cítí, co jí tahle práce dává, a o co naopak přichází. Shrnula to do několika bodů:

Klady
+ Určitě jsem získala další nové kontakty, které můžu dále použít, i kdybych chtěla působit v jiné kulturní oblasti.
+ Mohu se věnovat tomu, co mě opravdu baví, protože hudba je jedním z mých velkých koníčků.
+ Získala jsem více sebevědomí, obstát v téhle branži opravdu není jednoduché, obzvláště s mou vizáží, ale v 90 % případů dosáhnu svého.
+ Dostanu se s kapelou na zajímavá místa a festivaly, kde účinkují, a to zadarmo.
+ Když se koncert vydaří, tak je i ta finanční odměna příjemná.

Zápory
- Často jsem nevyspalá, kapela se stává známější a koncertuje nejen o víkendech, ale i v týdnu.
- Samozřejmě mám méně volného času, protože se snažím být na všech akcích, kde se skupina vyskytne, myslím si, že je to důležité.
- Zatím nemám nového přítele, tuším, že moje působení v tomhle světě od něj bude vyžadovat větší dávku tolerance, a tak trochu se vztahy váhám.
- Začínám být trochu pesimistická, když vidím, jak to s kulturou v naší zemi vypadá. Lidé kolikrát nemají peníze na to, aby vyrazili častěji na koncert, provozní podniků také nejednou sotva přežívají a začínající kapely to vůbec nemají lehké. Jsem ráda, že my osobně to nejtěžší období máme za sebou, ale asi bude do budoucna hůř.

Tak co milé čtenářky, troufly byste si také na takové „povolání“? Máte nějakou podobnou zkušenost, láká vás, nebo to není nic pro vás? Těšíme se na vaše postřehy.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
09. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

27. 03. 2017 Horoskop Štír

Dlouho jsi nemohla narazit na správného muže? Pak se dnes vydej na farmářské trhy v okolí. Čeká tam na tebe pan Božsk... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist