Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář od 24.10. do 4.11.2012

Lunární kalendář od 24.10. do 4.11.2012

Lunární kalendář od 24.10. do 4.11.2012

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 24. 10. 2012

Co je vhodné, když měsíc právě narůstá? Jak si vyrobit peeling, kdy si určitě nemýt vlasy. Jakou masáž si dopřát a kdy bude úplněk? To se dozvíte v novém lunárním kalendáři.

23. 10. – 24. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Vodnáře

Vodnář působí na křečové žíly, lýtko a patu. Věnujete péči i těmto orgánům nebo je přehlížíte? Silná energie tohoto znamení, přímo vybízí k masáži a relaxaci. Již krátká masáž působí na lýtka velmi léčivě a blahodárně. Jak na to? Opláchněte si nožky vlažnou sprchou a střídejte studenou a teplou vodu. Jemně osušte a masírujte kvalitním zeštíhlovacím olejíčkem.

Zdraví a krása: Jaký olejíček je ten správný? Vyzkoušejte Břečťan, je významnou léčivou rostlinou.
Kdy nám pomáhá? Při popálení sluncem, odstraňuje celulitidu, teplé obklady jsou dobré na pohmožděniny.

Mystika a magie: Břečťan je symbolem nesmrtelnosti, přátelství a věrnosti. V antickém Řecku byl předáván při svatbě svatebním párům. Břečťan měl dále účinkovat jako lék na kocovinu, a to když se upletl do tvaru věnce a dal se chorému na hlavu.

25. 10. – 26. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Ryb

Ryby působí na lymfatický systém, chodidla a chůzi. Víte, že se na chodidlech nacházejí reflexní zóny, které souvisí s jednotlivými orgány v těle? Co s tím? Kvalitní reflexní masáž vašich nožek, je přesně to pravé!

Zdraví a krása: Pokud se chystáte ke kadeřníkovi, změňte si termín na znamení Panny nebo Lva. V Rybách vlásky řídnou, vypadají splihle a mohou se také tvořit lupy. Pozor na peřiny – nevětrat, nasají vlhkost. Vzpomínáte si na staré dobré masážní podložky? Zašlapejte si, hezky po ránu, budete se cítit svěže a povzbudíte organismus.

27. 10. – 29. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Berana

Beran působí na hlavu, mozek a životní sílu. Všímáte si, jaká slova používáte, mluvíte pozitivně o svém životě nebo si jen stěžujete? Naučte se řídit si svůj život a myslete pozitivně, nikdy nevíte co vás má daná zkušenost naučit, někdy nás jen brzdí strach z neznámého. Odbourejte strach a vyměňte jej za lásku k sobě, přestane vás bolet hlava a zjistíte, že nejvíc své okolí naštvete dobrou náladou a smíchem.

Zdraví a krása: Smích léčí, smějte se a mějte! Odpočívejte a dělejte si radost, je víkend tak proč si pořádně neodpočinout. Udělejte si masáž obličeje, aktivují se buňky pokožky a omládnete.
V pondělí je Úplněk – 20:49
Vyzkoušejte odlehčený jídelníček, tělo se zbaví nečistot a vy se budete cítit svěže a krásně.

30. 10. – 31. 10. – Měsíc vstupuje do znamení Býka

Býk působí na mandle, krk a ramena. Velká síla tohoto znamení má výrazný vliv na oblast čelistí a krku. Co s tím? Pozor si dávejte především na prochladnutí výše uvedených orgánů a vyhněte se operacím zubů i mandlí. Do čeho s chutí? Měsíc právě ubývá a proto je velmi vhodné, navštívit kosmetický salon, všechna regenerační ošetření pro oblast krku a dekoltu, působí mimořádně účinně.

Zdraví a krása: Trápí vás bolest v krku? Vyzkoušejte léčivou šalvěj, kloktání, pití nebo jen vyplachovaní úst, působí léčivě a antibakteriálně. Masáž šíje odborníkem je skvělý nápad.

1. 11. – 3. 11. – Měsíc vstupuje do znamení Blížence

V listopadu jsou podle čínské medicíny nejvíce ohroženy plíce.
Blíženci působí na průdušky, plíce, paže a ruce. Trápí vás podzimní nachlazení? Vyzkoušejte jednoduchý recept našich babiček, uvařte si silný slepičí vývar, pokud vám slepice nechutná, vyměňte za kuřecí, se spoustou česneku, masa a koření.

Zdraví a krása: Velmi vhodná doba na předvánoční úklid, malujte, uklízejte skříně a myjte okna, nač se honit, před svátky. Dýchací cviky jsou přesně to pravé, dýchejte a užívejte života, je krásný.

4. 11. 2012 – Měsíc vstupuje do znamení Raka

Rak působí na žlučník, játra, plíce, žaludek a hrudník. Je neděle, užívejte si den podle svých představ. Zajděte si na bazén, voda spláchne vaše starosti a budete se cítit skvěle. Odlehčete jídelníček ovocem, zeleninou a libovým masem. Váš žlučník vám bude vděčný. Nezapomínejte, že stres je největším „nepřítelem“ žlučníku.

Afirmace pro vás:
Mám se ráda, mám ze sebe radost. Překypuji životem. Naplňuji svůj život láskou. Jsem v bezpečí a všechno je, jak má být. Louise L. Hay

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
28. 10. 2012 manislava lunární kalendář (reakcí: 0)
24. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
24. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
24. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

29. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Je na čase, aby sis konečně ujasnila, co vlastně chceš nejen od života, ale také od své práce nebo partnera. Plácáš s... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist