Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář od 21.11. do 2.12. 2012

Lunární kalendář od 21.11. do 2.12. 2012

Lunární kalendář od 21.11. do 2.12. 2012

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 21. 11. 2012

Chystáte se na chirurgický zákrok a nevíte, který termín je nejlepší? Trápí vás neplodnost a věříte na magii našich předků, ale nevíte jak na ni? Přečtěte si nový lunární kalendář a dozvíte se ještě mnohem víc.

21. 11. – 23. 11. 2012 – Měsíc vstupuje do znamení Ryb

Ryby působí na nohy a prsty u nohou.  Víte že, cokoliv nohy v tyto dny nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji než v jiné dny? Jak se ke svým nožkám chovat? Dopřejte si kvalitní masáž, koupel, nechejte je oždibovat rybičkami ve výkladní skříni nebo využijte šikovných prstů thajských masérů. Dopřejte svým nožkám luxusní a láskyplnou péči, vyplatí se vám to. Teď je ten správný čas na rozmazlování a hýčkání dolních končetin. Nezapomínejte, věrně nás nosí celý život.

Zdraví a krása: Trápí vás zarostlé nehty či zrohovatělá kůže? Nehty ošetřujte a stříhejte vždy při přibývajícím Měsíci, v opačném případě, znovu dorostou nesprávně a bolestivě. Zrohovatělá kůže má mnoho příčin, od špatně zvolené obuvi až po dlouhodobé stání. Kdy zrohovatělou kůži odstraňovat?
Velmi vhodná doba je při ubývajícím Měsíci, pozor ne ve znamení Ryb a Kozoroha.
Nevhodná doba je když Měsíc přibývá nebo při ubývajícím Měsíci v Rybách a Kozorohu.
Obzvlášť nevhodné je kůži odstraňovat při přibývajícím Měsíci a Kozorohu.
Pozor, dávejte dva dny před úplňkem bez ohledu na znamení.
Co určitě nedělat? Nestříhat ani nemýt vlasy, protože řídnou a tvoří se lupy.
Co určitě dělat? Prát prádlo, zalévat kytky a usmívat se na svět, úsměv nás nic nestojí a nepřítele dokonale vytočí.
Babská rada na odstranění tvrdé kůže na patách: Udělejte si zábal z tvarohu a nechejte působit tři hodiny, pro lepší působení, zabalte nožky do igelitového sáčku. Za tři dny zopakujte a nezapomínejte nožky mazat kvalitním krémem či olejíčkem.

24. 11. – 25. 11. 2012 – Měsíc vstupuje do znamení Berana

Beran působí na hlavu, uši, oči, nos a horní čelist. Máte občas pocit, že vám praskne hlava a nevíte jak se zbavit otravných myšlenek? Vyzkoušejte pozitivní afirmace a udělejte si „velký předvánoční úklid“ ve vaší hlavě. Vyhoďte ven všechny nepotřebné a stresující myšlenky, názory nebo návyky. Bojíte se, že to nejde? Ale jde, stačí jen chtít. Existuje spousta motivačních knížek, filmů nebo seminářů, vyberte si a začněte žít bezstarostný a klidný život. Vytvořte si svůj vlastní svět, bez ohledu na připomínky vašich přátel či okolí.

Zdraví a krása: Buďte opatrní na výrazné přetěžování hlavy a očí. Pokud máte před zkouškami nebo potřebujete stihnout uzávěrku, dopřejte si delší pauzu na odpočinek. Na oči přiložte světlíkové obklady nebo alespoň studené pytlíky od čaje a odpočívejte. Znáte oční cvičení? Je výborné a dokáže zbavit oči i dioptrií. V případě slabého zraku, si položte otázku: „Co nechci vidět?“ Pokud se podíváte pravdě do očí a naleznete příčinu, je velmi pravděpodobné, že se váš zrak zostří a uvidíte mnohem lépe.
Pokud se chystáte na operaci očí, je vhodné nechat se operovat při ubývajícím Měsíci a nikdy ne ve znamení Berana. Pozor na Úplněk, čím víc se blíží, tím je hojení horší. Obecně platí jednoduché pravidlo, vše co orgány nadměrně zatěžuje - operace, odložte na příhodnější znamení.
Pokud vás Lunární cyklus zaujal a máte v hlavě zmatek, doporučuji přečíst vhodnou knížku nebo si pořídit Lunární kalendář na každý den.

26. 11. – 28. 11. 2012 – Měsíc vstupuje do znamení Býka

Býk působí na štítnou žlázu, zuby, čelist, hrtan, mandle a uši. Proměnlivé počasí dokáže potrápit nejednoho býčka. Pozor na prochladnutí a průvan, nezapomínejte na lehkou čepici a šátek. Bolest způsobená průvanem, může vystřelovat z hlavy až do páteře. Citlivé jsou také dásně, zuby moudrosti jsou na chlad a vítr velmi přecitlivělé.

Zdraví a krása: Obklady, zábaly a kloktání šalvějí nebo řepíkem je výbornou prevencí před záněty dutiny ústní. Nezapomínejte na teplo a dostatek vhodných tekutin.
Úplněk začíná 15:45

Magie aneb trošku kouzel pro ty, kdo mají potíže s plodností:
Vezměte si svíčku a sklenku s čistou pramenitou vodou. Zajděte pod jabloň, svíčku zapalte a sklenici s vodou držte v dlaních. Požádejte Lunu o pomoc a meditujte o svém přání, vodu aktivujte tak, že do ní vložíte vaše přáníčko. Zdvihněte ruce se sklenicí vody a vodu vyhoďte směrem k Luně, je to dar pro ni. Svíčku nechejte bezpečně dohořet a s díky odejděte.
Nezapomeňte, síla Luny působí tři dny před a tři dny po úplňku. Meditujte o svém přání, s čistou myslí a nikdy nechtějte ublížit.

29. 11. – 30. 11. 2012 – Měsíc vstupuje do znamení Blížence

Blíženci působí na plíce, ruce, paže a ramena. Trápí vás rýma a kašel? Vyzkoušejte zázvorový čaj. Kořen nastrouháme na hrubší kousky a dáme povařit do vody, podle toho jak chcete mít silný nápoj, dejte množství kořene. Pokud vám vadí síla čerstvého zázvoru, vyzkoušejte zázvor kandovaný. Čaj pijeme vlažný, podle chuti přisladíme medem a dochutíme citronem.

Zdraví a krása: Požádejte jabloň o pár Barborek, do Vánoc vám vykvetou nádherné růžové květy, nezapomeňte poděkovat. Pod stromem zhluboka dýchejte, nááádech a výýýdech, dýchejte tak dlouho, jak vám to bude příjemné.

1. 12. – 2. 12. 2012 – Měsíc vstupuje do znamení Raka

Rak působí na plíce, hrudník, žaludek, játra a žluč. Trápí vás žlučník? Jednoduchý recept na pročištění žlučníku: polkněte lžičku olivového oleje s trochou citronu. Pokud na to nemáte „žaludek“ tak se nestresujte, stres je totiž hlavním důvodem žlučníkových potíží. Mějte se rádi a buďte spokojení se svým životem. Zajděte si zaplavat, očistíte nejen své tělo, ale také mysl. Využijte volný víkend, k odpočinku a relaxaci.

Citát pro vás:
„Lásku je třeba brát sportovně - pak budete šťasten. Berete-li ji zamilovaně, pak budete celý život trpět.“ — Brigitte Bardot.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
25. 11. 2012 manislava kalendář (reakcí: 0)
22. 11. 2012 hotlovewonder Přivýdělek (reakcí: 0)
21. 11. 2012 lidka2 * (reakcí: 0)
21. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 03. 2017 Horoskop Ryby

Dramatické události v zaměstnání, tě přinutí zamyslet se nad změnou práce. Až se vše uklidní, pochopíš, proč to bylo ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist