Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář: Pozor na prochladnutí i přetažení!

Lunární kalendář: Pozor na prochladnutí i přetažení!

Lunární kalendář: Pozor na prochladnutí i přetažení!

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 30. 10. 2016

Které dny si musíš dávat pozor na prochladnutí? Jak vyrobit mazání na klouby a cévy? Kdy je vhodné zasadit poslední ovocné stromky a kdy by ses neměla přepínat? To a mnohem víc ti prozradí náš nový lunární kalendář.

31. 10. – 1. 11. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Co prospěšného můžeš udělat?

Můžeš se zaměřit na prevenci nebo také na léčbu, podle toho jestli máš zdravotní problém. Pokud tě trápí jakýkoliv gynekologický problém, nepodceňuj chladné a vlhké dny, jak se říká, v těchto dnech mají být nožky i záda v teple. Pozor na průvan, zejména pokud chodíš cvičit a jsi zvyklá stejně jako já, jen tak nalehko přeběhnout propocená domů. Rozhodně neuděláš chybu, když si ještě nasbíráš nebo koupíš řebříček a kontryhel, uvaříš odvar a uděláš sedací koupel, postupně můžeš dolévat teplou vodu, ať nesedíš v chladné a nezatřepe s tebou zima. Pohlavní orgány souvisí se správnou funkcí druhé čakry, je to takové malé centrum čistých emocí, sexuální energie a tvůrčí síly. Potlačení vlastní sexuality vede např. ke smutku, nespokojenosti, citovému chladu a nedostatku sebeúcty. Jen se stačí zamyslet, jaký život vedeš? Potlačuješ své city a touhy nebo žiješ láskyplným životem a vzájemně své životy obohacujete?

Mnoho problémů vzniká již v dětství, velmi kritickým obdobím je puberta, stačí nevhodná poznámka od někoho blízkého a vznikne dlouhodobý blok a problém. Menstruační problémy mohou ženám značně zkomplikovat život, není snadné být ženou a splňovat představy rodičů, mužů, dětí nebo přátel. Proto je důležité zdravé sebevědomí a úcta ke svému tělu. Skvělým pomocníkem právě při těchto problémech je kontryhel, vypij aspoň tři šálky denně po dobu tří týdnů, pokud budeš mít pocit, že potřebuješ skončit dříve, poslechni tělo, velmi dobře ví, kdy již účinné látky nepřijme a další dávku jednoduše odmítne. Nikdy nic nedělej přes odpor, má to zcela opačný účinek a tělu to rozhodně neprospěje.

Máš zahrádku? Pokud ještě nemrzne, tak můžeš zasadit stromky a přikrýt chvojím nebo vhodnou fólií bylinky, které necháváš v zemi.

2. – 4. 11. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, prodlouženou páteř a boky. Jak na prevenci? Stačí, když se budeš držet hesla: „Všeho s mírou“. Cokoliv v těchto dnech „přeženeš“, se může projevit velmi intenzivní bolestí těchto orgánů.

Pokud chceš opravdu tělu pomoct, zajdi si na masáž, do sauny nebo si doma připrav vlažnou bylinkovou koupel. Z pohybu mít strach opravdu nemusíš, jen zapřemýšlej, jak je tvé tělo trénované, pokud tě kamarádka zve na výlet do hor a nemáš dostatečný trénink, raději odmítni nebo zvol odpočinkovou trasu. Mnoho lidí také velmi citlivě reaguje na změnu počasí a mohou se ozývat staré rány, na které jsi již dávno zapomněla. Tady je také vhodná masáž, přiměřený pohyb a správné dýchání, mohlo by ti také velmi dobře pomoct obyčejné plavání, voda čistí nejen tělo, ale také emoce.

Radost ze života dokáže opravdové zázraky, nemusíš vyhrát milión, abys byla šťastná. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a být vděčná, za to, co již máš, věř, že je toho mnoho. Zdraví, láska, domov a přátelé jsou tím největším darem, který nám život dává. Pokud ráda pečeš, rozhodně s láskou zadělej těsto a pusť se do pečení chleba nebo buchet.

Ve středu máme Dušičky, tento čas je pro mnoho z nás velmi smutný a depresivní, zavzpomínejme na ty, co již mezi námi nejsou a o to víc buďme vděční za štěstí a zdraví, které máme.

Máš zahrádku? Ještě stále můžeme v přírodě najít kaštany, pokud si chceš vyrobit skvělé mazání, nasbírej jich alespoň třináct a rozsekej na drobné kousky, pokud máš kvalitní mixér, můžeš je také rozdrtit v něm. Potom již stačí kaštany uložit do tmavé lahve nebo kameninové nádoby a zalít je kvalitním alkoholem, který by měl mít alespoň 40 %. Nechej na teplém místě nejméně tři týdny až měsíc, (většinou se řídím intuicí, nejdelší doba je šest neděl) potom výluh slij do čisté sklenice a můžeš začít používat. Využití je opravdu široké, kaštan je skvělý při cévních onemocněních, skvěle prokrví orgány, pomáhá při otocích, má skvělé protizánětlivé účinky. Zkrátka a dobře, je to malý zázrak, který máme téměř pod nosem a zadarmo. Stačí se jen sehnout a nasbírat si několik kousků.

Na zahrádce můžeš pouze shrabat spadlé listí, pokud ještě není mráz, máš poslední šanci zasadit ovocné stromky.

5. – 6. 11. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Zaměř péči na své tělo i duši, pokud je to jen trošku možné, odpočívej a naslouchej svému tělu. Nechce se ti mezi lidi a ráda bys zůstala celý den v posteli? Vyzkoušej to, vypni nebo alespoň ztlum zvuk mobilu a odpočívej. Jestli se ti nechce být sama, pozvi kamarádku a udělejte si dámskou jízdu, naneste pleťové masky na obličej a věnujte péči celému tělu, pokožka se vám odvděčí. Nezapomeň také pečovat o své nehty na rukou i nohou, udělej si manikúru. Někdy je potřeba vypnout a užívat si chvíle jen po svém, raduj se ze života, je skvělý a ty jsi úžasná!

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist