Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář od 27. 8. do 9. 9. 2012

Lunární kalendář od 27. 8. do 9. 9. 2012

Lunární kalendář od 27. 8. do 9. 9. 2012

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 27. 08. 2012

V následujících dnech si nechejte zajít chuť na kámasútru, neboť jsme náchylní k úrazům. Vyhněte se operacím křečových žil a nohou. Namísto k lékaři se vydejte na bylinky, nebo si zkuste splnit svá nejtajnější přání. Kdy je na to nejlepší čas? To vám prozradí náš lunární kalendář.

27. 8. – 28. 8. – Měsíc vstupuje do znamení Kozoroha

Kozoroh působí na kolena, držení těla, kostru a pokožku. V tyto dny si dávejte velký pozor na silné přetížení kostry, jakoukoliv větší námahu, odložte raději na jiné dny. Co se může stát? Projevit se mohou skryté bolesti, o kterých ani nevíte, síla tohoto znamení je intenzivní a lékaři mají plné ruce práce s úrazy kolen nebo úpornými bolestmi zad. Doporučení pro mladé: pokud nejste hadí muž či žena, trénink Kámasútry nezkoušejte, vydržte na vhodnější znamení, nemuseli byste zůstat bez zranění.

Zdraví: Vše, co uděláte ve dnech Kozoroha pro pleť, kostru a kolena působí velmi pozitivně a léčebně. Čemu se vyhnout? Chirurgickým zákrokům na kostech a kůži. Co nepropásnout? Intenzivní vyčištění pleti, zakončené jemnou masáží a vitamínovým zábalem.

Zahrádka: Jelikož měsíc dorůstá, nedoporučuje se zavařování ani uskladňování kořenové zeleniny do sklepů, vhodné pouze při ubývajícím měsíci.

29. 8. – 30. 8. – Měsíc vstupuje do znamení Vodnáře

Vodnář působí křečové žíly, lýtko a patu. Pokud vás trápí začínající křečové žíly, vyvarujte se dlouhého stání, odlehčete svým nožkám a dejte si je nahoru – stůl, židle, polštáře s pohankou.

Zdraví: Vše, co uděláte ve dnech Vodnáře pro kotníky a lýtky, působí velmi pozitivně a léčebně. Čemu se vyhnout? Chirurgickým zákrokům dolních končetin a odstraňování křečových žil. Co nepropásnout? Již krátká masáž lýtek voňavým olejíčkem, vyvolá příjemné pocity nejen na těle, ale i na duchu. Nezapomínejte na péči svých končetin, nosí nás po celý dlouhý život a zaslouží si rozmazlovat, alespoň jednou v měsíci.

Zahrádka: Kypřete půdu a plevel nechejte volně tlít, nezapomeňte pohnojit květiny, které již nechtějí kvést.

31. 8. – 2. 9. – Měsíc vstupuje do znamení Ryb

V září je dle čínské medicíny nejvíce ohrožená slinivka a slezina
Ryby působí na lymfatický systém, chodidla a chůzi. Velmi vhodná doba na pročištění organismu. Úplněk nám pomůže nastartovat zdravé zhubnutí a splnění vašich přání či tužeb. Jak na to? Srovnejte si myšlenky v hlavě a ujasněte, co si přejete, napište si svá přání na papír a pokračujte tak dlouho až vám bude jasné, co vás učiní šťastnou. Papír spalte nebo spláchněte do záchodu a své přání řekněte Luně, není zapotřebí velkých kouzel, stačí dobrý úmysl a čisté srdce. Nevíte jak na to? Ale ano, máte spolehlivého pomocníka - to je vaše srdce a dobrý pocit.
V pátek je jeden ze dvou nejsilnějších Úplňků 15:58

Zdraví: Nepropásněte sílu Luny a zařaďte do svého jídelníčku odlehčenou stravu, rýži, ovoce či zeleninu. Nezapomínejte na bylinkové čaje, ovocné či zeleninové šťávy a dostatek čerstvé pramenité vody.

Zahrádka: Sázejte listovou zeleninu a hnojte květiny, pokud se chystáte na sázení brambor, vydržte na třetí den po úplňku.

3. 9. – 4. 9. – Měsíc vstupuje do znamení Berana

Beran působí na hlavu, mozek a životní sílu. Pokud trpíte na migrénu, předejděte úporným bolestem prevencí, nečekejte, až vám bolest znepříjemní den i noc. Jak na to? Pijte velké množství vody, vyhněte se čokoládě, kávě a cukru.

Zdraví: Vše, co uděláte ve dnech Berana pro své oči a hlavu, působí velmi pozitivně a léčebně. Obklady ze světlíku, pomohou unaveným a bolavým očím, získat zpět jiskru. Masáž hlavy se nemine účinkem, pokud chcete posílit vlasovou pokožku, jemně vmasírujte odvar či tinkturu z kopřiv, lopuchu či přesličky.

Zahrádka: Měsíc přibývá, proto je velmi vhodné sázení všeho, co roste rychle, např. různé druhy salátů. Hnojte obilí, ovoce i zeleninu.

5. 9. – 7. 9. – Měsíc vstupuje do znamení Býka

Býk působí na mandle, krk a ramena. Dávejte si pozor na prochladnutí a průvan, podzim se již blíží a chladná rána mohou způsobit zánět zubů či mandlí.

Zdraví: Vše, co uděláte ve dnech Býka pro svůj krk, mandle a ramena, působí velmi pozitivně a léčebně. Čemu se vyhnout? Operacím a chirurgickým zákrokům výše uvedených orgánu, trhání mandlí ani zubů se nedoporučuje. Co nepropásnout? Vyzkoušejte kouzelnou moc šalvěje a uvařte si čaj z čerstvé byliny, pokud vám zůstane, vypláchněte ústa i krk. Působí protizánětlivě a dokáže zlikvidovat záněty bez antibiotik, pokud bolest zachytíte včas. Rýmu i kašel, dokáže rozehnat zázvorový čaj, v teplých dnech, lze pít vlažný místo limonády.

Zahrádka: sklízejte a uskladňujte do sklepa, kořenovou zeleninu

8. 9. – 9. 9. – Měsíc vstupuje do znamení Blížence

Blíženci působí na průdušky, plíce, paže a ruce. Správné držení těla a dýchání je základ zdraví. Zastavte se na chvíli a zkontrolujte váš dech. Jak dýcháte? Povrchově, plytce, trhaně, to vše je špatně. Otevřete si okno a pořádně se nadechněte náádech a zhluboka vydechněte ústy, výýdech, sledujte jak čerstvý vzduch plní vaše plíce, cítíte se svěže a odpočatě, protože se prokrvuje také mozek. Nádech, výdech a hezky několikrát po sobě, ústy i nosem a nezapomeňte se narovnat.

Zdraví: Vše, co uděláte ve dnech Blížence pro své průdušky, plíce, paže a ruce, působí velmi pozitivně a léčebně. Čemu se vyhnout? Operacím a chirurgickým zákrokům výše uvedených orgánů. Co nepropásnout? Masáž na posílení organismu, reflexní masáž spojená s aromaterapií.

Zahrádka: Sklízejte zelí a kapustu, krouhejte do sudů a nakládejte, sázejte vše, co se má pnout.

Afirmace pro vás:
„Mé příjmy neustále rostou a daří se mi vše, na co sáhnu.“
Louise L. HayDalší články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
09. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
11. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
31. 08. 2012 manislava lunární kalendář (reakcí: 0)
28. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
28. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
27. 08. 2012 pepina . (reakcí: 2)
27. 08. 2012 aknela11 lunární (reakcí: 0)
27. 08. 2012 nairi lunární kalendář (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

19. 02. 2017 Horoskop Panna

Pokud jsi už delší čas sama, máš velkou šanci dnes potkat muže svých snů. Bude nenápadný a přesto mezi ostatními vyni... Celý horoskop

Karta dne

Devět pohárů
Život k tobě začíná být velmi láskyplný, sny se ti pomalu ale jistě začínají plnit a tvé srdce bije radostí s touhou sdílet šťastné chvíle s ostatními. Tvé vztahy s ro...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Týden ve znamení lásky na Femině!

Ať už se ti to líbí nebo ne, už v úterý nás čeká Valentýn. Jedni tento svátek milují a nedají na něj dopustit, druzí ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist