Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář od 18. 7. do 24. 7. 2016

Lunární kalendář od 18. 7. do 24. 7. 2016

Lunární kalendář od 18. 7. do 24. 7. 2016

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 17. 07. 2016

Chystáš se na dovolenou a potřebuješ zhubnout rychle do plavek? Mrkni na náš nový lunární kalendář, máme pro tebe tip, jak na to a bez velkého hladovění!

18. – 20. 7. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v tyto dny uděláš pro celou kostru, kolena a pokožku působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Potřebuješ před dovolenou bleskově vylepšit postavu do plavek nebo kraťasů? Zkus zhubnout s magickou Lunou. Je to snadné, neboj se, žádná drastická dieta to nebude, naopak, zjistíš, že se cítíš mnohem lépe nejen fyzicky, ale také psychicky, čistá a lehká jako letní vánek. Určitě nic nezkazíš, když si napíšeš malý tahák, na který mrkneš v určité fázi měsíce, není to nic složitého, pokud si nebudeš vědět rady, klidně se zeptej, ráda ti odpovím.

Snaž se tři dny před úplňkem jíst co nejméně, po 18 hodině již žádné jídlo ani mlsání v podobě sušeného ovoce. Můžeš začít hned v neděli večer tím, že po 18 hodině budeš pít již jen vodu nebo čaj bez cukru. V pondělí začni velmi střídmě jíst a snaž se svůj jídelníček zaměřit na ovoce – dopoledne, zeleninu můžeš kdykoliv během dne. Zapomeň na cukr v jakékoliv podobě, od limonád až po sušenky nebo jiné dobroty. Uzeniny také nejsou vhodné, nejlépe je začít snídaní, např. ovesnou kaší s ovocem a porce zmenšit jak jen to jde. Pokud jídlo vynecháš, určitě se nemusíš bát, že tělo začne strádat nebo snad ukládat tuky.

Samozřejmě sleduj své pocity a dříve než začneš jíst, vypij sklenici vody, tekutiny jsou nezbytnou součástí po celý den. Někomu vyhovuje snídaně, někdo vůbec nesnídá, proto je tak důležité věřit svým pocitům. Pro mě je snídaně zbytečnost, někdy mám však dny, kdy dostanu dopoledne hlad a sním něco lehkého. Což se mi stává velmi zřídka. Před úplňkem mám ráda odlehčený jídelníček, většinou si uvařím rýži s mrkví nebo kuskus, někdy mi stačí jen meloun a hlad téměř vůbec necítím, můj nedávný výsledek jsou tři kila dolů, které by se již neměly vrátit. Pokud ti vyhovuje dělená strava, tak s chutí do ní, tady jsou také výsledky jisté. Věř, že tělu stačí jen velmi málo, aby bylo syté, důležité je věnovat se výběru kvalitních potravin a necpat se umělými tuky a cukry.

V neděli jdu do toho s vámi a určitě se podělím o výsledek. Pokud si troufáš v den úplňku nejíst, držím ti prsty, já jsem do tohoto stádia zatím nedospěla a právě naopak, mám pocit, že se cpu víc než v jiné dny. Ve středu máme Úplněk 0:57 LČ, tady bys již měla zobat co nejméně a nezapomínat na tekutiny, nejlépe vodu a čaj z čerstvých bylin.

Od pondělí až do středy zaměř svoji pozornost na své nitro, energie jsou velmi silné, pokud nemůžeš spát, vyplatí se vzít si volno a den si užít jen podle sebe. Výborná je také očista vodou, ať již plaváním v přírodním koupališti nebo voňavou koupelí doma, představ si, jak voda smývá všechny tvé starosti a trable. Nezatěžuj svoji mysl tím, co se ti nepovedlo, ale naopak sleduj to, v čem jsi úspěšná!

Máš zahrádku? V pondělí a úterý můžeš sklidit kořenovou zeleninu, pokud je nať cibule téměř suchá a výhonky jsou spadlé, tak ji vytahej ze země a nechej ještě proschnout na hlíně. Ve středu již jen přihnoj záhonky a nepracuj s hlínou. Sbírej bylinky a vykopávej kořeny, pokud je budeš zpracovávat na mast nebo tinkturu.

21. – 22. 7. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro bérce a kotníky, působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Když budeš věnovat zvýšenou péči svému tělu, rozhodně neuděláš chybu. Jakákoliv masáž se nemine účinkem, pokud se ti nechce k profesionálovi, rozmazli se sama v pohodlí svého domova. Jestli tě občas trápí křeče v lýtkách, zkus doplnit hořčík, nejsilnější bývá sypaný. Nožky můžeš jemně masírovat od kotníků směrem nahoru, zaměř se na to, kde tě bolí, tam máš blok. Místo náročného cvičení nebo tréninku v posilovně vyzkoušej uvolňující cviky na páteř. Dny jsou příznivé na úklid, malování a také větrání ve sklepě, na půdě i doma.

Máš zahrádku? Připrav si sklep na podzimní úrodu, pořádně ho vyvětrej a zbav plísně. Miluješ krokusy? Pokud ano, je vhodná doba na vysazování.

23. – 24. 7. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla a prsty u nohou. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své nožky, působí preventivně a léčivě. Všechno, co tvé tělo přijme, působí mnohem intenzivněji.

Chystáš se na večírek nebo víkendovou grilovačku s přáteli? Pozor na kombinaci léků a alkoholu, vše působí mnohem intenzivněji. Nemíchej víc druhů alkoholu a snaž se pít něco lehčího, abys nezatížila zbytečně organismus. Pokud nejsi zvyklá, tak již malé množství alkoholu ti může způsobit pořádnou kocovinu a žaludeční problémy. Je lepší být střídmá a dopřát si také zdravější stravu, zcela vynechat čokoládu, smažené dobroty a tvrdý alkohol. V těchto dnech můžeš pociťovat také větší únavu. Dopřej si tolik potřebný odpočinek, plavání ti může pomoct rozptýlit obavy a strach z budoucnosti. Nenechávej své pocity v sobě a nepotlačuj emoce, svěř se někomu, kdo tě s láskou vyslechne a obejme.

Máš zahrádku? Nezapomeň na pořádnou zálivku venku i doma. Můžeš zasadit různé druhy zelí – na salát a také špenát. Teď sklízej úrodu jen pro rychlou spotřebu, na uskladnění není vhodný termín.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist